Dawid Kubacki na podium w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni - zdjęcie
29.12.19, 18:45

Dawid Kubacki na podium w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni

6

Zakończył się pierwszy konkurs Turnieju Czterech Skoczni. W Oberstdorfie zwycięstwo odniósł Japończyk Ryoyu Kobayashi, lokata druga przypadła Niemcowi Karl Geiger. Polacy wywalczyli trzecie miejsce - zajął je Dawid Kubacki.

 

Ponadto na miejscu piątym zakończył rywalizację Piotr Żyła, na 19 Kamil Stoch, na 28 Maciej Kot, a na 30 - Stefan Hula. Jakub Wolny został niestety zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon.

"Miałem zbyt duży kombinezon w nogawce. Nie było to żadne moje niedociągnięcie w momencie kontroli, bo wszyscy mamy takie kombinezony. To nie była też kwestia przepuszczalności, bo z tym jest u nas w porządku" - tłumaczył Wolny. "Jestem zły i trudno mi cokolwiek powiedzieć. Bardzo głupia sytuacja, ale takie też się zdarzają" - dodawał.

Kolejne zawody odbędą się 1 stycznia o godzinie 14:00 w Garmisch-Partenkirchen w Niemczech.

Jeżeli zwycięzy w nich Kobayashi, to prześcignie rekord Kamila Stocha i Svena Hannawalda, którzy - tak jak Kobayashi - wygrywali pięć pojedynczych konkursów TCS pięć razy z rzędu.

bsw/skokinarciarskie.pl

Komentarze (6):

Krystyna P.2019.12.30 1:06
TO DRAŃSTWO I CHAMSTWO DO POTĘGI n-TEJ ! NAWET NASZYM POLSKIM SKOCZKOM NARCIARSKIM , TE POLSKOJĘZYCZNE "CZOSNKOJADY" NIE DAJĄ SPOKOJU ! ZAZDROŚĆ I NIENAWIŚĆ ZŻERA ICH DO KOŃCA! Ale co zasieli, to napewno zbiorą ! A zasieli zło i zło zbiorą !
Glaudiusman2019.12.30 0:00
Brawo Kubacki, tak trzymaj. Niestety Stoch zgubił formę i ma już kiepskie szanse.
acotomadorzeczy2019.12.29 19:44
Szkoda że dyskwalifikacja podczas zawodów MŚ w skokach nie niesie analogicznych konsekwencji jak czerwona kartka w meczu podczas turnieju piłkarskiego. Może wówczas niektórzy skoczkowie zastanowili się trzy razy przed zamaszystym przeżegnaniem się / poklepywaniem kolan.
26cm. podczas erekcji2019.12.29 19:08
Dzięki geniuszowi i zmysłowi politycznemu Pana Premiera Prezesa Profesora Doktora Habilitowanego oraz Zbawcy Narodu ,Jarosława Kaczyńskiego, zawdzięczamy to podium. Niech żyje PiS! niech żyje i rozkwita partia marzeń każdego Polaka!
Jezus2019.12.30 15:09
Kocham Cię!!! Zawsze kochałem. Chodź za mną i nie grzesz więcej.
CebulakWolnyZdyskwalifikowany2019.12.29 19:01
'bo z tym jest u nas w porządku' Doprawdy? Wystarczy wychylić się za miedzę i od razu kończy się tenkrajowa cebulacko-przaśno-pisowska propagandowa "rzeczywistość".