21.06.19, 19:28Zdj. screen SalveTV, policja dolnośląska

Dariusz Loranty: Oświadczenie Bodnara to czysty PR!

Dariusz Loranty, były nadkomisarz, szef ekspertów bezpieczeństwa Środowoeuropejskiego Instytutu Badań i Analiz Strategicznych CIRSA w rozmowie z portalem wPolityce.pl w mocnych słowach skomentował postawę Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie mordercy z Mrowin.

Dariusz Loranty, który wyjaśnia dlaczego użyto kajdanek zespolonych:

"Kajdanki zespolone, czyli pięciopunktowe można przypiąć nie tylko na nogi i na ręce, ale jeszcze do innego miejsca. A co będzie jeżeli sprawca uświadamiając sobie czego dokonał, samo sobie zrobi krzywdę? Wtedy Rzecznik Praw Obywatelskich będzie się domagał w liście wyjaśnień od policji i pytał dlaczego go nie zabezpieczyła. To, że Jakub A. nie stawiał się policjantom jest efektem zaskoczenia i działania policjantów"-mówi ekspert. 

Dlaczego Rzecznik Praw Obywatelskich zainteresował się sprawą?

"Zainteresowanie pana Adama Bodnara sprawą Jakuba A. jest co najmniej dziwne i niezasadne. Mieliśmy wiele przypadków stosowania kajdanek i RPO nie występował w tamtych sprawach. Przypominam dynamiczne działania policji z jesieni ubiegłego roku przeciwko narodowcom w Lublinie. Trochę wówczas krytykowałem działania policji. Przecież lubelscy narodowcy nie mieli żadnych zarzutów. Jednak policja użyła wobec nich środków taktycznych, czyli wody i gazu, niektórych skuwano, uderzano pałkami. Czy RPO zadał wtedy pytanie o działania policji? Nie. A dlaczego teraz zadaje to pytanie? Oświadczenie w sprawie Jakuba A. jest piarową zagrywką, żeby RPO mógł pokazać się pod koniec kadencji. Wie, że to wzbudzi zainteresowanie. Ale nie przyniesie żadnego efektu np. porządkowania prawa"-zakończył Dariusz Loranty.

Tysol.pl

Komentarze

Tkkk2019.06.22 13:55
jestem ciekaw czy ten zwyrodnialec zakatował to dziecko zgodnie z wytycznymi p. Bodnara
Jarek2019.06.22 8:44
Winny, tego jeszcze nie udowodniono prawomocnym wyrokiem. Mógł się przyznać, aby go nie katowali - już jednego podłączyli do paralizatora, choć był niewinny, podobny do poszukiwanego. Jeśli jest winny, to powinien ponieść karę, ale po wydaniu wyroku przez sąd, a nie przed. To konstytucyjne prawo każdego Polaka. Żal mi Was frondowi populiści - nie różnicie się niczym od tego co go złapali. Samosądy są karane, podżeganie do samosądów również. A co jeśli się okaże, że był niewinny jak Komenda, bo ktoś go wrobił, albo siłą wymusił przyznanie się do winy?
Palindrom2019.06.22 15:02
…a Komendzie udowodniono i prawomocnym wyrokiem poniósł karę! Wiesz może, kto "wrobił" Tomka Komendę? Bo mi się zdaje, że nikt inny, jak sędzia (i to nie jeden!).
Czy wracamy do PRL-u? 2019.06.22 2:11
Opublikowanie policyjnych zdjęć jak delikwent w kajdankach zespolonych leży w gaciach twarzą do ziemi mają spełniać pewne zadanie - władza obywatelom uświadamia, że za kulisami potrafi więcej. Czy wracamy do PRL-u? Wówczas Milicja Obywatelska (MO) nie miała kajdanek pięciopunktowych, bo stosowano inne metody uniemożliwiające ucieczkę - podejrzani na miejscu aresztowania często dostawali taki wpier*ol, że trzeba było ich wynosić na noszach. Na komendzie przesłuchania przebiegały również w sposób uniemożliwiające ucieczkę i tym sposobem tak zwane polskie sądy później miały ułatwianą robotę, bo po takich przesłuchaniach każdy się przyznawał do wszystkiego. Następnie był przeprowadzany proces ‘resocjalizacji’ przy pomocy dobrze wyszkolonych mundurowych sadystów. I tym sposobem mundurowi z kryminalisty czynili psychopatę, którego w klatce przy życiu trzymała jedyna “słodka” myśl: co zrobić po wyjściu na wolność w pierwszej kolejności - czy najpierw zamordować milicjanta, sędziego, czy strażnika więziennego?
Jim2019.06.22 4:02
Co to za propaganda? Jakim potworem trzeba być, żeby przy takiej tragedii wylewać ideologiczny rynsztok. 10-letnie dziecko zamordowane w sadystyczny sposób, a tutaj pieprzenie o PRL-u Kim jesteś zwyrodnialcze?
Palindrom2019.06.22 15:07
Sądzę, że powinieneś skupić się na czymś, w czym jesteś dobry: na przykład na chemitrails na niebie.
1234567892019.06.22 0:47
Bodnar przytula przestępców, a synuś rozrabia. Gorąco polecamy :-) https://youtu.be/t9CugX5x3L4
Mnichu2019.06.21 21:21
Oj dałby Bóg, żebym dożył czasów gdy Fronda mając problem poprosi o wypowiedź tego o kim pisze. A póki co tylko szczuje i szczuje jak na katolików przystało.
Palindrom2019.06.22 14:55
To jest kopia z Tysol.pl
Dominik2019.06.21 21:09
Bo to nie jest Rzecznik Praw Obywatelskich, tylko rzecznik totalnych. Nie wymagajmy od niego za wiele.
szcze na PiS i rydzyka2019.06.21 20:42
Przestępcy w sutannach po wyniku wyborów zrozumieli, że pedofilia w ich wykonaniu nie robi ,na polskich dzbanach, wrażenia. Ważniejsza jest tęczowa Maryja i geje. A w ogóle najważniejsza jest kasa do ręki. Najwyżej molestowanemu dziecku kupi się nowego misia z kolejnego 500+. Dlatego wczoraj czarni pedofile tak sobie śmiało poczynali. Chyba nawet oni i rządząca mafia nie sądzili, że im się tak upiecze, że większe jest przywiązanie do kościelnych rytuałów niż los skrzywdzonych dzieci. W głowie się nie mieści , że tak skompromitowana i przesycona hipokryzją instytucja jak kościół, wciąż zachowuje wpływy. Dobrze to o naszym narodzie, a raczej narodku, nie świadczy.
Dominik2019.06.21 21:06
Twoich wypocin czytać już nie można. Jesteś tak monotematyczny i mało kreatywny, że o mdłości przyprawiasz. Sprawiasz wrażenie, jakbyś tą samą ściągę na okrągło przepisywał. Daj se siana przygłupie.
szcze na PiS i rydzyka2019.06.21 20:23
Niech PiS przestanie udawać że Polska to kraj cywilizowany, skoro nie przestrzega prawa a swoich funkcjonariuszy kryje przed odpowiedzialnością karną! PiSowi pozostaje wypowiedzieć Konwencję Praw Człowieka i przystąpić do Unii Afrykańskiej, tam zatrzymani nie mają żadnych praw...
soulfly2019.06.21 20:24
SZczerba to twój kochanek bo jego język w twych palcach kmiocie
Cogito ergo sum2019.06.21 20:18
Blida by żyła i może wiele powiedziała gdyby zachowano procedury i nie dopuszczono do samobójstwa.
anonim2019.06.21 20:15
"Były". Na tym słowie zakończyłem lekturę powyższego wpisu.
anonim2019.06.21 20:57
no i spier.alaj