Czyżby Tusk uważał, że Polacy mają pamięć ameby? - zdjęcie
11.01.22, 19:21Screenshot Youtube - CDUtv

Czyżby Tusk uważał, że Polacy mają pamięć ameby?

86

1. Przewodniczący Platformy Donald Tusk widocznie uważa, że wystarczy krytycznie albo prześmiewczo, skomentować jakieś posuniecie rządu Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze albo zorganizować konferencję prasową, bez udziału dziennikarzy z pytaniami odczytywanymi przez rzecznika Jana Grabca, a notowania jego partii, wciąż będą rosły.

Tak się działo tuż po jego powrocie do polskiej polityki, latem i jesienią poprzedniego roku, od jakiegoś czasu poparcie dla Platformy stanęło na poziomie dwudziestu kilku procent, mimo tego Tusk swojej strategii nie zmienia.

Coraz częściej jednak jego wpisy, są traktowane przez dużą cześć internautów, jak wpisy internetowego trolla, ponieważ Tusk używa w nich populistycznych argumentów, a także traktuje Polaków jakby mieli pamięć ameby.

Przecież Tusk ma na swoim koncie aż 7 lat premierowania i 5 lat kierowania Radą Europejską i duża część opinii publicznej w Polsce, pamięta zarówno „sukcesy” jego rządu, jak i „pomaganie” naszemu krajowi z Brukseli.

2. W poprzednim tygodniu ukazały się nieoficjalne informacje w mediach, że Orlen S.A. w związku z finalizacją procesu przejęcia Lotosu S.A., pozbędzie się części jego majątku na rzecz saudyjskiego koncernu Saudi Aramco i węgierskiego koncernu MOL.

Mimo tego, że oficjalny komunikat w tej sprawie samego Orlenu, ma się pojawić dopiero w tym tygodniu, Donald Tusk zdecydował się na komentarz na Twittterze następującej treści „Jeżeli PiS naprawdę sprzedał stacje Lotosu węgierskiej firmie MOL, politycznie związanej z Moskwą, to znaczy, że Ład Kaczyńskiego jest bardziej rosyjski, niż sądzili najwięksi pesymiści”.

Zareagowała na ten wpis rzecznik prasowa koncernu Orlen S.A, Jadwiga Zakrzewska przypominając, że po pierwsze negocjacje w tej sprawie nie zostały jeszcze sfinalizowane, po drugie, że odstąpienie części aktywów Lotosu jest realizacją tzw. środków zaradczych nałożonych przez Komisję Europejską w ramach jej zgody na fuzję obydwu firm, wreszcie po trzecie, że powielanie spekulacji mediów w tej sprawie jest nadużyciem.

3. Ale szczególnym „smaczkiem” tego komentarza Tuska jest zestawienie go z jego wypowiedzią jako premiera rządu, który w marcu 2011 roku tak skomentował informacje o przygotowywanej prywatyzacji Lotosu „nie ma powodów, by powstrzymać sprzedaż Lotosu Rosjanom”.

Przypomnijmy, że procedura poszukiwania inwestora dla Lotosu, rozpoczęła się decyzją rządu Tuska, a podczas swojej wizyty w Warszawie pod koniec 2010 roku, ówczesny prezydent Rosji Dimitrij Miedwiediew, rozmawiał o tym zarówno premierem jak i prezydentem Komorowskim.

Ofertę nabycia całości akcji będących w rękach Skarbu Państwa, złożył rosyjski koncern Rosnieft ale po upublicznieniu tej informacji, wybuchł skandal i w związku z tym, że trwała już kampania wyborcza do jesiennych wyborów parlamentarnych w 2011 roku, rząd z tych działań się wycofał.

Aby jednak zblokować ten pomysł rządu, stworzono inicjatywę obywatelską w sprawie projektu ustawy blokującej taką sprzedaż i w marcu 2012 roku trafiła ona do Sejmu, Platforma przegrała glosowanie, żeby ją odrzucić, trafiła do stosownych komisji sejmowych ale po blisko rocznych pracach nad nią w styczniu 2013 roku, została jednak zaledwie 2 głosami odrzucona (za odrzuceniem opowiedziało się 224 posłów PO i PSL-u, 222 było przeciwnych głównie z PIS i innych partii opozycyjnych, 1 wstrzymał się od głosu).

Nagłośnienie tej sprawy i nieuchronna kompromitacja Platformy, gdyby ostatecznie zdecydowała się na sprzedaż Lotosu Rosjanom, spowodowało, że mimo odrzucenia ustawy, rząd Tuska już do prywatyzacji tej firmy nie wrócił.

4. Podobnie było z próbą sprzedaży Możejek, tu ze względu położenie na terytorium Litwy, rafineria kupiona przez Orlen w 2006, pracująca ze stratami, miała zostać sprzedana także Rosjanom.

Rzeczywiście niedługo po nabyciu Możejek przez Orlen, Rosjanie przerwali dostawy ropy rurociągiem i trzeba było ją sprowadzać koleją, w związku z czym, firma przynosiła straty.

Rząd Tuska nie zrobił nic, żeby doprowadzić do odtworzenia dostaw rurociągiem, a coraz częściej zaczęto mówić o sprzedaży Możejek Rosjanom, po dojściu do władzy Zjednoczonej Prawicy, sytuacja firmy uległa radykalnej poprawie, przy wsparciu litewskiego rządu dostawy odbywają się dalej koleją ale już po znacznie niższych kosztach, firma odzyskała rentowność, a niedawno nowe władze Orlenu zadeklarowały kolejne wielomilionowe inwestycje w tę rafinerię.

5. Z kolei przejęcie tarnowskich Azotów przez firmę Acron, rosyjskiego oligarchy Wiaczesława Kantora, miało się odbyć za cichą zgodą Tuska, którą ponoć „wylobbowali” u niego były prezydent Aleksander Kwaśniewski i szef doradców ówczesnego premiera Jan Krzysztof Bielecki (tak pisała o tym wówczas Gazeta Polska Codziennie).

Jego firmy zaczęły skupować akcje Azotów, gdy zgromadziły około 12% akcji Tarnowa, wybuchł skandal, ówczesny minister skarbu publicznie zaprzeczył, że jest jakakolwiek zgoda na prywatyzację Azotów i zaczęto się bronić przed jak to nazwano „wrogim przejęciem”.

Ostatecznie połączono tarnowskie Azoty z Azotami w Puławach, podniesiono w ten sposób udziały Skarbu Państwa w całej firmie i Rosjanie wycofali się z prób przejęcia pakietu kontrolnego.

6. Gdyby więc nie działania Prawa i Sprawiedliwości, wtedy jeszcze jako partii opozycyjnej, a także społeczeństwa obywatelskiego, to ówczesny Donald Tusk prywatyzując Lotos, Orlen Możejki, czy tarnowskie Azoty, wprowadziłby wręcz „Ruski Ład” w polskiej gospodarce.

Te wszystkie próby sprzedawania całych pakietów własnościowych strategicznych spółek Skarbu Państwa rosyjskim firmom czy oligarchom, miały miejsce wprawdzie około 10 lat temu, ale chyba Donald Tusk nie sądzi, że Polacy mają pamięć ameby.

Co więcej fuzja Orlenu i Lotosu, nawet po realizacji tzw. środków zaradczych narzuconych przez KE, pozwoli na stworzenie dużego koncernu energetycznego w Polsce, który będzie mógł konkurować z największymi europejskimi firmami tego sektora w Europie.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze (86):

Anonim2022.01.12 13:36
Nie, tusk to cyborg, makrela na emeryturze i niema kto przestwawić wajchy.
Tego we Frondzie nie ma.2022.01.12 12:13
Przed dojściem do władzy politycy PiS próbowali utrącić przetarg na caracale, posługując się nieprawdziwymi argumentami – wynika z ujawnionych właśnie e-maili Dworczyka. Plan wdrożyli w życie po objęciu stanowiska szefa MON przez Antoniego Macierewicza. W efekcie polscy piloci wciąż latają na poradzieckich śmigłowcach, a rząd musiał zapłacić 80 mln zł za śmigłowce, których nie kupił. Natomiast fabryka, którą mieli w Polsce zbudować Francuzi w ramach kontraktu, powstaje na Węgrzech.
AAAtomek2022.01.12 11:49
po co znowu o tym zdrajcy i zaprzańcu
6969692022.01.12 12:00
Boli cię że przypomina się jego "wybitne dokonania"?
6969692022.01.12 11:43
Niestety! Antypisowska ferajna ma "pamięć ameby" i solidne ubytki w płatach czołowych. Nie docierają do nich takie prawdziwe, bo oparte na faktach, przypomnienia.
Maciej2022.01.12 11:06
Donald Tusk = STASI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! = T.W. "OSKAR" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dam2022.01.12 10:40
Co do cen gazu: 1. Do 2019 Polska płaciła za rosyjski gaz ceny uśrednione. 2. W 2020 PiS doprowadził do zmiany cen kontraktu na bieżące. 3. W 2021 Putin zmniejszył dostawy gazu do Europy i podbił jego ceny bieżące. 4. Około 60 % gazu Polska importuje z Rosji na podstawie kontraktu jamalskiego (1996-2022) 5. Ceny gazu jamalskiego były ustalane na podstawie kilkumiesięcznych średnich cen produktów ropopochodnych. 6. Średnia zapewniała złagodzenie bieżących wahań giełdowych cen gazu. 7. W 2016 PiS podał rosyjski Gazprom do Trybunał Arbitrażowego w Sztokholmie żądając zmiany cen gazu na formułę z cenami bieżącymi. 8. W 2020 Trybunał Arbitrażowy zmienił formułę cen gazu zgodnie z żądaniem PiS. 9. Jacek Sasin uznał to za olbrzymi sukces. 10. W lipcu 2020 Gazprom przelał na konto PGNiG 1,6 mld dolarów za nadpłacone przez Polskę ceny gazu w czasie sporu. 11. PiS nie dokonał zabezpieczeń instrumentami pochodnymi ewentualnej podwyżki bieżących cen gazu na giełdzie. 12. PiS przejadł 1,6 mld dolarów od Gazpromu. 13. W 2021 Putin ograniczył dostawy gazu do Europy. 14. Giełdowe ceny bieżące gazu w Europie drastycznie wzrosły. 15. Zgodnie z nową PiSowską formułą na ceny gazu jamalskiego drastycznie wzrosła cena importowanego gazu. 16. PiS przerzuca podwyższone ceny importowanego gazu na konsumentów, a przede wszystkim na przedsiębiorców (podwyżki kilkukrotne). 17. Putin odbija właśnie sobie z nawiązką 1,6 mld dolarów zapłacone PGNiG w 2020.
Marek2022.01.12 9:43
Duża część Polaków to ameby intelektualne. Dlatego rządzi PiS, dlatego 200 tysięcy niepotrzebnych śmierci, dlatego socjalizm ma się coraz lepiej.
Pamiętamy2022.01.12 9:37
Polacy pamiętają, że przez kryzys 2008 przeszliśmy najlepiej ze wszystkich państw Europy. Dziękujemy Panie Premierze.
Donald Tusk to oszust2022.01.12 9:24
Przyłapcie go na mówieniu prawdy, to macie niusa roku!
Kornhauser - Kramsztyk2022.01.12 9:18
Powrót Tuskaszenki w bloku z Hołownią:D
Tego we Frondzie nie ma.2022.01.12 7:20
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Pora odświeżyć pamięć politykom PiS. Jarosław Kaczyński orzekł ostatnio, że komisja śledcza w sprawie użycia Pegasusa jest niepotrzebna. A przecież kiedy był w opozycji, twierdził, że bycie przeciwko komisji śledczej to przyznanie się do winy – pisze Agnieszka Burzyńska. Publicystka Faktu zarzuca szefowi PiS stosowanie podwójnych standardów.
Ma to po dziadku.2022.01.12 7:18
takie geny
Filip2022.01.12 10:19
Pradziad Jarosława Kaczyńskiego był carskim oficerem zasłużonym w wojnie krymskiej. Dlatego Prezes PiS-u powoli wprowadza wschodnie standardy i popiera sojuszników Władimira Putina tj. Marine Le Pen, Matteo Salviniego i Victora Orbana.
Anonim2022.01.12 5:28
Obecna władza zbudowała wokół katastrofy samolotu religię, sektę, wyznanie partyjne. Co miesiąc odbywał się uwłaczający pamięci ofiar upiorny teatr. Z urojeń o zamachu zrobiono pałkę polityczną. Dziś ci sami pałkarze atakują Tuska, bo upamiętnił ofiary pandemii. Mali nikczemnicy. (Przem.Szubartowicz)
Wania Antonim spuść wodę w POkibelku2022.01.12 6:44
czy ameby w akwarium już nakarmione
mnożą się kiełbie debilne2022.01.12 3:22
w glacy POmarszczongo POchewki
Anonim2022.01.12 0:28
Towarzysze https://niezalezna.pl/425681-m-ller-skrytykowal-balcerowicza-i-sie-zaczelo-dziennikarz-wyborczej-siegnal-po-solidny-argument
propaganda TVP PIS2022.01.11 23:54
Tusk wprowadził też Omicrona
Anonim2022.01.12 0:37
raczej bolszewizm
Anonim2022.01.12 0:41
wszy i bidę
Paweł2022.01.12 9:38
Waza stłukła się etruska - wina Tuska
6969692022.01.12 11:48
To twój prostacki wymysł, a nie fakt!
Anonim2022.01.11 23:21
czerwona szarańcza zgasi światło w całej Europie
Jacek i Placek2022.01.12 0:02
Też się boję, że po PiSie tylko potop przyjdzie.
Anonim2022.01.12 0:38
tak potop czerwony
Krakus2022.01.11 23:04
Zaraz zaraz. To Tusk jest tak potężny, że nakłada podatki na państwa i to z kilkuletnim wyprzedzeniem? Ktos mi to wytłumaczy? :D :D :D
Anonim2022.01.11 23:16
ty jesteś taki tępy czy tylko udajesz
man.of.Stagira i jego w gipsie gira2022.01.11 22:47
To chyba ten Korwin ze złamaną nogą, co spadł z drabiny i jakieś stare obwieszenia znalazł na strychu w domu po stryjku.
Kuzyn Kuźmiuka2022.01.11 22:45
pamieć ameby, jak tyś mi bliska i droga, gdy to wspominam… i jak dorota szła z nogą w gipsie przez las, gdy gips był do uda, a ona mówiła, że się uda.
Anonim2022.01.11 22:31
Kilka dni temu minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó otrzymał z rąk Siergieja Ławrowa rosyjski Order Przyjaźni. Link z mediów PiS:.......... https://dorzeczy.pl/swiat/246454/szef-wegierskiego-msz-odznaczony-rosyjskim-orderem-przyjazni.html W lutym przyjaciel Kaczyńskiego i największy sojusznik PiS, Wiktor Orban udaje się na kolejnaą roboczą wizytę do Moskwy. To już 5 wizyta u Putina w ostatnich latach przyjaciela Kaczyńskiego.
man.of.Stagira2022.01.11 22:28
OBWIESZCZENIE do ludności niemieckiej narodu polskiego; „Wzywamy niniejszym oficjalnie wszystkich, którzy chcą się włączyć w niemiecką wspólnotę narodową, by zgłaszali się na niemiecką listę narodowościową (Volksliste). Tą odezwą daje się każdemu szansę stać się pożytecznym członkiem niemieckiej wspólnoty. Właśnie teraz, gdy naród niemiecki wiedzie bój o swój byt i wolność, musimy mieć jasność, kogo na tym pograniczu uważamy za Niemca, a kogo za Polaka. Wielu tych, którzy przez ostatnie 20 lat nie okazywali publicznie swojej niemieckości, może ją teraz swym aktywnym uczestnictwem wykazać. Kto natomiast to odrzuca, winien być świadom, że będzie traktowany jako do niemieckości nie przynależny, oznakowany na zewnątrz jako Polak i regulacjom dla Polaków podległy. Rozumie się przy tym samo przez się, że oznaczać to będzie zrównanie z najgorszym wrogiem narodu niemieckiego.”// Podpisano: Reichsgau Warschau, Gauleiter Rafał Tschaschkosky: Fernschreiben vom Kanzlei der Oppositonsfürer und Stellvertretender Reichsprotektor in Polen -Donald Tusk
czy…2022.01.11 22:24
Kuźmiuk żebrze o te przedruki na frondzie czy to inicjatywa Grzesika?
Polak2022.01.11 22:15
O czym właściwie bredzicie? Premier Tusk celnie wypunktował kolejne posunięcia ***owskiej mafii zmierzające do oddania czego się da Moskwie. Czyżbyście zapomnieli że od listopada 2015 nie rządzi PO, tylko ***owska mafia?
Anonim2022.01.11 23:21
A PO w samorządach jest w opozycji czy rządzi??
Polak2022.01.12 6:29
Sądząc po przerażonym pokwikiwaniu ***owskiej mafii PO rządzi Polską i Europą oraz ustala światowe podatki i ceny surowców z wieloletnim wyprzedzeniem.
Krakus2022.01.11 22:01
Facet od 8 lat nie rządzi w Polsce. Od 6 lat rządzi PiS, mając przewage. A jednak to wg PiS nadal Tusk rzadzi Polską i opozycja. Silna ta nasz opozycja :D :D :D
Hej pff pozdrowienia z Jelonki.2022.01.11 22:10
I prosimy więcej śmieci twojego autorstwa, stary profesorze.
Krakus2022.01.11 22:57
Mam jedynie tytuł magistra (dziennego, sprzed 30 lat), prostaku z podstawowym wykształceniem :)
Anonim2022.01.11 23:22
No to wiesz doskonale ile to jest dzisiaj warte?
Anonim2022.01.11 23:19
nie rządzi od 8 lat i niech tak zostanie
Dam2022.01.12 10:42
Jeszcze byśmy wtedy przeszli przez kryzys suchą nogą, jak przez poprzedni i niemiałbyś kogo wtedy obwiniać za swoje niepowodzenia, homo sovieticusie
Polsat News2022.01.11 22:00
Polska wnioskuje o zerową stawkę VAT na gaz ziemny, energię elektryczną i cieplną na okres sześciu miesięcy – od 1 stycznia do 30 czerwca 2022 r. Minister finansów Tadeusz Kościński skierował 16 grudnia do komisarza ds. gospodarki kolejny wniosek w tej sprawie . Komisja Europejska - "To niezgodne z unijną dyrektywą vatowską, która zezwala na minimum pięcioprocentowy VAT na gaz naturalny "
man.of.Stagira2022.01.11 21:53
... für Deutschland ...// To byłem ja der Oppositonsfürer und Stellvertretender Reichsprotektor in Polen -Donald Tusk..
Spierdal żydku w pysk jebany!2022.01.11 22:11
Już napierdalasz blisko 12 godz.
Mann.von.Stagira2022.01.11 22:31
For you and your wicked dreams.
ak2022.01.11 21:50
Nie. Uważa, że Polacy myślą. Mimo wszystko.
Anonim2022.01.11 21:47
Nigdy nie zapomne ze Tusk mianowal Szumowskiego by rozwalil Polske i upadlal Polakow.
Milky2022.01.11 21:52
Zmień proszę bieliznę, cuchnie. I posprzątaj w pokoju. Rusz się.
Jan2022.01.12 9:44
Zawsze będę pamiętał, że Tusk promował Mejzę i Misiewicza. Oraz, że kupił maseczki od instruktora narciarstwa.
[email protected]2022.01.11 21:46
Tusk - Naczelny Folksdojcz RP ,szef wszystkich folksdojczów w kraju i PE. Mam nadzieję, że spotka go los Mussoliniego. Polacy mu zapłacą za bycie niemieckim popychem.
Zimne oko2022.01.11 21:44
POd rozwagę i refleksję różnym dewiantom i zdrajcom wiszącym na brukselskich klamkach i żebrzących o kary dla mojej Ojczyzny, jak też jednemu wybitnemu znawcy mowy wiązanej: ,,Nadejdzie wkrótce taki dzień, Że zginą wszyscy śmiercią szczura. Nie topór, nie katowski pień Lecz jęk i zaśpiew sznura. Nie znajdziesz bowiem w świecie kul, Co pomszczą ich okrutne zbrodnie. Nieważne, który z nich co czuł Nie może umrzeć godnie. Dla woja jest kamienny mur, Szlachetnym miecza błysk i lśnienie. Dla łotrów zaś napięty sznur! Dla łotrów poniżenie!"
Anonim2022.01.11 21:30
Czy wiecie że najlepszy przyjaciel Kaczyńskiego i największy sojusznik PiS, Wiktor Orban udaje się na kolejna wizytę do Moskwy. To już 5 wizyta u Putina w ostatnich latach przyjaciela Kaczyńskiego. Pewno będą omawiali kolejną strategię zniszczenia Europy i UE w ramię z Kaczyńskim.A kilka dni temu minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó otrzymał z rąk Siergieja Ławrowa rosyjski Order Przyjaźni.
goral2022.01.11 21:10
Towarzysz Kużmiuk zdrobił doktorat za indyki ? Myślenie nie boli towarzyszu Kużmiuk - dlatego zmieniałeś partie jak rękawiczki
Po 11 ...2022.01.11 21:08
Ameba chyba generalnie ma chyba zerową pamięć bo jest organizmem jednokomórkowym, składa się z cytoplazmy (ektoplazma oraz endoplazma), jądra, jąderka, wodniczki tętniącej oraz wodniczki pokarmowej. Standardowy Polak (z wyjątkiem katolików) jest bardziej złożony.
Joanna2022.01.11 22:19
Jeżeli ktoś mówi o pamięci ameby to ma na myśli zerową pamięć, ty "złożony standardowy" alogiczny polaku (celowo przez małe "p").
życie jak w Madrycie2022.01.11 21:04
Kojarzycie? —————————————————————————————————————————————————————————— https://music.youtube.com/watch?v=xVFYD96iLq0&madrid
Wyborcy PIS2022.01.11 21:01
na pewno mają pamięć ameby
man.of.Stagira2022.01.11 21:01
... für Deutschland ...// To byłem ja der Oppositonsfürer und Stellvertretender Reichsprotektor in Polen -Donald Tusk..
Mensch.von.Stagira2022.01.11 21:16
Jawohl, Herr Führer! ————————————————————————————————————————————————————— https://music.youtube.com/watch?v=_ZxS8uzvDro&man.of.stagira
Trzymaj mnie mocno2022.01.11 20:57
https://music.youtube.com/watch?v=a7B-vQFJqMA
"Złotej rybki" nie "ameby"2022.01.11 20:57
Europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk oburzony działaniami PSL. Zapomniał chyba o swojej przeszłości. Dziennikarz wytknął mu członkostwo w przybudówce PZPR. (...) Kuźmiuk jednak chyba zapomniał o swojej przeszłości. - To pan musi mieć niesłychanie spokojną krew. Że ona się panu nie wzburzyła w 1986, kiedy pan do ZSL-u się zapisywał - i wtedy koalicjantem tego ZSL-u była taka partia: PZPR - wytknął mu Mazurek. Kuźmiuk tłumaczył, że w tym czasie bronił doktoratu i zapisanie do Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego było warunkiem jego promotora. Kuźmiuk przekonuje ponadto, że "zebrania ZSL w końcówce lat 80. wyglądały jak zebrania partii opozycyjnych. Bardzo często występowali tam np. żołnierze wyklęci. Byłem sam tego świadkiem w Radomiu". W sieci szybko pojawiły się złośliwe komentarze. Rzecznik prasowy PSL napisał na Twitterze: "Panie Kuźmiuk, sprawdziłem, cuś się panu pokićkało... to byli członkowie Batalionów Chłopskich". https://wiadomosci.wp.pl/dziennikarz-wytknal-poslowi-pis-przeszlosc-jak-sie-tlumaczyl-6355752603235969a
Hej, frondziarze2022.01.11 20:51
Fajny skrinszot Donalda Tuska. Z czasów, gdy był młodszy.
są metody i cele2022.01.11 20:36
Towarzysz dziennikarz z TVPiS Lublin rozrzucał śmieci z pojemników na pl. Lecha Kaczyńskiego w Lublinie, by nakręcić reportaż, że prezydent miasta spoza PiS-u nie dba o porządek.
Anonim2022.01.11 20:35
Historia lubi powracać? Chcą zrobić z planety Ziemia jedno wielkie getto? Auschwitz? Współcześni Rumkowscy i Judenratom? Skończą niechybnie jak Chaim Rumkowski? Taka jest naturalna kolej rzeczy?
Chaim Rumkowski2022.01.11 20:49
Jestem w niebie. Pieniądze tracą sens. _________________________________________________________________________________________________ .אני בגן עדן. אין הגיון בכסף
Córki nie ma w domu2022.01.11 20:59
https://music.youtube.com/watch?v=Hu8EbjSkf-I
da budiet smirna2022.01.11 20:33
tavariszcz Kuz'miuk 🥔🥔🥔🥔🥔 🥔🥔🥔
Anonim2022.01.11 20:31
Jest Kuźmiuk jest i Tusk.To juz katolicka tradycja:)
Znowu Kuźmiuk2022.01.11 20:29
🤭🤭🤭🤭🤭 🤭🤭🤭
Anonim2022.01.11 20:24
PILNE! Protesty pod Sejmem RP ws. Segregacji Polaków i przymusu $zczepień! Polacy wściekli! ................................ https://www.youtube.com/watch?v=Yp4jA_kv7iM
MASAKRYCZNA ORKA!!!SZOKUJĄCY SZOK!!!2022.01.11 20:23
Ameby pamiętają, że Tusk wyprowadził Polskę bez szwanku z kryzysu światowego. PiS natomiast rozdaje, rozdaje, rozdaje i tworzy buble 1.0, 2.0 oraz Polski Nieład
Anonim2022.01.11 20:20
Tusk czy Syjoniści? Oto jest pytanie?
Żyd Anonim - wieczny nudziarz2022.01.11 20:18
Od urodzenia cierpię na ostry oraz przewlekły syndrom antypolonizmu i antyklerykalizmu. (Wyssałem to z mlekiem matki.) Jest to moja ewidentna mania prześladowcza. W szczególności, Osoba Matki Bożej wywołuje u mnie odruchową wściekłość, bo to Ona pokonała tego, którego jestem kundlem, jazgoczącym na tym forum od lat. Podobnie JP2, który tyle ludzi na całym świecie uchronił od piekła. Wielcy święci, szczególnie św. Siostra Faustyna i Padre Pio, to dla mnie tylko "pyerdolnięci psychole". Święty męczennik Maksymilian Kolbe to "antysemita" (bo 3 razy napisał niewygodną prawdę o Żydach). Gdy słyszę słowa: "Boże Miłosierdzie", "Eucharystia", "cud Eucharystyczny", "Niepokalane Poczęcie", "Ewangelia", "różaniec", "katolicka Polska", "Radio Maryja" to od razu wpadam w szał; ponadto mam drgawki, wysypkę i permanentną $raczkę. W KAŻDYM księdzu widzę chciwego na kasę pedofila, który, dla własnych, materialnych lub politycznych korzyści, straszy naiwnych prostaków piekłem i wiecznym potępieniem. Każde niepowodzenie w "tym kraju" - prawdziwe, domniemane czy choćby zmyślone - cieszy mnie niezmiernie. Marzy mi się więc rozwalenie "tego kraju" i przerobienie go na nasz Polin, w którym byłoby normalnie, tzn. kościoły jako Muzea Ateizmu, knajpy, a najlepiej burdele, a księża w obozach pracy. My bylibyśmy panami, a polaczki-goje pracowaliby na nas. Oczekuję więc propozycji, bo mi się skończyły pomysły. Bluzgam w kółko to samo, cynicznie ironizuję, rechoczę głupkowato "buhahahahaha", słowem robię tu z siebie durnia, i to jeszcze na oczach gojów oraz katolików!
Anonim2022.01.11 20:04
""Czyżby Tusk uważał, że Polacy mają pamięć ameby?"" raczej ptasie móżdżki ,kwacze konkretnie hehe
Filip2022.01.11 20:00
Jeśli PiS naprawdę sprzedał stacje Lotosu węgierskiej firmie MOL, politycznie związanej z Moskwą, to znaczy, że Ład Kaczyńskiego jest bardziej rosyjski, niż sądzili najwięksi pesymiści.
6969692022.01.12 11:54
Takie były warunki wydane przez KE.
Filip2022.01.11 19:52
Mateusz Morawiecki był doradcą Donalda Tuska, a teraz krytykuje to co wcześniej sam firmował swoim nazwiskiem. Czyżby uważał, że Polacy mają pamięć ameby?
Joanna2022.01.11 22:08
Posiadanie doradcy nie czyni nikogo ubezwłasnowolnionym i nie zwalnia z odpowiedzialności za własne czyny, psychofanie tuskowy.
Filip2022.01.12 10:23
Jacek Sasin był organizatorem lotu do Smoleńska. Dlaczego politycy z PiS-u za błędy Jacka Sasina obwiniają Donalda Tuska? Bracia Kaczyńscy przed wylotem kilkakrotnie wzywali rząd do nie ingerowania w organizowanie tej delegacji! Musi być wina Tuska!!!
6969692022.01.12 11:58
Organizatorem lotu do Smoleńska była Kancelaria Premiera (tuska). Ściśle - Tomasz Arabski, który ma za tę organizację prawomocny wyrok karny. Przy okazji - obsluga samolotów , którymi lata Głowa Państwa, jest w gestii rządu. Masz pamięć ameby, czy podłość giganta ?
TW Oskar czyli Donald T .2022.01.11 19:43
Wojciech Sumliński i Tomasz Budzyński w pracy pt." Niebezpieczne związki Donalda Tuska " pokazują kim naprawdę jest ten pan .
Filip2022.01.11 20:14
Stosujesz metodę Josepha Goebbelsa, kłamstwo tysiąc razy powtórzone staje się prawdą. Kiedy czytam twoje kłamstwa tysiąc razy powtarzane, to chce mi się rzygać. Twoje IQ jest równie niskie jak goryla albo szympansa. Nikt inteligentny nie pisałby takich bzdur!!!!
Wiem o tym!2022.01.11 21:01
Tym razem, Lechu masz rację z tą książką. Mam ją! Tam jest o Tusku wielka prawda...! Polecam innym tę książkę. Zobaczycie kim jest naprawdę Tusk!
Meg2022.01.11 21:04
Ten @Filip to zwyczajny płatny idiota jest. Nie przejmujcie się POs*rańcem.
Filip2022.01.12 10:29
@ "Meg". Poszukaj sobie forum dla upośledzonych umysłowo, znajdziesz tam osoby na twoim poziomie intelektualnym!