Wspólny kandydat ZP na prezydenta Rzeszowa? ,,Nie wykluczamy żadnego scenariusza'' - zdjęcie
02.03.21, 10:43Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Wspólny kandydat ZP na prezydenta Rzeszowa? ,,Nie wykluczamy żadnego scenariusza''

3

"Jesteśmy w trakcie rozmów, w trakcie konsultacji i nie wykluczamy żadnego scenariusza w kwestii udziału PiS w wyborach na prezydenta Rzeszowa" – powiedział szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Zadeklarował, że póki co, wszystkie scenariusze są jeszcze jak najbardziej możliwe.

"W polityce zwroty akcji są normą, dlatego każdy scenariusz jest w tej chwili na stole" – przekonywał na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS. Sobolewski wyraził nadzieję, że koalicjanci ze Zjednoczonej Prawicy rozumieją, że jej istnienie i trwanie jest „wartością samą w sobie” i że ma ona wobec obywateli dług obietnic wyborczych do spłacenia.

Przedterminowe wybory na urząd prezydenta Rzeszowa ogłoszono po rezygnacji sprawującego tę funkcję Tadeusza Ferenca. Ferenc przed swym ustąpieniem, „namaścił” na swego następcę wiceministra sprawiedliwości  z Solidarnej Polski -Marcina Warchoła. To spowodowało pewne tarcia w łonie koalicji.

Komitety wyborcze należy zgłaszać do końca marca, a kandydatów do 16 kwietnia. Wybory mają zostać zarządzone na 9 maja.

ren/PR24,Fronda.pl

Komentarze (3):

Teresa2021.03.2 12:54
W Rzeszowie ( jako mieście) nie ma szans na wygraną sam kandydat PIS. Warchoł namaszczony przez byłego prezydenta ( związanego z lewicą) zbierze elektorat prawicy i lewicy i WYGRA. Za kandydatem z PIS będzie głosował tylko elektorat PIS i to nie cały...
MożeKrzysztofAMoszeMosze2021.03.2 11:00
Zgolił pejsy i spodik wsadził w spodnie od zadniej strony, żeby grzało, ale to chasyd jak malowany.
Anonim i reszta bandy jego klonów2021.03.2 10:53
Moje credo: Mój antypolonizm jest wrodzony i nieusuwalny. Szlag mnie trafia gdy słyszę Polska, a zwłaszcza Kościół. Bo Polska od początku swych dziejów była, nadal jest i zawsze będzie chrześcijańska. A tego nienawidzi mój pan – szatan. Moją metodą jest kłamstwo, krętactwo, bezczelność. Przykład tej metody: każdy ksiądz = pedofil, każdy żołnierz wyklęty = bandyta, każdy Polak = antysemita, każdy głosujący na PIS = faszysta itd. Pojęcie wstydu, honoru i prawdy jest mi z natury obce. W końcu jestem wiernym pachołkiem mego pana. Mam też broń specjalną - zarzut antysemityzmu. Stosuję ją bez wahania w przypadku każdej krytyki.