Czy Rosja zostanie ukarana za swoich kibiców wandali? - zdjęcie
12.06.16, 12:17

Czy Rosja zostanie ukarana za swoich kibiców wandali?

Rosjanie mogą zostać ukarani za zachowanie ich kibiców w trakcie Euro2016. Unia Europejskich Związków Piłkarskich rozważa nałożenie grzywny na Rosyjski Związek Piłki Nożnej, w związku z agresywnym zachowaniem kibiców w trakcie meczu z Anglią.

Podczas spotkania na stadionie w Marsylii, w sektorze zajmowanym przez Rosjan została odpalona petarda. Po ostatnim gwizdku grupa rosyjskich kibiców, przeskakując barierki, wdarła się do angielskiego sektora. Według portalu R-Sport, chuligani chcieli zerwać flagi przeciwnej drużyny.

W ocenie UEFA, takie zachowania nie tylko są zaprzeczeniem ducha sportu, ale również niosą zagrożenie dla bezpieczeństwa na stadionie. „Nie wykluczam, że zostaniemy ukarani grzywną” - stwierdził w rozmowie z R-Sport rosyjski minister sportu Witalij Mutko.

Urzędnik podkreślił jednak, że należy najpierw ustalić czy rzeczywiście petardę odpalili Rosjanie, a nie osoby przypadkowo znajdujące się w rosyjskim sektorze. Zdaniem Mutko należy także sprawdzić okoliczności w jakich doszło do wdarcia się rosyjskich kibiców do angielskiego sektora.

Niektórzy dziennikarze, obserwujący mecz bezpośrednio na stadionie w Marsylii twierdzą, że przez całe spotkanie Anglicy prowokowali Rosjan, wykrzykując obraźliwe hasła pod adresem Władimira Putina.

Nie wykluczają również, że petardę w ich sektorze ktoś odpalił złośliwie, a przestraszeni kibice po prostu uciekali jak najdalej od miejsca eksplozji.

daug/IAR