Za 10 lat Polska powstrzyma każdego przeciwnika!!! - zdjęcie
22.10.17, 20:30fot. mjr Robert Siemaszko, MON

Za 10 lat Polska powstrzyma każdego przeciwnika!!!

Minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz był gościem programu "Dzisiaj" na antenie Telewizji Republika. Szef MON mówił m.in. o tym, jak przebiega modernizacji polskiej armii oraz- jak poważne jest dzisiaj zagrożenie ze strony Federacji Rosyjskiej. 

"Nie byłoby nowej sytuacji wojska polskiego, gdyby nie decyzja Polaków z jesieni 2015 roku, która umożliwiła realizację nowego systemu bezpieczeństwa Polski. Najpierw szczytu NATO, a następnie wprowadzenia ustawy modernizującej armię i zwiększenia armii"- podkreślił Macierewicz. 

Minister zwrócił uwagę, że dzięki programowi modernizacji armii, a także decyzjom, które zapadły na szczycie NATO, udało się powstrzymać Rosję od dalszej agresji. Jak zaznaczył Antoni Macierewicz, te właściwe decyzje zostały podjęte niemal w ostatniej chwiili. 

"Władimir Putin może nam grozić, ale nic nie może zrobić. Zrealizować gróźb nie jest w stanie – dlatego, że wraz z NATO stanowimy siłę, która jest nie do pokonania"- zapewnił szef MON. 

Minister wyraził również wdzięczność wobec prezydenta Andrzeja Dudy, który podpisze jutro ustawę, na mocy której finanse na obronność będą stopniowo się zwiększać. 

"Będziemy zwiększać wysokość finansowania dzięki ustawie, która będzie jutro podpisana, za co jestem naprawdę wdzięczny panu prezydentowi, bo ta ustawa zmienia sytuację wojska polskiego i dalej polski armii i naszego bezpieczeństwa. Ta decyzja ma ogromne znaczenie"- zapewniał gość Telewizji Republika. 

Jak mówił szef resortu obrony, dzięki założeniom strategicznego przeglądu obronnego, polska armia może zostać ukształtowana w taki sposób, aby móc powstrzymać każdego agresora, co-zaznacza Macierewicz- "jest ostatecznie celem istnienia każdej armii narodowej".

Szef MON zapewnił, że Polskie Siły Zbrojne, na skutek zwiększenia dofinansowania, w ciągu 10 lat mogą uzyskać zdolność obrony przed każdym przeciwnikiem. Minister Macierewicz zapowiedział również realizację programu obrony przeciwrakietowej, „Wisła”. Pierwsze baterie rakiet mają zostać dostarczone do 2019 r.

Gość Telewizji Republika mówił również o modernizacji marynarki wojennej.

"To jest kwestia trzech albo czterech okrętów podwodnych z rakietami manewrującymi, które zostaną wybrane jeszcze w tym roku"- uściślił szef MON. 

yenn/Niezależna.pl, Fronda.pl