Niemiecki wywiad inwigilował polskie MSW? - zdjęcie
06.11.15, 20:00

Niemiecki wywiad inwigilował polskie MSW?

2

Tygodnik "Der Spigel" napisał: "Niemiecki wywiad zagraniczny BND systematycznie inwigilował kraje zaprzyjaźnione, w tym resorty spraw wewnętrznych USA, Polski, Austrii, Danii i Chorwacji". Czy to tylko zagrywka by dzielić, czy nie? Redakcja nie powołała się na żadne źródła?

Z tygodnika dowiadujemy się, że niemiecki wywiad kontrolował łącza ambasad USA w Brukseli i przy ONZ w Nowym Jorku, a także amerykańskiego ministerstwa finansów w Waszyngtonie. Na terenie Niemiec BND kontrolował adresy poczty elektronicznej oraz numery telefonów i faksów przedstawicielstw dyplomatycznych USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Polskę i kilku innych krajów UE, a także Watykanu. W polu zainteresowania niemieckich służb były też organizacje pozarządowe - Care International, Oxfam i Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża w Genewie. "Der Spiegel" zaznacza, że placówki dyplomatyczne nie są objęte zapisaną w konstytucji ochroną przed podsłuchem.

Trzy tygodnie temu wyszło na jaw, że niemieckie służby inwigilowały europejskich partnerów nie tylko na polecenie USA, lecz że czyniły to także na własną rękę.

mm/Der Spigel

 

Komentarze (2):

anonim2015.11.7 0:05
Oczywiście, że inwigilował. Czym tu się podniecać ? Standardowa praktyka. I nie ma znaczenia czy jakiś kraj jest "zaprzyjaźniony" czy nie. Inna sprawa Polska wcale nie jest krajem zaprzyjaźnionym. Polacy poprzez swoją głupotę i niekompetencję stanowią ciągły zagrożenie dla bezpieczeństwa wywiadowczego NATO.
anonim2015.11.7 8:33
Ustawa 1066 pozwala im legalnie działać , więc cóż w tym dziwnego?