Apel do prezydenta o Order Orła Białego dla gen. Kuklińskiego - zdjęcie
23.07.20, 11:16fot. PolishGov, via: Wikipedia (domena publiczna)

Apel do prezydenta o Order Orła Białego dla gen. Kuklińskiego

20

Krakowskie Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych skierowało apel do prezydenta Andrzeja Dudy o uhonorowanie śp. gen. bryg. Ryszarda Kuklińskiego Orderem Orła Białego. Zdaniem działaczy, sto lat po Bitwie Warszawskiej to znakomity czas, by generał Kukliński dostał owe odznaczenie.

General Ryszard Kukliński narażał życie własny i swojej rodziny, aby świat uniknął zniszczenia przez siłę nuklearną. Generał przez całe życie walczył o polską niepodległość. To jeden z największych, ale wciąż mało znanych bohaterów najnowszej historii. Działania generała Kuklińskiego wzbudzały kontrowersje, gdyż współpracował on z CIA.  Na podstawie jego historii powstał głośny film.

Ryszard Kukliński jako Jack Strong dostarczał Amerykanom informacje o wojskowych planach Związku Sowieckiego i Układu Warszawskiego. Dzięki niemu wiedziano  o planowanym wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego. Później Kukliński wraz z rodziną w tajemnicy został przetransportowany do Stanów Zjednoczonych. Tam był ekspertem Departamentu Obrony. W Polsce skazano go na karę śmierci za zdradę. Dosięgnęła go także kara degradacji.

Już po 1989 roku wyrok uchylono, a pułkownik Kukliński został uniewinniony. W do dziś niewyjaśnionych okolicznościach zmarli obaj synowie wielkiego bohatera. Sam Kukliński zmarł w 2004 r.  Dwanaście lat później, jesienią 2016 r. prezydent Andrzej Duda mianował go pośmiertnie na stopień generała brygady

Ponieżej publikujemy pełną treś Apelu POKiN, nadesłanego do naszej redakcji przez dra Jerzego Bukowskiego:


Apel POKiN do Prezydenta RP o Order Orła Białego dla gen. Kuklińskiego

Jego Ekscelencja 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Pan doktor Andrzej Duda 

            Wielce Szanowny Panie Prezydencie!

            Serdecznie gratulując ponownego wyboru na urząd Prezydenta RP zwracam się do Pana w imieniu Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie z prośbą o uhonorowanie śp. generała brygady Ryszarda Kuklińskiego Orderem Orła Białego 15 sierpnia br., czyli w stulecie wiekopomnego zwycięstwa Wojska Polskiego nad armią bolszewicka.

            Jego podjęta z narażeniem życia własnego i rodziny samotna misja patriotyczna, dzięki której świat uniknął nuklearnej zagłady, a Polska odzyskała niepodległość, pozwala nazwać go jednym z największych bohaterów w najnowszej historii świata. Gdyby nie dostarczone przezeń Amerykanom kluczowe informacje o sowieckim planie wywołania III wojny światowej, mogłaby ona wybuchnąć niosąc globalną zagładę. Najlepiej i najkrócej ujął to jeden z szefów CIA William Casey jednoznacznie stwierdzając: „nikt na świecie w ciągu ostatnich czterdziestu lat nie zaszkodził komunizmowi tak, jak ten Polak”.

            Ryszard Kukliński wiernie służył narodowym imponderabiliom nie oglądając się na konsekwencje, jakie mogą go za to spotkać i których doświadczył już po ewakuacji do USA w listopadzie 1981 roku. Walczył z tym samym śmiertelnym wrogiem Polski, z jakim zmagaliśmy się sto lat temu i właśnie dlatego okrągła rocznica Bitwy Warszawskiej jest znakomitą okazją do godnego uhonorowania jego nie dających się przecenić zasług w dziele ratowania świata i ponownego powrotu naszego kraju do grona suwerennych państw najwyższym odznaczeniem, jakie przyznaje Rzeczpospolita - w osobie jej prezydenta - swoim najznamienitszym obywatelom.

            Z wyrazami szacunku

dr Jerzy Bukowski

rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie,

były reprezentant prasowy gen. Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

 

 

Rr, niezależna.pl

Komentarze (20):

Polak2020.07.23 15:38
Skoro zgłaszacie Kuklinowskiego to zgłoście od razu Feliksa Dzierżyńskiego, równie "zasłużony" sprzedawczyk.
hyhy2020.07.23 18:08
Polak to Twoje nazwisko?
Polak a nie "Polak"2020.07.24 8:17
Kiedy Jaruzelski odznaczył mordercę Polaków - Jakuba Bermana, to jakoś tobie podobni nie protestowali.
skuter2020.07.23 14:50
Kukliński nie walczył przeciwko narodowi Polskiemu Walczył przeciwko zdradzieckiemu Układowi Warszawskiemu U którego to byliśmy pod krwawym buten Uważam że Kukliński to bez wątpienia bohater
Grzegorz2020.07.23 14:59
A Amerykańskie bomby, które spadły by nad Wisłą nie zabijały by Polaków tylko żołnierzy Układu Warszawskiego? A co z wiernością przysiędze?
"spadły by" ... "zabijały by"2020.07.23 15:49
Popracuj nad polskom jazykom towariszcz Grigorji. Szabes jutro.
Grzegorz2020.07.25 17:16
Co niewolnik watykański może wiedzieć o szabasie?
NZS2020.07.23 18:13
Wtedy każdy uczciwy Polak-patriota przestałby być żołnierzem Układu Warszawskiego i goniłby z polskiej ziemi - chociażby z sierpem i młotem w ręku - pozostałych żołnierzy Układu Warszawskiego.
Jan Paweł2020.07.23 17:52
Podobnie, jak każdy kto teraz chce sankcji dla Polski, walczy ze zdradzieckim układem PiS - jest prawdziwym patriotą.
Grzegorz2020.07.23 14:35
Order dla ZDRAJCY???
SMASH THE REDS!!!2020.07.23 19:26
Oczywiście!!! Dla każdego ZDRAJCY komunizmu należy się order. To jest jak nawrócenie się z szatanizmu. Jak wyjście z narkomanii albo alkoholizmu!! To jest uwolnienie własnej duszy od ciemnych mocy! Jak niepalenie papierosów, pomimo, że się ich wcześniej miliom paliło! To jest katharsis - oczyszczenie siebie najwyższej klasy - z czarnego kiepskiej jakości węgielka stajesz się DIAMENTEM!!!
Grzegorz2020.07.25 17:13
Ciekawe, że takimi "DIAMENTAMI" jest piekło wybrukowane.
Żydzie OBOJETNY-Klapafuckyousz2020.07.23 12:36
kim ty jesteś z nazwiska nie jest dla mnie tajemnicą, tajemnicą jest twoja wściekła nienawiść do katolicyzmu (czyt. Polaków). Jesteś strarym hooyem, bo masz 80 lat i zamiast pogodzić się ze światem, jesteś skoorvysynem. Takich jak ty jest kilku, że wymienię: Hartman, Urban, Gross, Grabowski. Jak to się stało Jasiu, że 1968 r. nie wyjechałeś za granicę robić karierę, jak NKWD-sta Bauman? Bo robiłeś karierę w PRL-u, byłeś ich, tj. czerwona koorvą. Mogę sobie tylko wyobrazić twoje "rozmowy" z towarzyszami z "loży" jak gojów w pobliżu nie ma. Pewnie dlatego to wszystko, Jasiu, że nie ma czerwonego Polinu.
Klapaucjusz2020.07.23 12:32
Proszę o dodanie do petycji akapitu (mogą być dwa) o służbie gen. bryg. Kuklińskiego w Ludowym Wojsku Polskim oraz szczegóły jak pan generał zaparacował na stopień pułkownika w PRL. Przyda sie, na podpis na cokole pomnika, który pan Bukowski szykuje dla pana generała.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.23 12:25
Muszę się ze wstydem przyznać, że zawsze byłem i jestem pełen podziwu dla J. Kaczyńskiego. Dla całej jego rodziny. Na wskroś patriotyczną i wielce dla Polski zasłużona. Wstyd mi za moją rodzinę, że mnie na skürwysyna wychowali, moją siostre na kürwe.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.23 12:07
ta... i co kürwa jeszcze! może pomnik postawcie temu zdrajcy który Polskę sprzedał za telewizor i wersalkę! równie dobrze możecie zabiegać o order dla arcypedofila wesołowskiego za wychowywanie i pracę z dziećmi na Dominikanie!
Man of stagra2020.07.23 11:49
"...wiernie służył narodowym imponderabiliom nie oglądając się na konsekwencje..." A jachty i dolary same leciały w dużych ilościach
Czekam.2020.07.23 11:52
" A jachty i dolary same leciały w dużych ilościach" - A moze kilka szczegołów? Szczególnie $$.
Grzegorz2020.07.23 14:39
Po ucieczce, pracował fizycznie? Czy też siedział na doopie za pieniądze CIA?
Pracowal tez fizycznie,2020.07.23 15:47
nie siedzial na doopie wielkich $$$ nie zarobil.