Jak podaje rmf24.pl, powołując się na źródła z okolic premiera Morawieckiego, pojawiają się spekulacje na temat możliwego odwołania ze stanowiska ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Przyczynkiem do takich spekulacji – jak podaje portal – ma być wyłamanie się z dyscypliny partyjnej klubu Zjednoczonej Prawicy posłów Solidarnej Polski podczas głosowania ustawy „Piątka dla zwierząt”.

Prezes PiS zapowiedział już dziś spotkanie w tej sprawie i wyciągnięcie konsekwencji partyjnych względem posłów PiS, którzy taką dyscyplinę złamali o głosowali przeciwko tej ustawie.

Jak informuje portal rmf24.pl, jeszcze w dniu dzisiejszym ma dojść do spotkanie szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, a przedmiotem spotkania ma być omówienie obecnej sytuacji w koalicji Zjednoczonej Prawicy.

Polityk PiS Marek Suski powiedział w tej sprawie RMF FM:

- Ktoś, kto ma życzliwe spojrzenie dla okrucieństwa, nie powinien być ministrem sprawiedliwości

W trakcie głosownia nad ustawą ochrony zwierząt „Piątka dla zwierząt” wszyscy posłowie Solidarnej Polski włącznie z jej liderem Zbigniewem Ziobrą głosowali przeciwko jej przyjęciu.

 

mp/rmf24.pl