'Czy ciągnięcie tej martyrologii jest właściwe?'Opozycja o 'radosnym świętowaniu' Dulkiewicz - zdjęcie
31.07.19, 16:17zdj. screen Youtube/Radio zet

'Czy ciągnięcie tej martyrologii jest właściwe?'Opozycja o 'radosnym świętowaniu' Dulkiewicz

32

O tym, że środowiska lewicowo-liberalne w Polsce brzydzą się "narodowej martyrologii" i innych "bogoojczyźnianych patriotyzmów"-wszyscy wiemy. 

Podobnie, jak wszyscy- nawet postępowi "eksperci" od walki z "bogoojczyźnianą martyrologią" zapraszani do mediów przy okazji kolejnych rocznic Powstania Warszawskiego- wiemy, że II wojna światowa nie była dla Polski wydarzeniem radosnym. Zaskakujące, że nie wie tego (albo, co gorsza, udaje, że nie wie) prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz. Od czego są jednak koledzy z opozycji? 

"Niemcy i Francuzi mogą świętować wspólnie różne wydarzenia. Nie mają do siebie takiej urazy. Urazę do siebie zakopali dużo wcześniej niż my. Czy ciągnięcie tej martyrologii cały czas jest właściwe? Czy nie należy zastanowić się, że upamiętnić, ale w innej formie? O tym, że należy pamiętać wszyscy wiemy"-powiedział w rozmowie z tvp.info poseł Nowoczesnej, Jerzy Meysztowicz. Inny polityk opozycji, Jerzy Borowczak z PO, przekonywał, że prawica wyolbrzymia niektóre wydarzenia w Trójmieście. Pytany, czy sformułowanie „radosne obchody” rzeczywiście było na miejscu, odparł: „Muszą być radosne”.

Do sprawy obchodów rocznicy II wojny światowej w Gdańsku odniosła się sama prezydent Dulkiewicz. Podczas konferencji prasowej oceniła, że zapowiedź obchodów opublikowana na stronie Urzędu Miasta jest wykorzystywana do wzniecania kolejnego konfliktu w wojnie polsko-polskiej. Jak przekonywała polityk, nikt nie zamierza "radośnie świętować" tak tragicznej rocznicy.

"Gdańsk to miasto doświadczone jak mało które totalitaryzmami. Te sugestie są więc absurdalne i nieprawdziwe. Są wypaczeniem przesłania, które ma płynąć z wydarzenia"-powiedziała. Jednocześnie ze stron internetowych magistratu zniknęły zapowiedzi "radosnego pochodu" z udziałem niemieckiej delegacji. Czy problem został zatem rozwiązany? Niekoniecznie.

"Ci ludzie, którzy tam przyjadą ze strony niemieckiej, powinni przybyć w poczuciu winy. W poczuciu odpowiedzialności i w poczuciu tego, że ich ojcowie i ich dziadkowie dopuścili się nieprawdopodobnych zbrodni. Do dnia dzisiejszego oni za to nie przeprosili i nie zapłacili. Oni powinni przyjeżdżać do Polski w poczuciu schylonej głowy i pokory, a nie w poczuciu świętowania, tańców czy koncertów"-skomentował polityk PiS, Arkadiusz Mularczyk. 

Warto zaznaczyć, że w całej sytuacji wokół obchodów rocznicy II wojny światowej nie chodzi o żadną "martyrologię", ale raczej o pamięć o tym, kto był agresorem, a kto ofiarą. O tym bowiem świat zdaje się nie pamiętać, stąd biorą się w zagranicznej prasie takie "kwiatki" jak "polskie obozy zagłady"... 

yenn/TVP Info, Fronda.pl

Komentarze (32):

zbycho2019.08.1 20:39
O co tej babie chodzi?Zgoda!Orgazm należy się każdej kobiecie.Dulkiewicz też.
polak2019.08.1 15:39
to dopiero debilka
Maria2019.08.1 13:00
Co jest z tym Gdańskiem? Kto w nim mieszka, że taka zdrajczyni jak Dulkiewicz została wybrana????Masa jak widać śpi i na co jeszcze czeka????? Co to znaczy wszystko? Gdańsk jest w Polsce, jest polskim miastem i nie opowiadać młodym bredni o jakimś wolnym mieście! Rząd PIS powinien to wreszcie zmienić!
Mirek2019.08.1 11:18
Zasada jest taka : Kto zdradził Boga ten zdradzi i Ojczyznę .
kalikst2019.08.1 11:05
Istnieje wyraźnie dostrzegalna korelacja między stosunkiem do wiary w Boga a stosunkiem do patriotyzmu , do ojczyzny i narodu. Wszelkiego sortu lewacy negują nie tylko Boga i wartości wynikające z wiary ale także naród jako taki, ojczyznę, tradycję, kulturę, cywilizację łacińską, normy moralne i polską rację stanu. Ludzie wierzący albo przynajmniej akceptujący naszą cywilizację postępują i zachowują się odmiennie od tamtych.
Durczykiewicz2019.08.1 9:41
Wujek mojego Taty zginął w Oświęcimiu - młody malarz po studiach, który studiował z Maksem Kasprowiczem rektorem Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Gdańsku i ja mam o tym zapomnieć??!! Rodzinę mojej Mamy wywieziono na Sybir, część wymordowali banderowcy, Dziadek zginął w Katyniu a Babci Brat w Miednoje, a ja mam o tym zapomnieć??!! Szanowna Pani Dulkiewicz, szanowna PO, czy wyście na głowę upadli??!! Nigdy w życiu nie zapomnę o moich Przodkach, bo BEZ NICH NIE BYŁOBY MNIE!!
Qvo Vadis Narodzie Polski2019.08.1 9:13
Wszyscy prawdziwi Polacy powinni dac kopa tej opozycji z pod znaku swastyki oraz sierpa i młota w pazdziernikowych wyborach do Sejmu!!!!
anonim2019.08.1 8:32
Chodzi tylko o podlizywanie się Niemcom. O pomniejszanie ich winy, nad czym oni sami pracują od dziesiątków lat. Chyba nikt przytomny nie wierzy w to że pisanie o "polskich obozach zagłady" to jakiś przypadek czy pomyłka. Gdyby to były pomyłki zamieszczaliby grzeczne przeprosiny i byłoby po sprawie. Ale nie zamieszczają a nawet złośliwie się od tego uchylają, kłamią, oszukują, fałszują fakty. Nie tylko p. Dulkiewicz, ale cało towarzystwo z PO widzi jak ich szef zrobił karierę w strukturach, UE tylko na posłusznym realizowaniu polityki niemieckiej. To jest sposób na zrobienie kariery w Europie, a w Berlinie zapadają kluczowe dla UE decyzje. Kto chce tam robić karierę musi się podlizywać tamtym władcom. Wszyscy chcą, tylko niektórzy tą droga nie mogą pójść, ale wszyscy wiedzą że tam są nieporównywalnie większe pieniądze.
KDJ2019.08.1 7:41
Czy będzie wykonywana podczas ,,radosnego świętowania" znana z filmu ,,Zakazane piosenki", ulubiona przez żołnierzy Wehrmachtu piosenka ,,Ein Heller und ein Batzen" z refrenem ,,Heidi heido heida, heidi heido heida, hei-di, hei-do, hei-da, ha ha ha ha ha."? Kiedy patrzę co wyprawia prezydent Gdańska Dulkiewicz wybrana przez takie jak ona, wynarodowione, antypolskie szumowiny, to ogarnia mnie głębokie uczucie wstrętu.
Jan Radziszewski2019.07.31 22:16
andriej H @ Luzifer + jak sądzisz kim Adolf Hitler Rotszyld był? " - żydem członkiem żydowskiej loży Masońskiej Iluminatem z tajnej żydowskiej organizacji ILLUMINATI " + Pan Bóg 27 VII br - " To prawda, Hitler był członkiem żydowskiej masonerii B`nai B`rith " Z tego wynika że napad wrzesień 1939 r na Polskę zaplanowali i zorganizowali żydzi (Niemieccy ) poddani cezara /J 19,15) z piekła tj. Lucyfera /Iz 14,12-15 Sura 113,1) twojego patrona czyżby też żyda?
Jan Radziszewski2019.07.31 22:10
PO wiaki KO ect. marnie z wami budiet Bo - Durakami jesteście bo Niemcy dalej są mordercami głodnymi mordu wilkami i na nas napadną wkrótce tj nie dalej jak za 7 lat po raz kolejny tym razem z Muzułmanami których po to sprowadzili do UE więc licz liczcie się że będziesz będziecie mieli wkrótce poderżnięte gardło a potem do wspólnego dołu wrzucą twoje, wasze truchło .Ha ha ha !! do dołu z wapnem - zacznij zacznijcie śmiać się już dziś radośnie i wesoło Ha ha ha !!!
Jan Radziszewski2019.07.31 21:30
dn. 12.25.2012 Wojsko niemieckie wyda wojnę: Polsce, Czechom, Słowacji i Rosji. Partia niemiecka NPD, dojdzie do władzy w Niemczech. Dążeniem partii NPD, jest ziszczenie idei Adolfa Hitlera – utworzenie „Wielkich Niemiec”. Aby utworzyć „Wielkie Niemcy”, partia NPD przygotowuje się do ataku na Polskę i na Rosyjski Kaliningrad – dawny niemiecki Königsberg (Królewiec). Podczas wojny poza Szczecinem i Śląskiem, żadne polskie miasto nie będzie narażone na atak rakietowy. Ucierpią tylko porty i miejsca strategiczne wraz z obiektami przemysłowymi. „To co zrobią Niemcy, będzie krokiem samobójczym. Będą liczyć na zajęcie Polski”. „Polska, Czechy i Słowacja wiedząc, że w razie zwycięstwa Niemiec czeka ich zagłada, stworzą wspólną obronę przeciwko Niemcom”. Niemcy chcą włączyć tereny Polski, Czech i Słowacji bez ludności Słowiańskiej. Czeka nas zagłada. Niemieckie wojsko wtargnie na teren Sudetów, aby niszczyć i mordować ludność Polską tam zamieszkałą. Mogą dotrzeć do Wałbrzycha i zaatakować Wrocław z powodu braku wiary Pana Prezydenta i Rządu w atak wojsk niemieckich na Polskę. Podane jest w Fatimie 1917, że to ma się stać. Atak wojsk niemieckich runie z Berlina w kierunku Łodzi i Warszawy. Wojsko niemieckie zaatakuje Szczecin i z morza przypuszczą atak na porty i Gdańsk. Tylko wspólnie z Czechami i Słowacją, będzie można odeprzeć atak wojsk niemieckich na Polskę. (...)
Zenon2019.07.31 20:07
Ciekawe czy też radośnie będą świętować rocznicę śmierci prezydenta Adamowicza
Jan Radziszewski2019.07.31 21:43
Adamowicz gach Dulkiewicz (nie został zamordowany Inscenizacja służb Niemieckich) ma się dobrze w USA korzysta z zagrabionych kapitałów
jan lesiak2019.07.31 19:50
kali, nie dajesz rady ogarnąć, zabierz sie z powrotem z uchodzcami śr. afryki. A dulkiewicz to przyklad zubożenia w elity naszego narodu po hitlerowcach i stalinowcach. Myśli. że gra w reklamie napoju desperado.
Zenon2019.07.31 19:37
Jeden wielki wstyd!! Co za prymitywne, niedouczone babsko wyraźnie na usługach u innych! Przebiła Kopacz!!
Alexandra aus Danzig2019.07.31 18:23
W ramach radosnego świętowania 1 września w Danzig odbędzie się festiwal niemieckiej piosenki żołnierskiej oraz POkazy niemieckiej musztry wojskowej :D
Anonim tel. 645 5662019.07.31 18:59
https://www.youtube.com/watch?v=FN7r0Rr1Qyc
anonim2019.07.31 18:22
Slaba plec z wielkim deficytem inteligencji.
Adolf2019.07.31 18:21
1 września to w Danzig radosne święto POwrotu do Vaterlandu :D
Cogito ergo sum2019.07.31 18:19
Jeszcze brakuje aby Dulkiewicz sprowadziła karuzelę na to świętowanie. Tę spod getta.
jan lesiak2019.07.31 19:55
o karuzeli spod Getta dowiedziałeś się ze współczesnej gadzinówki GW,
Alexandra aus Danzig2019.07.31 18:19
Serdecznie zapraszamy nach Danzig na wesołe i taneczne świętowanie 1 września przy skocznych niemieckich marszach i żołnierskich piosenkach :D
Jazzz2019.07.31 18:04
Niemcy i Francuzi dawno zakopali urazy ??? To autor jest na bakier z historią. Francuzi nigdy nie mieli pretensji do Niemców, bo z nimi kolaborowali. Mieli pro - hitlerowski rząd, ale to dopiero początek wyliczanki. Do Waffen SS zgłosiło się NA OCHOTNIKA 20 tysięcy Francuzów, to prawie dwie dywizje. Walczyli za Hitlera do do końca, W obronie Berlina w 1945. Żaden Polak nie zgłosił się na ochotnika do SS (dane z książki Chrisa Bischopa "Zagraniczne formacje SS") W Paryżu było tyle organizacji pomagających w tropieniu i wydawaniu Niemcom Żydów , że założono zrzeszenie tych organizacji pod nazwą Paryska Fronda. Należały do niej organizacje prawicowe, socjalistyczne i komunistyczne. Prawdziwa zgoda ponad podziałami. To zapewne nie wszystkie elementy kolaboracji Francji i Niemiec w czasie Drugiej Wojny Światowej. Ale już to wystarczy aby zrozumieć dlaczego okupacja Francji miała taki łagodny przebieg. Jak się przeczyta wymieniona przeze mnie książkę od razu rozumie się dzisiejsze sojusze w Europie. Najwięksi kolaboranci trzymają sztamę z Niemcami do dzisiaj.O założeniu we Francji organizacji pomagającej, takiej jak Żegota, nie było mowy. Polacy naprawdę są wyjątkowi, może dlatego jesteśmy tak znienawidzeni.
Moni2019.07.31 18:17
Znakomite résumé miłosnych uniesień francusko - niemieckich w czasach ludobójstwa.
jajacek2019.08.1 8:49
nie ma się co dziwić, że w Polsce żal po zamordowanych i poległych rodakach jest większy niż we Francji; obywateli polskich w czasie II wojny światowej zginęło ponad 6 mln (w tym ok 3 mln polskich Żydów), obywateli francuskich 600 tysięcy (wliczając terytoria zamorskie); jeszcze "lepiej" straty ujmuje statystyka w przeliczeniu na 1000 mieszkańców: Polska - 220 osób, Francja 13; p.s. do tych 75 tys. Żydów wyłapanych we Francji przez Francuzów, potem zgładzonych w obozach zagłady, można dorzucić jeszcze 15 tys. Romów (w obu przypadkach to 1/3 populacji tam żyjącej)
andrzejhahn32019.07.31 17:28
Zydzi nie mają z tym problemu pamietają wszystko nawet potrafią zmienic historię by cały świat użalał się nad nimi a ta babsko, powinna wrócić do szkoły podstawowej na historię, bo dziś to chyba histerii uczą!!!
Jan Radziszewski2019.07.31 22:15
A H vel Luzifer + jak sądzisz kim Adolf Hitler Rotszyld był? " - żydem członkiem żydowskiej loży Masońskiej Iluminatem z tajnej żydowskiej organizacji ILLUMINATI " + Pan Bóg 27 VII br - " To prawda, Hitler był członkiem żydowskiej masonerii B`nai B`rith " Z tego wynika że napad wrzesień 1939 r na Polskę zaplanowali i zorganizowali żydzi (Niemieccy ) poddani cezara /J 19,15) z piekła tj. Lucyfera /Iz 14,12-15 Sura 113,1) twojego patrona czyżby też żyda?
michalina2019.08.1 17:10
ONA NIE JEST POLKA Z KRWI I KOSCI JAK UKRAINKA MOZE BYC PREZYDENTEM W POLSCE ALE PRZECIEZ UKRAINCY KOOPEROWALI Z NIEMCAMI
Kali2019.07.31 17:06
Jak Niemiec przyjeżdża do pisdzielca to ze schyloną głową i pokorą, a jak do platfusa to radosny i butny. Niemiec pisdzielca dobry, Niemiec platfusa zły.
Anonim tel. 645 5662019.07.31 19:01
PO przebój https://www.youtube.com/watch?v=FN7r0Rr1Qyc
gnida koszerna2019.08.1 6:55
ty kali to oczywiscie zydem jestes i to judazem beszczelnym i chamem