Czy bać się zespołu Downa? Poznaj Helenkę i jej rodziców - zdjęcie
12.01.18, 15:33zdj. screen Youtube/CitizenGO

Czy bać się zespołu Downa? Poznaj Helenkę i jej rodziców

Fundacja CitizenGO w dzień głosowania Sejmu nad dwoma projektami obywatelskimi dotyczącymi aborcji opublikowała na YouTube krótki reportaż o małej Helence z zespołem Downa. Projekt ustawy chroniącej życie dzieci takich jak Helenka został w środę skierowany do dalszych prac. Podejrzenie Zespołu Downa odpowiada za 35% legalnych aborcji wykonywanych w Polsce. Czy rzeczywiście jest się czego bać? 

O trudach i radościach życia z dzieckiem z Zespołem Downa opowiadają rodzice Helenki.

 

Szanowni Państwo,

jest nadzieja, że już niedługo dzieci takie jak Helenka nie będą pozbawione prawnej ochrony życia w Polsce: 

W środę posłowie większością głosów 277 do 134 zdecydowali, że projekt naszej inicjatywy obywatelskiej "Zatrzymaj aborcję" będzie dalej procedowany. To dobra wiadomość!

Podobnie, dobrą wiadomością jest fakt, że projekt aborcyjny (pozwalający na aborcję na życzenie i wiele innych złych rozwiązań) trafił do kosza.

Naszym wspólnym zadaniem będzie teraz naciskanie na polityków, aby jak najszybciej doprowadzili do zmiany prawa. I modlitwa w tej sprawie.

Dziś takie osoby jak Helenka (na zdjęciu) mogą być w Polsce legalnie zabijanie. Z danych MInisterstwa Zdrowia wynika, że ponad 37% aborcji eugenicznych w 2016 r. było przeprowadzonych ze względu na podejrzenie właśnie zespołu Downa. Trzeba zmienić okrutne prawo.

Poznajmy Helenkę, jej rodzeństwo i rodziców, którzy szczerze mówią o tym, czy zespołu Downa powinniśmy się bać. Ich siła i radość może być prawdziwą inspiracją do walki o życie dzieci takich jak Helenka.

Link do krótkiego video: https://youtu.be/0FAPPOHWTJc

Zachęcam Państwa do przesłania tego filmu znajomym.

Pozdrawiam serdecznie,

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk
Dyrektor CitizenGO Polska