Człowiek, który rzucił tortem w sędzinę na sprawie Kiszczaka, odda się dobrowolnie w ręce policji - zdjęcie
07.06.13, 08:40Zygmunt Miernik. Fot. Niezłomni

Człowiek, który rzucił tortem w sędzinę na sprawie Kiszczaka, odda się dobrowolnie w ręce policji

12

"Protest Zygmunta Miernika nie może być rozpatrywany w kategoriach odpowiedzialności karnej albowiem każdy polski obywatel, który podejmuje działania przeciwko łamaniu Konstytucji RP (art. 2 i 19) działa w stanie wyższej konieczności.

Domagamy się zwołania nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, którego celem powinno być zajęcie stanowiska przez parlamentarzystów w sprawie uniewinnienia wszystkich komunistycznych zbrodniarzy od Wojciecha Jaruzelskiego, przez Stanisława Kociołka ... do „chorego psychicznie” mentora Okrągłego Stołu Czesława Kiszczaka.

Jeśli wymiar sprawiedliwości oraz organa ścigania zajmują się tylko represjami wobec środowisk niepodległościowych – nie zauważając np. kolejnych afer i korupcji - to stawiają gremialnie tam, gdzie niegdyś stało ZOMO. Czas zakończyć z nawiązywaniem przez rozliczne instytucje państwowe do tradycji PRL. Warto – naszym zdaniem – nawiązać do standardów europejskich, demokratycznych i tych wypracowanych w czasach II RP.

Domagamy się natychmiastowego zwolnienia z wszystkich funkcji publicznych wszystkich urzędników, którzy w czasach PRL zwalczali opozycję demokratyczną. Jednocześnie wobec obecnej parodii wymiaru sprawiedliwości żądamy wprowadzenia w postępowaniach karnych tzw. ław przysięgłych, które funkcjonowały również w II RP, a dziś są z powodzeniem stosowane chociażby w USA." - czytamy w komunikacie.

JW/Niezłomni

 

Komentarze (12):

anonim2013.06.7 9:00
Ktoś usilnie stara się zostać męczennikiem za sprawę. Normalnie Bujak i Frasyniuk razem wzięty, ukrywał się przez dwa dni przed całą polską policją i wojskiem w Będzinie.
anonim2013.06.7 9:14
Szczyt zezwierzęcenia, mam nadzieje że tego pana potraktują tak jak sobie na to zasłużył.
anonim2013.06.7 9:34
@MHW Chyba, że jej mąż też jest sędzią - wówczas O.K. :)
anonim2013.06.7 9:37
Komentatorzy widzą w pani sędzi biedną kobietę itd. itp. ... Co z ofiarami reżimu Kiszczaka ?. Nie widzą nic złego w postawie całego wymiaru sprawiedliwości i jego służalczości... Polacy mają już tego dość !. Uważam to za delikatną formę protestu i wcale jej nie żałuję. Trzeba ponosić konsekwencję swoich wyborów... Może przyjdzie otrzeźwienie...
anonim2013.06.7 9:55
"Komentatorzy widzą w pani sędzi biedną kobietę itd. itp. ... Co z ofiarami reżimu Kiszczaka ?." A co ma wspólnego sędzia z ofiarami Kiszczaka? Protestuj Pan sobie pod Min. Sprawiedliwości jeśli uważasz Pan, że prawo jest złe. "Nie widzą nic złego w postawie całego wymiaru sprawiedliwości i jego służalczości..." To bzdury, ma Pan tysiące sposobów, włącznie z odwoływaniem się do Trybunałów Międzynarodowych jeśli uważasz Pan że sąd był przekupny czy coś(bo nie rozumiem co niby oznacza że sąd jest służalczy). "Polacy mają już tego dość !. Uważam to za delikatną formę protestu i wcale jej nie żałuję." Ja mam osobiście dość chamstwa i braku kultury oraz odnoszenia się z szacunkiem do drugiej osoby, kimkolwiek by ona nie była, w życiu publicznym. Z kogo młodzi ludzie mają brać przykład w życiu, jeśli co dziennie są raczeni czymś takim? "Trzeba ponosić konsekwencję swoich wyborów..." Mam nadzieję że konsekwencje zostaną poniesione. "Może przyjdzie otrzeźwienie..." Może kiedyś faktycznie przyjdzie.
anonim2013.06.7 10:07
"...ukrywał się przez dwa dni przed całą polską policją i wojskiem w Będzinie." Sądzę raczej, że tyle czasu wracał z Warszawy do domu - sądząc po współczesnych środkach lokomocji i kolejach.
anonim2013.06.7 10:46
Jasne! Rzucanie tortem jest obrzydliwe i niekulturalne, a nakazanie pałowania i mordowania ludzi jest fajne i godne miana "człowieka honoru"!
anonim2013.06.7 11:00
Znowu ta "sędzina". Może zatrudnicie korektora znającego polski.
anonim2013.06.7 11:42
Skąd tyle młodych siks w sądach.Jak taka może orzekać o losie innego człowieka.
anonim2013.06.7 12:31
bond, no tak. Siksa, jak może sądzić. Ale jakby była o kilkanaście lat starsza, to by była po prostu komuszą sędzią. Kto chce psa uderzyć, ten kij zawsze znajdzie.
anonim2013.06.7 13:53
Yo! straszna zbrodnia trzasnomć bitom smietanom w przedstawicielkę naszych oprawców i okupantów. Tak, każdy sądzia - bez względu na osobiste przymioty - jest członkiem grupy trzymającej władzę, płatnym funkcjonariuszem reżymu przeklętego przez ludzi i potępionego przez Ewangelie. Śmieszą mnie nawoływania o "powadze sądów" - słudzy lewiatana z definicji są w stanie grzechu śmiertelnego i nie zasługują na żaden tam szacun.
anonim2013.06.7 20:15
gratulacje dla pana Miernika!