Członek włoskiej ‘Nranghety zatrzymany w Polsce dzięki europejskiej sieci współpracy policyjnej - zdjęcie
19.11.21, 15:49fot. policja.pl

Członek włoskiej ‘Nranghety zatrzymany w Polsce dzięki europejskiej sieci współpracy policyjnej

3

W połowie listopada 2021 r. Policja włoska przeprowadziła operację policyjną w ramach której doszło do zatrzymania ponad stu najgroźniejszych przestępców wchodzących w skład włoskich struktur mafijnych. Przestępcy przebywali nie tylko we Włoszech, ale również w innych krajach Unii Europejskiej, w tym w Polsce.

Z informacji wynikało, że Domenico F., poszukiwany europejskim nakazem aresztowania, członek jednej z najgroźniejszych mafijnych organizacji przestępczych na świecie, o nazwie ‘Ndrangheta, może przebywać na terenie naszego kraju. Dlatego też Policja włoska nawiązała współpracę z Punktem Kontaktowym ENFAST w Wydziale Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji (ENFAST – europejska sieć współpracy policyjnej zajmująca się poszukiwaniem najgroźniejszych przestępców Europy).

Ze sprawdzeń wynikało, że poszukiwany ma powiązania w województwie małopolskim i może przebywać na terenie Krakowa. W sprawę niezwłocznie włączono Wydział Kryminalny Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie a krakowscy „łowcy głów” podjęli intensywne działania, które prowadzili nieprzerwanie przez kilka ostatnich dni.

Wykonane czynności doprowadziły do ustalenia, że poszukiwany chwilowo opuścił terytorium Polski. Dalsza współpraca sieci ENFAST, w tym bieżąca, szybka wymiana informacji w czasie rzeczywistym z kilkoma krajami, pozwoliła uzyskać informację, że Domenico F. w godzinach porannych, dokładnie 18 listopada br., wjechał na teren Polski. Kilka godzin później policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Krakowie, podczas dynamicznej akcji, zatrzymali poszukiwanego w pojeździe, na jednej z ulic Krakowa.

Domenico F. zostanie doprowadzony do sądu, który zadecyduje o jego ekstradycji na teren Włoch.

 

mp/policja.pl

Komentarze (3):

Pola2021.11.20 10:59
N'Dranghetty
katolik2021.11.19 16:10
w Polsce tez jest mafia SSPIS PO PSL SLD
Marzena2021.11.19 16:04
"W stolicy naszego kraju agencje towarzyskie opanowały burdelmamy. Są bardziej bezwzględne niż mafiosi, o czym świadczy proces jednej z nich" Wdzięk urok i zyskowność sexworkingu https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/helena-kowalik-sadowe-znaki-zapytania-fragment-ksiazki/c97ythc,681c1dfa