Częstochowa. Kolejna obrzydliwa profanacja figury Matki Bożej - zdjęcie
19.02.21, 17:35fot. yt/studio tv niedziela

Częstochowa. Kolejna obrzydliwa profanacja figury Matki Bożej

123

Jak informuje portal niedziela.pl, w Częstochowie nieustalony na razie sprawca sprofanował figurę Matki Bożej przy kościele parafii Świętych Pierwszych Męczenników Polski w Częstochowie. Sprawca zniszczył obie dłonie figury Maryi.

Proboszcz parafii poinformował, że figura Matki Bożej zostanie szybko naprawiona.

- To dla mnie bardzo smutne wydarzenie, dlatego, że nigdy do tej pory w naszej parafii nie działo się nic takiego - powiedział proboszcz parafii dla katolickiego radia Fiat oraz zapowiedział akty ekspiacyjne na piątek (19.02) podczas Drogi Krzyżowej oraz na niedzielę (21.02) na nabożeństwie Gorzkich Żali.

Czy takie działania to kolejne odsłony wandalizmu działaczy związanych z ruchem Strajku Kobiet, który często zachęcał do profanacji miejsc kultu katolickiego podczas swoich protestów pro-aborcyjnych?

 

mp/niedziela.pl/pap

Komentarze (123):

JN2021.02.21 7:38
Bydła na nic więcej nie stać.
katolik2021.02.21 7:18
Ty który to zrobiłeś po kryjomu jak menda, miej odwagę się ujawnić jak facet.
Anonim2021.02.21 6:41
Bóstwo nie jest nawet w stanie uratować siebie, a niektórzy naiwniacy temu bóstwu polecają losy Polski.
Posągi i tradycja KK2021.02.21 6:14
Tradycja w KK została wprowadzona dogmatem. Dekret przyjęty 8 kwietnia 1546 roku na Soborze Trydenckim, na którym uznano Tradycję za równorzędne źródło wiary w stosunku do Biblii. Oto co Chrystus powiedział o tradycji. Mk 7. 6 " Odpowiedział im: «Słusznie prorok Izajasz powiedział o was, obłudnikach, jak jest napisane: Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci Mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi. Uchyliliście przykazanie Boże, a trzymacie się ludzkiej tradycji, ». I mówił do nich: «Umiecie dobrze uchylać przykazanie Boże, aby swoją tradycję zachować." A które przykazanie zostało uchylone? Wj 20. 4 "Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań." Nie, nie jestem świadkiem Jehowy. Po prostu czytam i znam Biblię.
Wawiak2021.02.20 22:40
Takie czasy, że nawet żydowskiej dziwce ręce opadają.
violencja2021.02.20 21:45
W OCEANIE INDYJSKIM NURKOWIE SZUKALI CZARNEJ SKRZYNKI ,ZAMIAST TEGO NATKNĘLI SIĘ NA 3 METROWY POSAG MARYI DZIEWICY NA KTÓRYM NIE BYŁO GLONÓW , KTÓRY STAŁ I NIE UPADAŁ, A U JEGO STÓP LEŻAŁY PŁATKI RÓŻ , KTÓRE ZGODNIE Z PRAWEM FIZYKI POWINNY WYPŁYNĄĆ. NURKOWIE UKLĘKLI I ODDALI JEJ SWOJĄ CZEŚĆ. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=780587655873594&id=100017670999579&sfnsn=mo
katolik2021.02.20 22:28
Piękne
Ela2021.02.20 23:55
Tak, obok stał pan prezidąt i zawijał swoje narty w sreberka. Posąg miał oczywiście logo PiS. A ręka posągu zamawiała pięć piw we wrocławskim IPN. Po tym wszystkim Tarantino nakręcił film o Zenku a Polska przestała importować węgiel od Putina. Na Nowogrodzkiej zakwitły w styczniu róże a Kaczyński zaczął jeździć w stroju marszałka na Kasztance.
Chwała Panu i Maryi.2021.02.21 1:09
"violencjo"! Dzięki wielkie za ten wpis. Nie słyszałam o tym. Aż mnie ta twoja wiadomość podbudowała! Wbrew prawom fizyki! A jednak tak było! ".....Dla Boga bowiem nie ma rzeczy niemożliwych"...! Ciekawe co na to żydowscy pseudo- ateiści na ten niezaprzeczalny Fakt! ????
zaprawdę2021.02.21 6:18
Facebook źródłem wiary katolickiej, ale numer. Każdy może napisać co chce. Biblia w odstawkę, a zamiast niej "katolicy" czytają facebook i wizje psycholi.
Młody2021.02.20 21:03
Już niedługo te wszystkie badziewiarskie i tandetne figurki zostaną obrócone w gruz, bo ludzie odchodzą od kosciola i przestają wierzyć w te dyrdymały. Kościoły bedą przerobione na kluby, puby i burdele. Koniec religijnego bełkotu i ciemnogrodu.
Ejże "Młody"! Bluźnierco!2021.02.21 1:14
Mylisz się!...Niedługo to ty możesz się obrócić nie w gruz, ale w proch! Duraku! Przecież "z prochu powstałeś i w proch się obrócisz ..." Nie decydujesz o swoim życiu! Skąd wiesz, czy rano wstaniesz!???
moher z Krakowa2021.02.20 20:35
Lewacka swołocz .
man.of.Stagira2021.02.20 19:39
Spoko. Następny etap to bieganie z maczetą po ulicach. // Stracone pokolenie. Śmietnik historii.
Halo jestem "chłopka " , ale niezupełnie .2021.02.20 19:01
Bo jestem też: Alojzy Cedzidło , Figo Fago a tak naprawdę to męska tylko z nazwy , pisda . Wycieram doopy Polskim Panom , ale mam ambicje . Ogólnie mówiąc to jestem głupia pisda zza Buga , dosłownie i w przenośni i nienawidzę Polskich Panów . Wprowadzają mnie w kompleksy . Moi rodzice do śmierci spali na piecu i gotowali jedzynie dla nas i świń w tym samym kotle . Tutaj się podpisuje różnie , bo jak wspomniałam , jestem głupia pisda zza Buga , ale lubię "politykować , "filozofować " , pokazywać jaka ja dobra jest nie tylko z polskowo jazyka , itp . , itd . , ale i innych obcych , choć doopy wycieram w Szczecinie . Zdradza mnie moja pisdowata "polszczyzna " i IP address . A co mam z sobą zrobić ? Te moje podkreślanie "słowiańsczyzny " i antysemityzm na jedno wskazuje , że tylko jestem głupia , zakompleksiona , męska tylko z nazwy , pisda .
katolik2021.02.20 18:34
Licheń- znany fakt- kobieta strzelila do Krzyża, też tak zginęła
Niki2021.02.20 18:26
W pewnej znanej miejscowości miało miejsce w latach stalinowskich przykre zdarzenie: "socjalistyczna:, postępowa młodzież dokonała rewolucyjnego czynu w ramach walki z "religijnymi zabobonami", odrywając głowę figury Matki Bożej w parku. Po latach do szpitala trafił człowiek po wypadku - amputacji obu nóg przez pociąg, który płacząc, przyznał się do profanacji figury Maryi - płacząc, że to kara Boża za zniewagę Matki Chrystusa. Profanatorzy ! Módlcie się i pokutujcie, zanim stracicie ręce w wypadku albo wskutek choroby. Lepiej stracić kończynę niż zatracić duszę, nienawidząc Boga i wszystkiego co święte. Wieczne potępienie jest gorsze od najcięższego cierpienia na tym świecie. Pamiętajcie ! Zanim sprawiedliwość Boża was dosięgnie. Nie będziecie mieli odwagi by prosić Maryję o obronę przed atakiem szatana w chwili rozpaczy !
Ela2021.02.21 2:59
Skoro urwał figurze głowę, to czemu miało mu uciąć nogi a nie głowę?
alusia2021.02.21 8:03
A po to została głowa,aby rozpamiętywał co zrobił-nauczka dla innych.
chłopka2021.02.20 17:42
Teraz zwrócę się do Matki Bożej , gdyż do ludzi nie ma sensu . Ale nie do tej Częstochowskiej ( gdyż tam Jej nigdy nie było ,tam panuje Szatan ) , Najbliższa jest mi Ta z La Salette i Ta z Montserrat . Ludzie oczekują , że poda się im wszystko jak na tacy . Tak jak robi to KK . Ja szukałam , kupowałam książki najpierw z ciekawości , później dla potwierdzenia tego co wiem . Kupowałam przez kilkadziesiąt lat by sobie wszystko powyjaśniać . Szukałam w prasie , w internecie . Jedną informację brakującą do całej dużej mozaiki znalazłam nawet we Froncie . Całe życie ciężko na to pracowałam a teraz inni są ciekawi , przeżyłam w związku z tym dramaty a teraz inni są ciekawi . Nawet nie chodzi o to , by stać się lepszym człowiekiem . Są tylko ciekawi dla własnego egoizmu . Niestety . Każdy miał takie same możliwości jak ja . Każdy sam jest kreatorem własnego życia i nic tego nie zmieni . A teraz .........? Teraz to ja tylko obserwuję i coś niecoś szepnę , rzucę jakąś kropkę na ukształtowany obraz. Ale z tego nie stworzy się obrazu który można by odczytać i zrozumieć przez osobę , która go nie namalowała .
Nie udawaj "chłopku", vel Lechu Kellerze!2021.02.21 1:26
Nic mądrego nie napisałaś/łeś "chłopku-roztropku"! Zaznaczam, że obojętnie czy Matka Boża z Częstochowy, czy z Fatimy, czy z La Salette, to JEST ZAWSZE TA SAMA JEDYNA MATKA BOŻA! Czy tak ci trudno to zrozumieć?? Ukazywała się jeszcze w wielu miejscach na świecie i chwała Jej za to!
Witam innych OBUDZONYCH!2021.02.20 12:31
Jako jeden z "obudzonych" wiem, że byłem pluskwą, ale swoim godnym pluskwim życiem zasłużyłem sobie na dwie nogi i ręce oraz umiejętność pi e r d olenia głupot w polskom jazykom. Mam nadzieje, że w następnym wcieleniu będę np. artysta włoskim albo amerykańskim astronauta już na Marsie. Tak więc reinkar-srracja istnieje. Ale jak podpadnę Wisznu to będę znowu pluskwą alo szczurem w Indiach.
Obudzony2021.02.20 12:19
Witam katolików. Czy jeszcze nie dostrzegliście że religia katolicka was oszukuje? Religia katolicka wprowadza kłamstwo o jednym życiu! Jedno życie to nieprawda. Żeby to zrozumieć wystarczy zadać sobie 2 pytania. Pytanie 1). Dlaczego jedno dziecko rodzi się bez rąk i nóg a inne dziecko rodzi się całkowicie zdrowe??? Gdzie w tym wszystkim jest sprawiedliwość boża??? Nie zastanawia was to? Wytłumaczenie jest bardzo proste. Reinkarnacja istnieje! Poprzednie wcielenia duszy decydują o naszym życiu! Pytanie 2) Skąd biorą się u ludzi fobie? Dlaczego ktoś ma lęk wysokości albo lęk przed pływaniem w jeziorze/morzu? Nie zastanawia was to? Wytłumaczenie jest bardzo proste. Fobie i lęki pochodzą z poprzednich wcieleń duszy. Reinkarnacja istnieje!
Obudzony2021.02.20 12:23
Reinkarnacja. Chłopiec z Polski pamiętał swoje poprzednie życie. Ta historia po raz pierwszy została ujawniona w programie "NAUTILUS RADIA ZET". Wstrząsnęła tysiącami ludzi, do redakcji po wyemitowaniu nagrań związanych z tą sprawą ludzie dzwonili tygodniami. Historia Marcina jest jak uderzeniem obuchem w łeb - tak łatwo się tego nie zapomina. Ta historia zaczęła się w momencie, kiedy w rodzinie państwa G. mały Marcinek zaczął mówić. Dwuletnie dziecko co chwilę pytało, dlaczego nikt nie jeździ na koniach i nie nosi zbroi. Początkowo rodzice podejrzewali, że za wszystkim stoi dziecięca fantazja. Bezskutecznie szukali książek, z których Marcin mógł o tym przeczytać. Im dziecko było starsze, tym jednak opowiadana przez niego historia była coraz ciekawsza. Ku przerażeniu najbliższych Marcin oświadczył, że na Ziemi nie jest pierwszy raz. W swoim poprzednim życiu był rycerzem, jeździł na koniu, nosił zbroję i uczestniczył w pojedynkach. Miał rodzinę, żonę i sześcioro dzieci. Mieszkał w zamku i miał własnego króla, choć " nie był bardzo ważnym rycerzem ". Tu zaczyna się część opowieści chłopca, która zapiera dech w piersiach. Marcin pamięta dzień, kiedy przyszło mu stoczyć pojedynek na miecze. Obok niego walczył jego giermek. Chłopiec utrzymuje, że w tym pojedynku został zabity. Jest to o tyle niezwykłe, że kilkuletnie dzieci przeważnie w wymyślanych przez siebie historiach kreują się na bohaterów. Marcin przeciwnie, mówi że przegrał! Wspomnianej audycji można posłuchać na youtube pod nazwą "Nautilus Radia Zet Reinkarnacja".
kastolicka deratyzacja Polski2021.02.20 14:11
Dwuletnie dziecko czytalo i prowadzilo uniwersyteckie dyskusje. Taaak... Powinnes zazdroscic malpom ich inteligencji ,bo w porownaniu z toba to sa einsteiny.
I na dodatek2021.02.20 16:41
noga mu odrosła! W XVII wieku!
ALE CIĘ TO BOLI, PRAWDA?2021.02.21 1:33
Masz ptasi mózg! Poczytaj!.... NIE ODROSŁA MU NOGA! TYLKO ZROSŁA SIĘ W TYM MIEJSCU, CO JĄ AMPUTOWANAO 2 LATA WCZEŚNIEJ! TO FAKT NAJBARDZIEJ UDOKUMENTOWANY...! Ale ty nie możesz tego przetrawić! Nie masz argumentów, pozostaje ci tylko żałosny ...jad!
katolicja deratyzacja Polski2021.02.20 14:08
Jestes kretynem. Przez takich kretynow Matka Teresa z Kalkuty byla przesladowana przez kretynskich Hindusow,ktorzy mysleli ,ze nikomu nie wolno pomagac ,bo im sie tak nalezy. Na szczescie byli tez madrzy Hindusi,ktorzy JEJ pomagali,i uznali JA za awatar Bostwa.
Cool2021.02.20 14:18
Ciebie oszukuje dwulatek ... Obudź się! :-)
Niki2021.02.20 17:20
Dlaczego idea reinkarnacji jest FAŁSZYWA ? Jezus Chrystus szczegółowo wytłumaczył współczesnym - Żydom jak i poganom, skłaniającym się do tej teorii, wyjaśniając istotę Nieba, Czyśćca i Piekła. "To błąd i zniewaga! Błąd i zniewaga wobec Boga, gdyż jest to uznanie, że On umiał stworzyć tylko ograniczoną liczbę dusz. Błąd i zniewaga wobec człowieka, gdyż uznaje się go za tak zepsutego, iż z trudnością zasługuje na nagrodę." Po zapoznaniu się ze słowami Pana Jezusa proszę wyprostować swoje myśli, oczyszczając z nalotu błędnych ludzkich spekulacji.
Niki2021.02.20 17:22
20 wieków temu poglądy o powracaniu dusz w innym ciele na Ziemię były atrakcyjne także dla części mieszkańców Izraela, choć stały w sprzeczności z religią mojżeszową. (taka moda - jak dziś, na to co "egzotyczne"). Także dzisiaj niektórym się wydaje, że można wiązać słowa o konieczności "ponownego narodzenia" z pomysłem wędrówki dusz w kolejnych wcieleniach. Oddajmy głos Jezusowi Chrystusowi, wyjaśniającemu uczonym w Piśmie, poganom i innym ludziom - skłaniającym się do tej teorii szkoły pitagorejskiej - jej błąd: 83. JEZUS ROZMAWIA Z NIKODEMEM W NOCY W GETSEMANI «Jakże ktoś może narodzić się ponownie, jeśli już jest dorosły? Kiedy człowiek już wyszedł z łona matki, nie może nigdy więcej tam powrócić. Może robisz aluzję do reinkarnacji, w którą wierzy tylu pogan? Ależ nie, Ty nie możesz mieć tego na myśli. Poza tym to nie byłoby ponowne wejście do łona, lecz ponowne przyjście w innym czasie. Nie chodziłoby zatem o ponowne narodzenie się teraz. Więc jak? Jak?» [– pyta Nikodem] «Jest tylko jedno istnienie dla ciała na ziemi i jedno życie wieczne dla ducha poza tym światem. Nie mówię teraz o ciele i krwi. Mówię o duchu nieśmiertelnym, który – za pośrednictwem dwóch rzeczy – rodzi się ponownie do życia: przez wodę i przez Ducha. Największy jest jednak Duch, bez którego woda jest tylko symbolem. Kto się już obmył wodą, musi się następnie oczyścić dzięki Duchowi. Dzięki Niemu [musi się] zapalić i zajaśnieć, jeśli chce żyć na łonie Boga – tutaj i w wiecznym Królestwie. To, co jest zrodzone z ciała, jest i pozostaje ciałem: najpierw służy jego pragnieniom i grzechom, a potem umiera. To zaś co zrodzone z Ducha jest duchem i żyje powracając do Ducha, który to zrodził i doprowadził do wieku duchowej doskonałości. Królestwo Niebieskie będzie zamieszkałe tylko przez istoty, które doszły do doskonałego wieku ducha. Nie dziw się zatem, że powiedziałem: “Trzeba się ponownie narodzić”. Oni potrafili się narodzić na nowo. Post zabił ciało i kazał odrodzić się duchowi, kładąc własne ja na stosie miłości. Wszystko, co było materią, zostało spalone. Z popiołów wyrósł nowy kwiat duchowy, cudowny słonecznik, który umie się kierować w stronę Wiecznego Słońca. Starzec przyłożył siekierę uczciwej medytacji do pnia dawnego sposobu myślenia i ściął stare drzewo, pozostawiając tylko kiełek dobrej woli, dzięki której zrodził się jego nowy sposób myślenia. Teraz kocha Boga nowym duchem i widzi Go. Każdy ma swój sposób, aby dotrzeć do portu. Każdy wiatr odpowiada temu, kto umie posługiwać się żaglem. Słyszycie powiew wiatru i, wykorzystując go, możecie wykonać manewr. Jednak nie potraficie powiedzieć ani skąd przychodzi, ani przywołać takiego [wiatru], jakiego wam potrzeba. Duch przechodząc wzywa, ciągle wzywa. Ale tylko ten, kto jest uważny, potrafi iść za Nim. Dziecko zna głos ojca, a duch, który został zrodzony przez Ducha, zna Jego głos.»
Niki2021.02.20 17:23
106. W DOMU W KANIE «O! Judaszu! Judaszu! Jakże byłbyś surowy wobec grzeszników, wobec ludzi! Nawet ludzie wiedzą, że mają jedno i jedyne życie, a nie wahają się narażać na niebezpieczeństwo i jednego, i drugiego...» «Mamy życie jedno i drugie?» «Życie ciała i ducha, wiesz o tym.» «Ach! Sądziłem, że czynisz aluzję do reinkarnacji. Niektórzy w nią wierzą.» «Nie ma reinkarnacji, lecz dwie [formy] życia. A jednak człowiek wystawia na niebezpieczeństwo obydwie. Gdybyś był Bogiem, jak osądziłbyś człowieka, który jest wyposażony w rozum i w dodatku w instynkt?» «Surowo... chyba że chodziłoby o ludzi intelektualnie ograniczonych.» «Nie wziąłbyś pod uwagę okoliczności, które czynią szalonym duchowo?» «Nie brałbym tego pod uwagę.» «W takim razie nie miałbyś litości nad kimś, kto zna Boga i Prawo, a pomimo to grzeszy.» «Nie miałbym litości, bo człowiek musi umieć postępować.» «Powinien.»
Niki2021.02.20 18:14
Szanowny przedmówca mógłby uwzględnić pochodzenie takich "rewelacji" o rzekomym wcześniejszym życiu. Od jakiego ducha pochodzą ? Nawet jeśli fakty mogą się potwierdzać, to skąd wiadomo, że nie przekazuje tego duch nieczysty, wprowadzający w błąd ? Raczej zaufaniem obdarzyć warto osobę, która całym swoim życiem potwierdza świętość i związek z Bogiem, np. ojciec Pio, od którego podobnych wiadomości nie uzyskano. Codzienny kontakt z Aniołem Stróżem, Matką Boża, Panem Jezusem, dający wgląd w świat duchowy jak i ziemski, przeszłość i przyszłość, potwierdzały liczne cuda za jego wstawiennictwem.
Niki2021.02.20 18:36
221. W DOMU ZACHEUSZA Z NAWRÓCONYMI «Czas, który upłynął, już nie powróci. Nie można sprawić, że powróci i nie można do niego wrócić. Ale to nie jest konieczne. Niektórzy z was są z miejsc, w których znana jest teoria szkoły pitagorejskiej. To błędna teoria. Dusze jeden raz przeszedłszy przez ziemię już nigdy nie wracają na nią w żadnym ciele. Ani w zwierzęciu – gdyż nie godzi się, aby coś tak nadnaturalnego, jak ona, mieszkało w ciele zwierzęcia. Ani w człowieku, gdyż jak zostałoby nagrodzone ciało raz połączone z duszą w czasie sądu ostatecznego, skoro ta dusza byłaby wysyłana do wielu ciał? Wierzący w tę teorię mówią, że to ostatnie ciało dostępuje [nagrody], gdyż w czasie stopniowego oczyszczania się, w czasie kolejnych istnień, to jedynie w ostatniej reinkarnacji dusza osiąga doskonałość zasługującą na nagrodę. To błąd i zniewaga! Błąd i zniewaga wobec Boga, gdyż jest to uznanie, że On umiał stworzyć tylko ograniczoną liczbę dusz. Błąd i zniewaga wobec człowieka, gdyż uznaje się go za tak zepsutego, iż z trudnością zasługuje na nagrodę. Nie zostanie od razu nagrodzony, będzie musiał przejść przez oczyszczenie po życiu, w dziewięćdziesięciu dziewięciu razach na sto, ale oczyszczenie przygotowuje do radości. Ten kto się oczyszcza już jest kimś ocalonym. A ocalony będzie się cieszył ze swym ciałem po Ostatnim Dniu. Będzie mógł mieć tylko jedno ciało dla swej duszy, tylko jedno życie tutaj i to z ciałem, jakie dali mu ci, którzy go zrodzili i z duszą, jaką Stwórca mu stworzył, żeby ożywić jego ciało, będzie się cieszył nagrodą. Nie ma reinkarnacji, jak nie można uczynić kroku w tył w czasie. Ale stworzyć siebie na nowo przez poruszenie wolnej woli, tak, to można. Bóg błogosławi tę wolę i pomaga jej. Wy wszyscy ją mieliście. I oto człowiek grzeszny, występny, skalany, zbrodniarz, złodziej, zepsuty i szerzący zepsucie, zabójca, świętokradca, cudzołożnik, w kąpieli skruchy odradza się duchowo.
Niki2021.02.20 18:39
154. ODEJŚCIE Z GERAZY Wszystkie niewiasty jeszcze się śmieją i mówią, że Syntyka prosiła Maryję o wyjaśnienie tego, czego dobrze nie zrozumiała: o wspomnieniu zachowywanym przez dusze. Wyjaśnia to pewne możliwości posiadania przez pogan niewyraźnych wspomnień Prawdy. [Syntyka mówi:] «Ja powiedziałam: “Być może potwierdza to teorię o reinkarnacji, w którą wierzy wielu pogan?”. Ale Twoja Matka, Nauczycielu, wyjaśniła mi, że Ty uczysz czegoś innego. Zechciej mi to teraz wyjaśnić, mój Panie.» «Posłuchaj. Duchy posiadają samoistne wspomnienie Prawdy. Jednak nie powinnaś z tego powodu sądzić, iż dowodzi to naszego wielokrotnego życia [na ziemi]. Zostałaś już dostatecznie pouczona, żeby wiedzieć, w jaki sposób człowiek został stworzony, jak zgrzeszył i jak został ukarany. Wyjaśniono ci, jak w człowieka - zwierzę Bóg wcielił jedyną duszę. Jest ona stwarzana [z nicości] za każdym razem i nigdy nie jest używana do kolejnych wcieleń. Ta pewność powinna zniweczyć [w tobie błędne rozumienie] Mojego twierdzenia o posiadaniu wspomnień przez dusze. Powinno [się tak stać przez porównanie] z jakąkolwiek istotą, która nie jest człowiekiem wyposażonym w duszę stworzoną przez Boga. Otóż zwierzę, które rodzi się jeden raz, nie może sobie o niczym przypomnieć. Człowiek zaś może sobie przypomnieć, choć także rodzi się tylko jeden raz. Ma wspomnienia dzięki temu, co jest w nim najlepsze: dzięki duszy. Skąd pochodzi dusza? Każda ludzka dusza? Od Boga. Kim jest Bóg? Duchem bardzo inteligentnym, bardzo potężnym, doskonałym. Ten cudowny byt, którym jest dusza, byt stworzony przez Boga – aby dać człowiekowi Jego obraz i podobieństwo, jako wyraźny ślad Jego Najświętszego Ojcostwa – posiada dary właściwe Temu, który ją stwarza. Jest ona zatem inteligentna, duchowa, wolna, bezcielesna jak Ojciec, który ją stworzył. Wychodzi doskonała z Boskiej myśli i w chwili jej stworzenia jest podobna przez tysięczną część chwili do [duszy] pierwszego człowieka. To doskonałość pojmująca Prawdę, wskutek udzielonego jej darmowego daru. Przez tysięczną część chwili... Potem uformowaną już [duszę] rani grzech pierworodny. Żebyś lepiej zrozumiała, powiem, że to jest tak, jakby Bóg nosił [w łonie] stwarzaną przez Siebie duszę. Stworzoną zaś [istotę], kiedy się rodzi, rani niezatarty znak. Rozumiesz Mnie?»
Niki2021.02.20 18:40
154. ODEJŚCIE Z GERAZY - c.d. : «Tak, dopóki jest w myśli, dopóty jest doskonała. Tysięczna chwili to ta stwarzająca myśl. Potem myśl zamienia się w [stworzony] byt, a ten byt jest poddany prawu wywołanemu przez Grzech [pierworodny].» «Dobrze odpowiedziałaś. Dusza wciela się więc w ciało ludzkie i – w tajemnicy swego duchowego bytu – przynosi ze sobą ten ukryty klejnot: wspomnienie Istoty Stwórcy, czyli Prawdy. Dziecko rodzi się. Może stać się kimś dobrym, najlepszym, ale i przewrotnym. Wszystkim może się stać, bo jest wolne w decyzjach. Posługa aniołów rzuca swe światła na jego “wspomnienia”, a siewca zasadzek – swe ciemności. W miarę jak człowiek pragnie świateł – a dzięki temu i coraz większej cnoty, czyniąc duszę panią swego bytu – powiększa się w niej zdolność przypominania sobie, jakby cnota czyniła coraz subtelniejszym mur oddzielający dusze od Boga. Dlatego właśnie ludzie cnotliwi ze wszystkich krain przeczuwają Prawdę. [Odczuwają ją jednak] niedoskonale, gdyż są przytłumieni przez sprzeczne doktryny lub śmiertelną niewiedzę. [Odczuwają ją] jednak dostatecznie, żeby dostarczyć stronic [księgi potrzebnej] do moralnego uformowania ludów, do których należą. Zrozumiałaś? Czy cię przekonałem?» «Tak. Z tego wniosek, że religia cnót praktykowanych heroicznie przygotowuje duszę na [przyjęcie] prawdziwej Religii i na poznanie Boga.»
ale 2. przykazanie2021.02.20 12:05
zabrania tworzenia figur…
Hue2021.02.20 12:31
Csiii. Bo jeszcze zniszczysz życie polskim katolikom, którzy lubią oddawać pokłon fig figurkom i obrazom. Już nie wspominając o magicznym obrazie z czestochowy, co niby ma magiczną moc.
Bez problemu2021.02.20 12:48
Ot dal glos lewacki Pomiot😱😱😱
Niki2021.02.20 18:45
ikonoklaści dowodzą, że starotestamentalny zakaz czynienia i czci obrazów miałby obowiązywać dzisiaj, skoro "jedna litera w prawie ..." itd. a KK miałby to "ukryć", przesuwając tekst przykazań. Protestancka interpretacja Biblii, nakazująca odrzucenie wszelkich obrazów, sugeruje, że starotestamentalny zakaz czynienia obrazów jest ponadczasowy. Stare prawo i prorocy zostało udoskonalone nauką Chrystusa, stąd obowiązuje nas Nowe Przymierze. Nie trzymamy się szabatu, obrzezania, zakazu tworzenia figur (od którego w Starym Przymierzu były wyjątki - np. wąż Mojżesza na palu na pustyni, cheruby na Arce Przymierza). Czy Izraelici, wykonujący polecenie umieszczenia aniołów na Arce łamali jednocześnie zakaz tworzenia figur ? Tu celują ikonoklaści, dowodzący, że starotestamentalny zakaz czynienia i czci obrazów miałby obowiązywać dzisiaj, skoro "jedna litera w prawie ..." itd. a KK miałby to "ukryć", przesuwając tekst przykazań. Od wcielenia Syn Bożego świat otrzymał obraz Boga niewidzialnego. Od tego czasu starotestamentalny zakaz, potrzebny w epoce, gdy figurę czy obraz identyfikowano jako bóstwo ( a nie jak w czasach chrześcijańskich, gdy uznajemy je jako przedstawienie Boga aniołów, świętych, co nie jest tożsame z ich przebywaniem w tych znakach) staje się nieaktualny. Wynika to wprost z wcielenia Chrystusa. Szczegółowe rozwinięcie tematu - skąd zmiana w przykazaniach - na stronach 2-36 : http://analizy.biz/marek1962/przykazania.pdf
Niki2021.02.20 18:48
ikonoklaści dowodzą, że starotestamentalny zakaz czynienia i czci obrazów miałby obowiązywać dzisiaj, skoro "jedna litera w prawie ..." itd. a KK miałby to "ukryć", przesuwając tekst przykazań. Od wcielenia Syn Bożego świat otrzymał obraz Boga niewidzialnego. Od tego czasu starotestamentalny zakaz, potrzebny w epoce, gdy figurę czy obraz identyfikowano jako bóstwo ( a nie jak w czasach chrześcijańskich, gdy uznajemy je jako przedstawienie Boga aniołów, świętych, co nie jest tożsame z ich przebywaniem w tych znakach) staje się nieaktualny. Wynika to wprost z wcielenia Chrystusa. Szczegółowe rozwinięcie tematu - skąd zmiana w przykazaniach - na stronach 2-36 : http://analizy.biz/marek1962/przykazania.pdf
ks. Ucho2021.02.20 11:40
Widzicie jak Matka Boska urabia sobie ręce po łokcie, żeby nasz nard wybrany cieszył się z licznych cudów i łask
Anonim2021.02.20 11:35
To kara za brak cudów. Może się teraz MB ogarnie i jakiegoś Cuda nad Wisłą zrobi.
fryndzel2021.02.20 14:33
Mylisz się - przecież na frendzlu raz po raz w temacie njusa słowo cud...
Maria2021.02.20 10:43
To Ona zgniata łeb węża i nic tego nie zmieni; na jej wezwanie staną miliony Polaków
Anonim2021.02.20 11:37
Jak staną prawiczkom, to będzie cud, bo to impotenci.
A2021.02.20 10:31
To jest dopiero NEWS. Do CNN i BBC z tym!
doradca2021.02.20 9:07
Najlepiej byłoby takim lewackim gów.om łamać ręce. Przynajmniej pamiętałby do końca życia
Anonim2021.02.20 11:36
Musielibyście w sześciu jakąś dziewczynę dopaść, bo we czterech to już strach.
OPOLE2021.02.20 8:17
Zwykłe chamstwo.
opty2021.02.20 5:37
Pan Bóg kocha wszystkich, szczególnie chorych na umyśle.
Anonim2021.02.20 3:52
Te dłonie to symbol wypraszanych dla nas łask. Czy ktoś jest zazdrosny?
Hue2021.02.20 8:30
Wymień kilka potwierdzonych łask?
ta "figura"2021.02.20 0:08
sama z siebie do najpiękniejszych nie należy.
violencja2021.02.19 22:02
sorry , nie wyszło https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=780587655873594&id=100017670999579&sfnsn=mo
violencja2021.02.19 22:00
A tym czasem pod wodą....https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=780587655873594&id=100017670999579&sfnsn=mo W GÓRĘ SERCA:)
Skrzypek na dachu2021.02.19 21:53
Pan Jezus przebacza tym co zaluje swoje grzechy bo jak nie to do piekla .
Po 11 ...2021.02.19 21:49
Podobno NMP tak sobie śpiewała — "Pucu! pucu! chlastu! chlastu! Nie mam rączek jedenastu, Tylko dwie mam rączki małe, Do lania PiSu doskonałe. " --- No i jakiś pisowski łobuz rączki pourywał. Tak przez przypadek bo akurat heilował jak się obracał.
Cool2021.02.20 7:00
Iesteś zwykłym S.K.U.R.....S.Y.N.E.M!!!
łoł2021.02.20 10:18
Parszywy polskojęzyczny żydzie, ty myśl o tym, jak zdychał heretyk i bluźnierca Luter, gnił mu parchawy jęzor i tak cuchnął, że nawet wierny pies uciekał z nory, gdzie jego pan konał długo i w mękach, a na pogrzebie Lutra odór z zamkniętej trumny nie pozwalał się żałobnikom zbliżyć do niej. O twoim zdychaniu pewnie już nam nie napisze nikt, ale nic cię gadzino lepszego nie czeka.
alusia2021.02.20 11:14
Jesteś bardzo złym człowiekiem.Tak jak dobro tak i zło wraca.Los jest wredny i możesz być srogo ukarany.
Po 11 ...2021.02.20 14:18
Robienie sobie żartów z PiS to zło? Robienie sobie jaj z prostackiej katolickiej pobożności to zło? No bez jaj, to właśnie dobro jest. Alusiu, szatan cię opętał. Pomodlę się dzisiaj za ciebie, ale chyba bez egzorfryzjerów się nie obędzie :))
Milo2021.02.19 21:39
Toż teraz prawie jak Wenus z Milo...
JPIII2021.02.19 21:37
Powinien pie...rdol..nąć ją w łeb. A między nogi wsadzić krzyż.
łoł2021.02.20 11:04
Parszywy polskojęzyczny żydzie, ty myśl o tym, jak zdychał heretyk i bluźnierca Luter, gnił mu parchawy jęzor i tak cuchnął, że nawet wierny pies uciekał z nory, gdzie jego pan konał długo i w mękach, a na pogrzebie Lutra odór z zamkniętej trumny nie pozwalał się żałobnikom zbliżyć do niej. O twoim zdychaniu pewnie już nam nie napisze nikt, ale nic cię gadzino lepszego nie czeka.
Polak2021.02.19 21:10
Gościu ma rację. Być może Fronda jest tzw. fałszywą flagą, bo kłamstwami typu Prawo i Sprawiedliwość to cała politykę wypełnili abyśmy tylko Polaków Słowian i katolików we władzach nie mieli. Podejrzewam żydokomunomasonerię. Portal zgrabny, ale toleruje zbyt dużo. Dlaczego? Przydałoby się ujawnienie właściciela i jego polityki medialnej w widocznym miejscu. Podejrzenia były, że ukraiński. Hmm, stamtąd pieniądze to tylko Chazarzy i Żydzi mają. Ruskich zawsze tez można podejrzewać. W zasadzie nie wiadomo, bo media to domena wymieszana z przewaga bezbożnictwa.
dodatek słów2021.02.19 21:02
Tam biznesy kręcą szemrane kler i przedsiębiorcy oraz władze miejskie, wszyscy zblatowani. Ośmiornica częstochowska. Podobno jak posmarujesz to ci wszystko tam się uda, inaczej blokada.
Hue2021.02.19 21:01
Za to figurkę to katolicy powinni iść do piekła. Może zacznijcie czytać biblię - Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysok.
Niki2021.02.20 19:08
Nadużywanie bez zrozumienia cytatów ze Starego Testamentu prowadzi do pomieszania pojęć. Kto klepie w ten sposób słowa przekazane narodowi wybranemu PRZED wcieleniem Syna Bożego, który jest "obrazem Boga niewidzialnego" , próbuje wnioskować, że każdy Krzyż, obraz Pana Jezusa czy Maryi to twory szatana, mające rzekomo odwrócić uwagę ludzi od Boga. Zupełnie jak Jehowici ... Najchętniej dołączyłby pewnie do bolszewików lub dżihadystów, niszczących kościoły i ich wnętrza. (Też uważają, że czynią słusznie.) Od wysyłania do piekła jest szatan, czy szanowny przedmówca wykonuje jego zlecenie ?
parę słów2021.02.19 20:59
W Częstochowie i okolicach jest dużo patologii kleru, stąd może pożywka dla profanatorów. Kobiety na boku w willach i alkohol i pieniądze. Poza tym Częstochowa to komunistyczne miasto. Tam nawet wróżki bez wykształcenia mają biznesy pod pozorem psychoterapii. Miejscowy biskup nie panuje nad patologiami podobno. Z drugiej strony zło pleni się blisko kościoła nieprzypadkowo. Kamerki muszą być i ochroniarze. Nagroda za złapanie sprawcy. Niszczenie to wandalizm. Jak złapią to niech publicznie odpracowuje na widoku miejscowych z plastronem opisanym "Za profanację w postaci aktu wandalizmu".
Hue2021.02.19 21:02
Ktokolwiek to zrobił, po prostu wypełnia wolę Boga - Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko
Krystian Konrad Moreński2021.02.19 20:51
Tolerowane i nieusuwane przez moderatora komentarze, zamieszczane pod artykułami publikowanymi na łamach "Frondy", a w swojej istocie wymierzone w Najświętszą Marię Pannę, wskazują dobitnie, że rzeczywistymi mocodawcami tegoż portalu jest międzynarodowa kabała, masoneria i lewactwo. Najświętsza Maria Panna wkrótce zmiażdży bestię 666 i zdepcze głowę węża. Wieczna cześć i chwała Najświętszej Marii Pannie !!!! Wieczna cześć i chwała Matce Boga Najwyższego !!!! Wieczna cześć i chwała Maryi-Współodkupicielce !!!!
Hue2021.02.19 21:09
Słowa. Słowa. Slows. Rusz 4 litery i idź pomóż do hospicjum. Czyny ważniejsze, niż balwochwalne slowa.
ala2021.02.19 20:41
Profanacje miejsc kultu w Polsce rozpoczęły się w czasie protestów tzw. strajku kobiet. Bojówkarze lgbt, lewicy oraz innych ugrupowań antykościelnych oprócz niszczenia miejsc kultu zaczęły jeszcze zakłócać odbywające się w kościołach nabożeństwa, do czego dołączyła nawet jedna z posłanek (Wielgus) ze swoim mężem, za co POwinna siedzieć!
Hue2021.02.19 20:53
Jako katoliczka, powinnas przebaczać . Wyjść do tych kobiet i głosić dobra nowinę. Widać, że farbowana z ciebie chrzescijanka.
Vikary2021.02.19 20:13
Kto podnosi rękę na Matkę Boską długo nie pożyje, będzie się modlił o śmierć, żeby skrócić cierpienia
Hue2021.02.19 21:03
No to katole długo nie pozyja, łamiąc to co napisane jest w bibli. Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko
xyz2021.02.20 6:09
Sam Pan Jezus nakazał namalować swój obraz a w dodatku pozostawił swój wizerunek na całunie i na chuście. Słusznym był zakaz rzeźbienia lub malowania Boga dopóki nikt go nie widział ale odkąd Pan Jezus przyszedł na świat dlaczego wciąż miałoby to być zakazane?
Hue2021.02.20 8:33
Objawienia faustyny, to nie jest biblia, która pochodzi od Boga. Stawiasz słowa Boga, ze słowami człowieka? Poza tym całun nie przestawia Jezusa, powstał dużo później po jego śmierci.
Niki2021.02.20 18:55
http://czybogistnieje.pl/analiza-calunu-turynskiego/ "Pisząc ten artykuł byłem człowiekiem sceptycznym, ściśle naukowo podchodzącym do autentyczności Całunu Turyńskiego. Moja wiedza w tym zakresie okazała się jednak mocno ograniczona. Po tych kilkunastu stronach poznałem rzeczywisty obraz największej chrześcijańskiej relikwii na świecie. Postanowiłem, w sposób krytyczny, podejść do swojego myślenia i jeszcze raz, rzetelnie i prawdziwie przeanalizować własne zdanie. Praca nad artykułem pochłonęła nie tylko mój czas, ale i emocje czy myśli. Pozwoliła zajrzeć w głąb siebie. Polecam wszystkim wnikliwą analizę swojego sumienia. Nie warto zacietrzewiać się w posiadanych niegdyś poglądach. Tym bardziej, iż ilość obecnie potwierdzonych dowodów pozwala na całkowicie obiektywne spojrzenie na sprawę. I choć nie jestem fizykiem, ani specjalistą z zakresu medycyny sądowej, ufam tym, którzy mają olbrzymią wiedzę w tych dziedzinach. To oni pozwolili mi bowiem spojrzeć na Całun Turyński w sposób stricte naukowy. I dzięki nim odkryłem, że płótno turyńskie jest autentycznym znakiem od Boga. Znakiem wysłanym dla mnie… i dla Ciebie. Pomyśl o tym, zanim następnym razem stanowczo zaprzeczysz istnieniu Stwórcy. Zastanów się, czy nie warto choć chwilę porozmawiać z Nim szczerze. Być może odkryjesz coś, co pozwoli Ci na szczęśliwe życie. Nie tylko tu na Ziemi, ale również po swojej śmierci.
ladysuckmydog'sdick2021.02.19 19:58
PATO - ATEISCI, PATO - HEJTERZY!- - Czym się taki/taka charakteryzuje? Arogancją. Że NIE musi niczego wyjaśniać, bo wszystko jest proste, jak przysłowiowe, pierrdolenie, ale kiedy już "wyjaśnia" robi to ... Pato-ateista ma najwięcej "wiedzy" n.t. teologii, najlepiej wie co ma KK robić, a czego nie. Pato-ateista to pato-troll patologicznie poyebany s k u r w y s y n żyd.
ladychapel2021.02.19 19:49
Codzienne transmisje mszy w TVP1, audycja publicystyczna promująca wartości rodzinne w TVP2, czy program na żywo prezentujący życie Kościoła w TVP Info - to niektóre ze zobowiązań telewizji publicznej wynikających z umowy podpisanej we wrześniu z episkopatem.
ala2021.02.19 20:42
Dlaczego opodatkowanie wpływów z reklam w krajach zachodniej Europy jest czymś normalnym i nikt tam nie wrzeszczy o zamachu na wolność, niezależność i pluralizm ? U nas zagraniczne koncerny medialne uważają, że podatków w Polsce, tak jak u siebie, płacić nie powinny. Podwójne standardy? Obłuda i hipokryzja? Takich mediów dorobiliśmy się w "wolnej" Polsce.
Hue2021.02.19 20:55
Ręce opadają. Przecież media w Polsce płacą podatki. Dochodowy, za koncesje i prawa autorskie.
OLek2021.02.19 19:39
Niektórzy tu komentujący z samego dna piekła wypełzli i dalej pełzają jako istoty nierozumne i pozbawione człowieczeństwa. Tylko na Frondzie można takie obrzydlistwa pisać. Komu służy Fronda?
Diabłu2021.02.19 19:43
służy
łoł2021.02.19 19:26
W tych bezsensownych aktach wandalizmu pedalstwo chazarskie odreagowuje klęskę ulicznych burd - Polacy okazali się w większości odporni na żydowsko- kabalistyczną propagandę. Zboczone lochy i ich pedalskie fircyki ponieśli sromotną ideologiczną porażkę, a Maryja- Królowa Polski z powodu dewastacji Jej figur nie poniesie najmniejszej szkody, przeciwnie, Jej zwycięstwo zada temu satanistycznemu gatunkowi gadów ostateczny cios.
Hue2021.02.19 21:06
Bla bla bla. Pięknie lejesz wodę.
Figura2021.02.19 19:23
Wj 20. 4 "Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań." Kolejne Mk 7. 5 "«Słusznie prorok Izajasz powiedział o was, obłudnikach, jak jest napisane: Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci Mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi. Uchyliliście przykazanie Boże, a trzymacie się ludzkiej tradycji, ». I mówił do nich: «Umiecie dobrze uchylać przykazanie Boże, aby swoją tradycję zachować. "
Niki2021.02.20 18:50
ikonoklaści dowodzą, że starotestamentalny zakaz czynienia i czci obrazów miałby obowiązywać dzisiaj, skoro "jedna litera w prawie ..." itd. a KK miałby to "ukryć", przesuwając tekst przykazań. Od wcielenia Syn Bożego świat otrzymał obraz Boga niewidzialnego. Od tego czasu starotestamentalny zakaz, potrzebny w epoce, gdy figurę czy obraz identyfikowano jako bóstwo ( a nie jak w czasach chrześcijańskich, gdy uznajemy je jako przedstawienie Boga aniołów, świętych, co nie jest tożsame z ich przebywaniem w tych znakach) staje się nieaktualny. Wynika to wprost z wcielenia Chrystusa. Szczegółowe rozwinięcie tematu - skąd zmiana w przykazaniach - na stronach 2-36 : http://analizy.biz/marek1962/przykazania.pdf
Antonim2021.02.19 19:21
Proszę otworzyć Pismo, Księgę Mojżeszową i przeczytać II Przykazanie w tej Księdze. Figurka mająca zobrazować żydówkę Miriam( zwaną przez wychowanków Rzymu Marią)- nie jest "Matką Bożą", A jedynie matką Mesjasza. Oddawanie jej czci jest wg. mnie sprzeczne z nauczaniem Pisma
Anna2021.02.19 19:35
No idiota jesteś...i to kompletny, lepiej milcz!! Komu i czemu służą te twoje błazeńskie wywody?
A w niedzielę2021.02.19 19:45
Anna do komunii z przeświadczeniem, że przysłużyła się NMP i Bogu, obrażając bliźniego. Brawo!!
Hue2021.02.19 21:18
A potem będzie bliźniemu, którego nienawidzi przekazywać znak pokoju. I tak co tydzień nic nieznaczące gesty.
Niki2021.02.20 18:07
Protestancka interpretacja Biblii, nakazująca odrzucenie wszelkich obrazów, sugeruje, że starotestamentalny zakaz czynienia obrazów jest ponadczasowy. Stare prawo i prorocy zostało udoskonalone nauką Chrystusa, stąd obowiązuje nas Nowe Przymierze. Nie trzymamy się szabatu, obrzezania, zakazu tworzenia figur (od którego w Starym Przymierzu były wyjątki - np. wąż Mojżesza na palu na pustyni, cheruby na Arce Przymierza). Czy Izraelici, wykonujący polecenie umieszczenia aniołów na Arce łamali jednocześnie zakaz tworzenia figur ? ikonoklaści dowodzą, że starotestamentalny zakaz czynienia i czci obrazów miałby obowiązywać dzisiaj, skoro "jedna litera w prawie ..." itd. a KK miałby to "ukryć", przesuwając tekst przykazań. Od wcielenia Syn Bożego świat otrzymał obraz Boga niewidzialnego. Od tego czasu starotestamentalny zakaz, potrzebny w epoce, gdy figurę czy obraz identyfikowano jako bóstwo ( a nie jak w czasach chrześcijańskich, gdy uznajemy je jako przedstawienie Boga aniołów, świętych, co nie jest tożsame z ich przebywaniem w tych znakach) staje się NIEAKTUALNY. Wynika to wprost z wcielenia Chrystusa. Chrystus w ciele jako obraz Boga miałby łamać przykazanie Boże ? (samo wcielenie jest dla niektórych powodem do "zgorszenia" = zaprzeczeniem Boga jako Ducha)
Alek2021.02.19 19:18
Dziwię się, że Fronda dopuszcza takie obrzydliwe komentarze. Nie wszystko można pisać.
Hue2021.02.19 20:55
To nie pisz.
Był "JPIII" jest "żydek mam ubaw"...2021.02.19 18:38
Mały żydek Keller-krawczyk, zakomplesiony staruch co chciał być "Niemcem", ale Niemcy wyśmiali i wypierrdolili. Chciał być w Hamaryce, ale mu powiedziano, że Hameryka ma już dość żydowskich ubeków i esbeków. Podobnie zrobiła Kanada. Zostały mu media. Nie tylko jemu jednemu. Ma tu ziomala Po 11... AAAssranek, Max i c h ö j wie jeszcze jakie "niki" mają te PATO - HEJTERZY, PATO-ATEIŚCI
Jan2021.02.19 18:37
Jak Maryja będzie teraz trzepać konia Chrystusowi?
xw2021.02.19 18:40
ty gnido!!!
Nie dyskutujcie2021.02.20 13:10
To nie gnida to Szatan !!!!!
PederasciWandale2021.02.19 18:48
A teraz będziemy lewusom i kolesiom z LGBT recę odrąbywać, to bardzo szybko nauczą się szacunku do cudzej własności.
Hue2021.02.19 20:57
Uwielbiam katolickie miłosierdzie. A zwłaszcza nastawianie drugiego policzka. Nigdy go w Polsce nie widziałem. Widocznie w Polsce nie ma prawdziwych katolików.
Mam ubaw2021.02.19 18:29
Nie ma to jak się oburzać, bo ktoś zniszczył pomnik jakiejs starożytnej kürwy
Anonim2021.02.19 18:27
Po prostu maryi ręce opadły jak zobaczyła Tajka patologia jest kościół katolicki w Polsce
Anonim2021.02.19 18:49
Po prostu maryi ręce opadły jak zobaczyła patologie strajku kobiet w Polsce
ala2021.02.19 20:45
strajk kobiet, tj. lewacka organizacja szerząca nienawiść i nawołująca do mordowania nienarodzonych dzieci! Lempart, Suchanow, Scheuring-Wielgus czy Pichowicz dawno POwinny siedzieć! Najwyższy czas przestać udawać i zamiast używać eufemistycznego określenia "aborcja" nazywać morderstwo morderstwem.
Hue2021.02.19 21:00
Jakąś ty dzielna w zmuszaniu kobiet do rodzenia dzieci, które umrą. Szkoda, że tyłka nie ruszysz aby opiekować się tymi dziećmi przez okres, który żyją. Łatwiej pisac, co?
Niki2021.02.20 17:34
"W zmuszaniu kobiet do rodzenia dzieci umrą ?" KAŻDY CZŁOWIEK NARODZONY Z NIEWIASTY UMRZE ! Jezus Chrystus nie uchylił się od śmierci na krzyżu. Czy wg tej "postępowej" logiki powinien zostać zabity z rozkazu Heroda, by uniknąć konania na Golgocie ? To może wszyscy się pozabijajmy od razu, by uniknąć śmierci po życiu pełnym cierpienia ? Jeśli odrzucimy zbawczą moc krzyża, niesionego każdego dnia, to życie pozbawione pełni rozkoszy staje się nie do zniesienia i należy je natychmiast zakończyć, czy tak ? Ot. lewacka logika ... serwowana na każdym kroku przez współczesną propagandę.
6 wpisów i jedna i ta sama kurwa2021.02.19 18:20
żydowska "prof.dr"Hertrich-Woleński. Tak to robi ta K U R W A - monopolizuje forum swym żydowsko-bolszewickim kürestwem!
Hue2021.02.19 18:20
Tylko katolicy wierzą w złote cielce. Wyście czytali ta biblię, czy nie?
Anonim2021.02.19 18:11
CUD! Cuda nadprzyrodzone a wy o profanacji?! Matka Boska traci dłonie - to ostrzeżenie od Niebios! Opamiętajcie się!
Maciej Piwowar2021.02.19 18:23
@ Anonim ZNÓW nie wiozłeś Tabletek?????? Wiem że jesteś BUC.Ale że obrażasz Coś w co Inni wierzą to toś DEBIL .
Anonim2021.02.19 18:35
@Maciej: Opamiętaj się! I niech Łaska Pańska spadnie na głowę Twoją tłustą z łupieżem!
Po 11 ...2021.02.19 17:57
A to miejsce odpowiednie na pomnik NMP? Jakieś bloki, parking, huśtawki ... nawet pomników Lenina nie stawiano w takich miejscach, gdzie psy chodzą sikać. Czy to czasem nie była profanacja i te ręce się NMP po prostu załamały?
Maciej Płatov2021.02.19 18:25
@ Po 11>> Następny DEBIL.Na placu Przykościelnym ma PRAWO STAĆ.DURAK JOB TWA MAĆ,że Ciebie nie wy----------.
Po 11 ...2021.02.19 17:54
A może jej po prostu ręce odpadły jak zobaczyła zbrodnie kleru?
KazdyKtoPopieraLGBTtoZbrodniarz2021.02.19 18:53
A może jej po prostu ręce odpadły jak zobaczyła zbrodnie gejów LGBT?, a póżniej odrobiemy rączki tym co będą niszczyć, figury świętych. A jak będzie za mało i łby polecą.
Po 11 ...2021.02.19 17:48
Dlaczego od razu profanacja? A może NMP chciała sobie poklaskać? W ten sposób wyrazić swój podziw dla dzieł ojca Rydzyka i Zjednoczonej Prawicy. No i chciała poklaskać no i jej się cementowe rączki urwały ...
Grizzly2021.02.19 17:45
Gdzie na frondelku znajdę informascje o tym że TVP ma przeprosić Miasto Gdańsk i wpłacić 50 000 złotych na imigrantów?
Grizzly2021.02.20 6:58
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won szmaciarski trollu tęczowy!
Darek2021.02.19 17:38
Prewencyjnie można by tak księżą odrąbywać ręce w ramach święceń kapłańskich, żeby mieć pewność że nie będą ich wkładać w dziecięce majteczki.
SreoolDrauś2021.02.19 18:50
Prewencyjnie można by tak pedałeczkom od LGBT odrąbywać ręce w ramach tolerancji, żeby mieć pewność że nie będą ich wkładać w dziecięce majteczki.