Dzień Dziadka zbliża się wielkimi krokami. To szczególny dzień, w którym możemy odwdzięczyć się dziadkowi za wspólnie spędzony czas i opiekę. Chyba każdy ma wiele wspomnień z dzieciństwa związanych z dziadkiem. Nauka jazdy na rowerze, pierwsze gry w karty czy zabawa w chowanego. Na samą myśl o tych beztroskich chwilach pojawia się uśmiech. Jak sprawić, żeby pojawił się również na twarzy dziadka? Jaki prezent na Dzień Dziadka wybrać? Jak nie popełnić błędu i sprawić, aby to święto było wyjątkowe? Jeśli nadal zastanawiasz jak wybrać upominek na Dzień Dziadka, koniecznie przeczytaj nasze rady.

Czym się kierować wybierając prezent na Dzień Dziadka?

Wybierając prezent dla dziadka warto zastanowić się, czym dziadek się interesuje. Dopasowanie prezentu do charakteru i zainteresowań jest bardzo ważne. Mężczyzna żywiołowy, która lubi być wiecznie w ruchu, niekoniecznie ucieszy się z szachów, elektrycznego koca czy sesji floatingu. I odwrotnie, spokojny dziadek, który lubi czytać książki i spacerować po parku, będzie przerażony ekstremalnymi przeżyciami, takimi jak skok ze spadochronem. Przy wyborze prezentu warto poprosić o pomoc również najbliższą rodzinę. Babcia czy mama mogą podpowiedzieć, czym dziadek interesował się w młodości lub jakie były jego marzenia, a także czym interesuje się teraz.

Jaki prezent wybrać na Dzień Dziadka?

W styczniu sklepy bombardują nas propozycjami prezentów na Dzień Dziadka i Babci. Na półkach sklepowych możemy znaleźć termofory, poduszki, kubki czy inne przedmioty z życzeniami dla dziadka. Jest to zdecydowanie najprostszy prezent jaki możemy wybrać, ale czy nie jest przy tym nudny i oklepany? Jak odwdzięczyć się dziadkom za całą ich dobroć i cierpliwość? Świetnym pomysłem będzie wręczenie vouchera na atrakcję, którą Twój dziadek zapamięta na długo. Pomyśl o czym Ci opowiadał, gdy byłeś mały. Może zawsze marzył, aby nauczyć się gry w brydża, albo chciałby zobaczyć świat z lotu ptaka i wybrać się w podróż balonem? Podpowiedzią może być też to, jak dziadek spędza czas. Jeśli uwielbia tworzyć własne nalewki możesz sprezentować mu voucher na kurs warzenia piwa lub degustację wina. 

Motoryzacja w każdym wieku

Dla dziadka, który uwielbia samochody i pasjonuje się szybką jazdą, nudnym prezentem będą kapcie, w których przed telewizorem będzie oglądał zmagania kierowców F1. Lepszym prezentem będzie wycieczka na tor i przejazd bolidem formuły 1. Podczas realizacji dziadek będzie mógł zobaczyć bolid z bliska oraz zasiąść na miejscu pasażera, a profesjonalny kierowca pokaże mu, jak wygląda jazda tą maszyną. Czy możesz sobie wyobrazić coś lepszego? Taka atrakcja na długo pozostanie mu w pamięci i kiedy kolejny raz włączy wyścig Formuły 1 będzie mógł pochwalić się z dumą, że wie jak to jest jeździć takim bolidem.

Z kolei dla amatora jazdy w terenie czy leśnych widoków, ciekawym prezentem na Dzień Dziadka będzie jazda off road 4x4, gdzie będzie mógł spróbować swoich sił jako kierowca terenowego auta w trudnych warunkach. Pagórki, zjazdy czy inne przeszkody dodadzą tej wyprawie jeszcze więcej adrenaliny.

Jak spełnić dziadka marzenia na Dzień Dziadka?

Prezenty na Dzień Dziadka sprawiają wiele radości, kiedy spełnią marzenia. Uśmiech dziadka będzie naszą największą nagrodą. Warto skupić się na opowieściach z młodości tak samo jak na obecnych zainteresowaniach. Czasem marzenia są naprawdę małe, jak weekend w hotelu czy kolacja w restauracji. Te proste rzeczy czasami są najbardziej wyczekiwanym odpoczynkiem od codziennego życia. Może Twój dziadek zawsze marzył o lekcji nurkowania czy o nordic walkingu razem z babcią? Jedno jest pewne. Rzeczy materialne się kurzą, a wspomnienia zostają w pamięci na zawsze i na samą myśl miło spędzonego czasu wywołują uśmiech na twarzy. Z Prezentmarzeń możesz spełnić każde marzenie i sprawić, że w tym roku Dzień Dziadka będzie wyjątkowy.