29.11.15, 20:40fot. Wikimedia Commons

Czas już skończyć z tym, by WOŚP była traktowana z przywilejami!

Na łamach weekendowej "Gazety Polskiej Codziennie" Anita Gargas z Telewizji Republika pyta:  "Jak długo można tolerować fakt, że WOŚP to jedyna fundacja charytatywna, która otrzymuje tak gigantyczne wsparcie z kieszeni podatników?".

Gargas ocenia z jakim rozmachem prygotowuje się nadchodzący finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy: "100 ekip reporterskich i jeszcze więcej niż dotychczas godzin relacji na żywo na antenach telewizji publicznej – takie przywileje dają władze TVP Jerzemu Owsiakowi i jego Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, która organizuje kolejną edycję ogólnopolskiej zbiórki pieniędzy". 

I dalej: "Cel akcji jak zwykle szczytny, i jak zwykle ukrywany jest fakt, że wciąż niejasne są rozliczenia Fundacji Owsiaka z zebranych funduszy. Do opinii publicznej docierają jedynie strzępy informacji, że pieniądze z WOŚP płynęły do prywatnych spółek żony Owsiaka. Wciąż mało kto wie również, że część środków zamiast na potrzebujących i chorych przeznaczana jest na organizowanie komercyjno-propagandowej imprezy pod nazwą Przystanek Woodstock, że Owsiak i WOŚP nie dbają o bezpieczeństwo uczestników tego festiwalu, że na Przystanku Woodstock zdarzają się tajemnicze zgony, że koncerty odbywają się na dawnym niesprawdzonym poligonie. Wyliczać można długo".

Trzeba przyznać, że Gargas podjęła bardzo ważny temat. Dziś istnieje również wiele innych, nawet większych charytatywnych fundacji, które jakby miały 1/3 medialnej pomocy z tego co ma WOŚP, to by osiągnęły spektakularne sukcesy. Miejmy nadzieję, że po reformie Telewizji Publicznej coś się zmieni!

philo

Komentarze

anonim2015.11.29 20:57
Bardzo mi się podoba podjęcie tego tematu, bo już niedługo będziemy mieli do czynienia z kolejną odsłoną hucpy tego hmmm... Owsiaka. Problem polega na tym, iż chyba każdy PiSiak wie, że to gnida, ale nie zdobędzie się na zlikwidowanie publicznego nadawania drugiej szopki (po prawdziwej Szopce Pana Jezusa) z tego prostego powodu, iż w społeczeństwie, po ponad 20 latach Owsiak jawi się jako taki bezbrody, nowoczesny święty Mikołaj, a każda partia, która go ruszy, straci na popularności, bo to znaczy, że nie lubi chorych dzieci itd., a PiS sobie na to nie pozwoli - na tym polega urok demokracji: nie chodzi o prawdę, ale wolę większości. Żeby zniszczyć Owsiaka, trzeba kolejnych 20 lat systematycznego wykorzeniania go z polskich umysłów zastępując go jednocześnie jakąś normalną, najlepiej katolicką inicjatywą. Ale żeby tego dokonać, trzeba mieć większość mediów pod sobą.
anonim2015.11.29 21:01
pogonić te owsiki jak najszybciej
anonim2015.11.29 21:17
@piotr4077 - na tyle, na ile znam historię, to żaden król, władca, nie dawał rady swoim poddanym: róbta, co chceta! Toż to zwykła lewacka anarchia. Normalny władca mówi do młodzieży: kształćcie się, rośnijcie, a potem zbierajcie owoce swojej pracy. Tu chodzi o wzbudzenie w kolejnych generacjach polskiej młodzieży buntu wobec zastanych, konserwatywnych wartości takich jak rodzina, Kościół, mama, tata itd. A przecież już te lemingi tymi głupotami nasiąknięte wystarczająco są.
anonim2015.11.29 21:32
A może tego samego dnia na przykład "Caritas" zorganizuje podobną akcję i ludzie będą mieli wtedy wybór. Oczywiście należałoby się wtedy domagać równego dostępu do mediów dla obydwu tych inicjatyw. Wiadomo bowiem, że "wigilijne dzieło pomocy dzieciom" nie może liczyć nawet na 1/10 takiego wsparcia medialno-państwowego jakim dysponuje pan Owsiak - dlaczego tak jest ?
anonim2015.11.29 22:32
@Eccehomo - gdybym miał władzę jak PiS, zaryzykowałbym. Masy można przejąć każdą, naiwną ideą i oficerowie prowadzący Owsiaka to wiedzieli. Np. dzieci.
anonim2015.11.29 23:28
To jest ten moment w którym przekręty WOŚP przestaną być pobłażliwie traktowany, Jurasa obowiązuje prawo, nie może wiecznie żerować na Polakach, wykorzystując do tego celu chore dzieci. Owsiak to łotr jakich na lewicy pełno, zaprzągł dzieci do zbierania kasy za jaką ponad stan egzystuje, ta jego pomoc przynosi więcej szkody. Dobry jest WOSP ale w kręceniu lodów.
anonim2015.11.29 23:30
DonatioConstantini sprzątaczka właśnie się w telewizji przyda, wymiecie te brudy które poprzednicy zostawili.
anonim2015.11.30 0:19
@Majestic - ja też bym chciał wykurzyć tego pionka służb, mającego zdemoralizować polską młodzież - ale to nie jest takie łatwe. Za nim stoi za dużo grubych ryb, choć gdyby PiS naprawdę się za te merdia wziął, to myślę że dałoby się to zrobić.
anonim2015.11.30 0:52
A więc skoro jakaś partia polityczna nie może ruszyć kogoś takiego jak Owsiak, bo się boi utraty poparcia, to pokazuje, iż demokracja (władza większości) jest destrukcyjna. To po prostu głupota. Monarcha by go po prostu wygnał i tyle. W demokracji cały ten obłąkańczy obrządek z Owsiakiem wkrótce będziemy musieli przeżywać. (raczej nie ja, bo ja tych spędów nie oglądam).
anonim2015.11.30 2:28
Ileż trzeba mieć w sobie nienawiści do innych, by chcieć zniszczyć Orkiestrę, która kupując sprzęt do szpitali uratowała życie tylu ludziom!
anonim2015.11.30 5:44
@Zebzydowski - z tego co wiem, to brytyjsko-polsko-konsorcjumowy minister Jan Vincent Rostowski w planie budżetu miał wpływy z WOŚP; dokładnie tak jak z fotoradarów, które to drugie mu nie wyszły. WOŚP to po prostu chamska żebranina, wykorzystywanie 120 tysięcy młodych Polaków stojących na mrozie pod jeszcze bardziej haniebnym płaszczykiem "dobra dzieci".
anonim2015.11.30 5:47
A od katolików to się lepiej odstosunkuj.
anonim2015.11.30 8:15
fiodor44 "... z błogosławieństwe Boga i ludzi dobrej woli" - dobry żart. Pierwszy raz mnie rozbawiłeś. A ci ludzie dobrej woli, którzy tak Jurkowi też błogosławią to dawne służby miałeś na myśli, prawda?
anonim2015.11.30 8:39
@Jack :) wy nie jesteście żadne katoliki tylko kupa g*wna, do tego połowa z was jest podła, a druga połowa zwyczajnie głupia.
anonim2015.11.30 9:51
Albo głupota albo inne kompleksy, może programowa nienawiść do wszystkiego co inne (bo jesteśmy ze wsi, Witos pisał dlaczego polska wieś wszystkiego się boi i nienawidzi innych) Wyprodukowanie w TV programu o takiej oglądalności jaką gwarantuje Owsiak wymaga wielkich pieniędzy. Ten program ludzie robią praktycznie za darmo. TV na Orkiestrze robi doskonały interes. I kto tu dla kogo jest dobrodziejem?
anonim2015.11.30 12:57
"że wciąż niejasne są rozliczenia Fundacji Owsiaka z zebranych funduszy" - a to jest nieustanne niezrealizowane marzenie przeciwników WOŚP :-D
anonim2015.11.30 14:49
@Walret Przeczytaj sobie uzasadnienie wyroku sądu w procesie J.Owsiaka i P.Wielguckiego.Tam Wielgucki zarzucał Owsiakowi miedzy innymi niejasne rozliczenia Fundacji Owsiaka z zebranych funduszy i sąd mu przyznał rację. @agaga Ja np.: jeżdżę autostradami w Polsce ale protestuje przeciwko temu ,że są budowane zdecydowanie za drogo , a część publicznych pieniędzy przeznaczonych na ich budowę jest wydawana niegospodarnie i tak ,że można podejrzewac korupcję.Z WOŚP jest tak samo.Nikt nie protestuje ,że Owsiak zbiera .Chodzi o to ,że za tę kasę którą na finały wydają samorządy,media finansowane z podatków na finały można by było kupić ogromną ilość sprzętu do szpitali a także o to ,że Owsiak sam sobie albo swojej żonie płaci z kasy zbieranej do puszek sute apanaże robiąc machlojki z przepływem pieniędzy w fundacji.
anonim2015.11.30 16:03
@fiodor44 - Ty sobie Bogiem gęby nie wycieraj, dobrze? Drugi agregat, niejaki Wrog_Z_Papieru: Ja rozumiem, że katolik to ktoś w rodzaju abp Życińskiego, ale ja niestety, albo stety nie należę do Kościoła Łagiewnickiego.
anonim2015.11.30 17:42
Wcześnie się w tym roku zaczęło opluwanie WOŚP. Jak nie chcecie to nie dawajcie i w czym tu problem? A i jeszcze jedno, Owsiak zarabia na Orkiestrze?! Łojesu! Normalnie skandal...! Jestem poruszona dogłębnie! Mam nadzieję, że ma tyle, żeby sobie spokojnie żył, i niczego mu i jego rodzinie nie brakowało! W tym roku dam chyba więcej :)
anonim2015.11.30 18:24
@Michas: oczywiście, że czytałem. "Część tych nieścisłości nie miała charakteru pierwszorzędnego" a reszta była nieistotna. I co Ty na to? A najbardziej mi się podobało gdy Owsiak zaproponował identyczne rozliczenia dla swojej organizacji i Caritas Polska. I jak się to skończyło? Przypomnę: Caritas odmówił i zaczął chwalić WOŚP :-D
anonim2015.11.30 22:55
Cos mi mowi, ze Owsiak i Wosp w obliczu zaistnialej sytauacji politycznej odniosa tym razem niebywaly sukces nawet bez wsparcie telewizji publicznej. Ludzie na znak protestu przeciwko "dokladnie tak" prezesowi beda wrzucac datki do puszek.
anonim2015.12.1 23:34
Tak oto zbliża się do Owsika nieuchronna katastrofa. Potem już tylko będą sądy, wyroki i wieczna hańba. Tak kończą resortowe dzieci PRLu. Kolejnym będzie Lis. Potem Miecugow z Olejnik. A potem już się posypie lawina: "a na drzewach zamiast liści ..." Polacy ! Idzie piękny czas !