Czarnecki o TSUE: Organy UE oderwane od rzeczywistości - zdjęcie
08.04.20, 18:07Ryszard Czarnecki, europoseł PiS/TVP

Czarnecki o TSUE: Organy UE oderwane od rzeczywistości

32

W dniu dzisiejszym Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał postanowienie stwierdzające, że każde państwo członkowskie powinno zapewnić, aby system środków dyscyplinarnych obowiązujący w stosunku do sędziów szanował zasadę ich niezawisłości. Ponadto trybunał nakazał Polce natychmiastowe zawieszenie stosowania przepisów krajowych dotyczących Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego w sprawach dyscyplinowania sędziów.

Na antenie Telewizji Republika odniósł się do tego Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. Powiedział on między innymi:

- Jeżeli przewodnicząca Komisji Europejskiej pani Ursula von der Leyen przeprasza Włochy za brak odpowiedniej reakcji Unii Europejskiej w sprawie koronawirusa, jeżeli były kanclerz Niemiec, socjalista Sigmar Gabriel mówi, że UE nie zdała egzaminu w związku z pandemią, jeżeli we Włoszech poparcie dla obecności Italii w UE spadło do 30 procent, to  dzieje się tak właśnie dlatego,  że instytucje unijne zajmują się  problemami abstrakcyjnymi dla nardów  krajów członkowskich Unii Europejskiej. Narodów, które walczą o życie i zdrowie swoich obywateli . Europa być może stoi właśnie przed największym wyzwaniem po drugiej wojnie światowej. Tymczasem instytucje europejskie zachowują się, jakby były na Titanicu.

Dodał też:

- Te tematy zastępcze świadczą albo o kompletnym oderwaniu od rzeczywistości, albo jest to ucieczka do przodu w sytuacji  gdy nie ma się odpowiedzi na podstawowe pytania.

Jak bowiem wiadomo – cytując za portalem w polityce.pl:

- Organizacja wymiaru sprawiedliwości w krajach członkowskich nie jest domeną instytucji unijnych:

- Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej jest właściwy do orzekania w trybie prejudycjalnym: a) o wykładni Traktatów; b) o ważności i wykładni aktów przyjętych przez instytucje, organy lub jednostki organizacyjne Unii

— brzmi art. 267 akapity drugi i trzeci TFUE.

I dalej:

- TSUE może zatem zajmować się jedynie pytaniami prejudycjalnymi dotyczącymi wykładni traktatów, a sprawy organizacji wymiaru sprawiedliwości nie są nimi objęte. Trybunał nie ma więc prawa się nimi zajmować. Pytania prejudycjalne mogą dotyczyć jedynie wykładni traktatów w sprawach indywidualnych. Pytania nie mogą mieć charakteru ogólnego i dotyczyć organizacji wymiaru sprawiedliwości. To reguluje wyłącznie polska konstytucja.

Z kolei rzecznik Izby Dyscyplinarnej sędzia Falkowski w wywiadzie dla portalu wpolityce.pl stwierdził:

- Przede wszystkim adresatem dzisiejszego postanowienia TSUE o zastosowaniu środków tymczasowych jest polski rząd. Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego jest organem władzy sądowniczej i jako taka powołany jest do stosowania obowiązującego w Polsce prawa

Oraz:

- Sędziowie są niezawiśli, podlegają tylko Konstytucji RP i ustawom, a ich status jako sędziów nie może być i nie został zakwestionowany przez TSUE. Każdy sędzia w rocie ślubowania zobowiązał się do wykonywania czynności orzeczniczych zgodnie z prawem i zasadami słuszności. Decyzja co do prowadzenia postępowania w danej sprawie należy do składu orzeczniczego, po uwzględnieniu wszelkich okoliczności mających znaczenie dla rzetelnego rozstrzygnięcia

 

mp/telewizja republika/wpolityce.pl

Komentarze (32):

Zarabiaj nawet 500zl dziennie2020.04.9 8:17
Siedzisz w domu??? Zacznij zarabiać! Nawet 1500zł w dzień  przez internet na stronie    --  https://inwestcrypto.com.pl -- Wystarczy Ci do tego komputer czy tablet. Nie musisz posiadać żadnej wiedzy! Doradcy zrobią wszystko za Ciebie! Koszt to jedyne 1000zł zwrot nawet do kilku H!
ziolo2020.04.9 5:52
Najpierw Moskwa wydawala polecenia,teraz to samo chce robic Bruksela,a wszystko dzieki pozytecznym balwanom PO-KO plus najwiekszy balwan Donald.
ja2020.04.9 5:33
Dlatego dzisiaj pragnę wam przekazać lekarstwo, abyście nie bali się żadnej epidemii, a we wszystkim zaufali Bogu. Przygotujcie następujący napój: suszone owoce głogu zalejcie szklanką gorącej wody. Dodajcie szczyptę imbiru oraz łyżeczkę miodu lipowego. Do tego dodajcie łyżeczkę soku z cytryny oraz łyżeczkę mocnego naparu z lipy. Podgrzejcie, ale tak, aby się cały napój nie zagotował i ciepłe pijcie rano i wieczorem. To was uchroni przed wszelkimi bakteriami.
Walek2020.04.9 5:14
Kolejny geniusz,obieżyświat ekspertem w Frondzie.
StopKoronaPierdolcowi2020.04.9 1:46
Oderwane czy nie oderwane...Prawne czy bezprawne.. jak zawsze Pisiory podwiniecie ogon i zrobicie co wam każą xD
Hanna2020.04.8 21:25
To niech polski Trybunał KONSTYTUCYJNY zawiesi TSUE !!!!!!
Hey "Vivian" you stupid cunt!2020.04.8 21:16
Nie bądź kolejnym frajerem Nie wyszedł numer z "filmami online" to teraz próbują Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji i jakieś mendy polsko-języczne wpuścić frajera w maliny inaczej. NIE DAJ SIĘ WROBIĆ W TE "ZARABIANIE". OCZYSZCZĄ CI KONTA! JEDYNI CO ZAROBIĄ TO ONI, A CIEBIE WYSZYKUJĄ NA DOBRE.
Por poco lo logras, imbécil.2020.04.8 21:13
@"Vivian" Entonces hágame un favor señor, palabra por palabra, frase tras frase, si estoy equivocado, por favor corríjame. Google, mala excusa. Puedes hacerlo mejor que eso. "Pero no te canses, hombre, no te canses." - solo dale el título a la canción y terminar esta mascarada infantil. ¿Cómo debo llamarle? Leszek, Stachu, Albert ...Puede que tenga mejor suerte la próxima vez. Au revoir, connard chat - connasse chatte
Vivian2020.04.8 20:45
Rysiu, Ty się lepiej zajmij tym: https://wyborcza.pl/7,155287,25850255,ponad-115-mld-zl-oszczednosci-polakow-w-ofe-rzad-chce-przejac.html#s=BoxWyboLink
Jarek2020.04.8 20:36
To jak Rysio działasz razem z Nijakim i Betkami? Tyle obiecywaliście. A rozumiem, bierzecie diety, które Wam się normalnie należą i to Wam wystarczy. A plebsowi wyborczemu zawsze wciśniecie jakiś kit - jacy wyborcy, taki kit.
Zarabiaj nawet 500zl dziennie2020.04.8 20:34
Siedzisz w domu??? Zacznij zarabiać! Nawet 1500zł w dzień  przez internet na stronie    --  https://inwestcrypto.com.pl -- Wystarczy Ci do tego komputer czy tablet. Nie musisz posiadać żadnej wiedzy! Doradcy zrobią wszystko za Ciebie! Koszt to jedyne 1000zł zwrot nawet do kilku H!
kacaraba2020.04.8 19:52
walić to lewactwo i śladem Wielkiej Brytanii a niebawem Włoch i Hiszpanii opuścić tych przygłupów niech się sami bawią
Robert2020.04.8 19:50
Jak widzę gębe tego prymitywa obatela Czarneckiego, to robi mi się niedobrze. Frondo, szanuj się przynajmniej trochę.
Tfu2020.04.9 1:50
Zaraz prymityw. Przynajmniej starał się przysraaaaać antypolskiej gnidzie Rózi von Hohensztajn, a to się ceni.
Vivian2020.04.8 19:40
Powiedział facet reprezentujący partię rządzoną dyktatorskim sposobem przez ześwirowanego dziadka z kotem, który nie ma prawa jazdy ani konta w banku(dziadek, bo kot może i ma). Partii, pod rządami której Agencja Rezerw Materiałowych przez kilka lat skupuje WĘGIEL. Partii, która dłońmi podległego jej "prezydenta" przeznacza 2 miliardy złotych na propagandę w publicznej telewizji, która ta propaganda w ostatecznej konsekwencji i tak okaże się bezskuteczna. Muy bien, Rysiu, muy bien...
Sonia2020.04.8 19:50
......oglądaj TVN Vivian i świruj dalej,ty to lubisz.A kot J.K. pilotuje nawet samolot.Widzisz jaki zdolny ?
Vivian2020.04.8 20:17
Nie oglądam telewizji a telewizora używam tylko jako ekranu dla mojego X-Box X, jakkolwiek rozumiem, że pisowskiemu ludowi takie rzeczy mogą się nie mieścić w głowie, bo jak tutaj przeżyć choćby jeden dzień bez wiadomości w TVP Pis, kolejnego odcinka m jak miłość czy jakich tam rozrywek tudzież przeżyć intelektualnych zażywa prawicowy plebs. Wystaw sobie, że nawet nie czytam gazety wyborczej: wolę czytywać Jaspersa, Unamuno lub Leopardiego. I najgorsze: nawet nie mieszkam w Cebulowie;) Niestety, mieszka tutaj moja rodzina, co szczerze mnie niepokoi biorąc pod uwagę profil psychologiczny oraz intelektualny polskiego "rządu". Patrząc na to wszystko z boku: za jakiś miesiąc ten kraj będzie leżał i robił pod siebie. Porównania z obecną sytuacją w krajach zachodnich w niczym wam nie pomogą, ponieważ i zachód Europy i USA i Kanada podniosą się z tego gospodarczo bez poważniejszych problemów, natomiast pisowski rząd prowadzi was prostą drogą do wieloletniej recesji, hiperinflacji i bezrobocia na poziomie 25%, tyle że bez standardu życia, które zdołały sobie wypracować np. państwa Europy Zachodniej, które również zmagały się z bezrobociem ale nie z biedą czy zagrożeniem dla podstawowych potrzeb egzystencjalnych ogromnej części społeczeństwa. Ale co tam, sami zobaczycie...
Vivian2020.04.8 20:37
Z pisowskich mediów się tego nie dowiecie, ale np. w Hiszpanii za ogromną większość zgonów z powodu COVID-19 odpowiadają dwie największe metropolie: Madryt i Barcelona: https://elpais.com/sociedad/2020/04/03/actualidad/1585936102_333545.html Żyjąc w innych regionach kraju nawet szczególnie nie czuje się jakiejś paniki, zwłaszcza, że umierają przede wszystkim ludzie starzy. Na dodatek, hiszpański rząd dysponuje nieporównanie większymi środkami, niż Polska a hiszpańska gospodarka jest ufundowana na o wiele mocniejszych podstawach, więc z tego waszego "jesteśmy lepsi, niż Europa" po parunastu miesiącach pozostanie jedynie smutny śmiech.
Izydor2020.04.8 19:56
Lewackie kłamstwa!!!!111!1jeden ARM skupowała miał węglowy a nie węgiel.
Izydor2020.04.8 19:37
Widzę tak: Richard Czarnecki Obywatel Suski Sasin Kamera, światło. Talk show. Tematy poruszane: istota bytu, codziennie mycie czy dezodorant, postmodernizm francuski, czy warto jeść gluty. Ci tytani intelektu poprowadzili by nasz kraj ku potędze i chwale.
Tfu2020.04.9 1:48
Telewizja Śniadaniowa kOOOOrwa ich_mać
ladychapel2020.04.8 19:32
Jeżeli jedna osoba mówi ci, że coś jest z tobą nie teges - możesz to ... olać. Jeżeli mówią ci to dwie osoby, .. warto się zastanowić nad tym co mówią. Jeżeli mówią ci wszyscy w okół, że coś jest nie tak a ty dalej się upierasz, że wszystko jest z tobą OK - to jest to schizofrenia panie Riczi
ladychapel2020.04.8 19:30
SZOK. ZAORANIE, ZMIAŻDŻENIE I ZABRONOWANIE EU: https://www.facebook.com/JankaOchojska/videos/646255035942985/
ryszard2020.04.8 19:14
Organ oderwany jest bezużyteczny. Chociaż w tym przypadku to nie jest żaden organ.
POrada2020.04.8 19:03
TSUE na szczaw !
PO - polityczny, cuchnący trup2020.04.8 18:56
TSUE = OTUA
anonim2020.04.8 18:40
Oderwanie od rzeczywistości to słabo powiedziane, jest to nadużywanie i uzurpowanie sobie władzy, które należy piętnować i zwalczać w zarodku jak się tylko da, bo zniszczy wspólnotę!
Tego w unii skumać nie moga2020.04.8 18:32
Bo Polska rzeczywistosc to jeden sk syn i banda manekinów wciskających się mu w doooope
StopKoronaPierdolcowi2020.04.9 1:47
w doooope eurochlewu.
Topek2020.04.8 18:31
No przecież wiadomo że magistrom zero, Jakiemu i Kalecie nie dorówna żaden profesor, przejdą do historii jako największe autorytety prawnicze europy
Wojciec2020.04.8 18:26
Tak płakaliście ze UE nic nie robi..... to teraz macie ha ha ha ha ha ha ha ha ha
man.of.Stagira2020.04.8 18:12
art. 267 akapity drugi i trzeci TFUE. I dalej " TSUE może zatem zajmować się jedynie pytaniami prejudycjalnymi dotyczącymi wykładni traktatów, a sprawy organizacji wymiaru sprawiedliwości nie są nimi objęte. Trybunał nie ma więc prawa się nimi zajmować. Pytania prejudycjalne mogą dotyczyć jedynie wykładni traktatów w sprawach indywidualnych. Pytania nie mogą mieć charakteru ogólnego i dotyczyć organizacji wymiaru sprawiedliwości. To reguluje wyłącznie polska konstytucja." . tyle