Kanclerz Angela Merkel i Beata Szydło zainaugurowały działalność polskiego stanowiska na targach Hannover Messe. Polska jest krajem partnerskim tegorocznej wystawy przemysłowo-technologicznej.

Premier Szydło podkreślała, że Polska promuje się jako gospodarka nowoczesna i innowacyjna. Zaznaczyła, że poprzez obecność naszego kraju na targach, rząd chce zaprezentować Polskę, jako kraj aktywnie budujący przewagę konkurencyjną w oparciu o rozwój nowych technologii. Chodzi przede wszystkim o proces automatyzacji i cyfryzacji w procesach wytwarzania.

Premier dodała, że pomysł jej rządu na rozwój gospodarki współgra ze światowymi trendami, prezentowanymi na targach. Beata Szydło zaznaczyła, że rząd stawia na inteligentną odbudowę przemysłu, która została zapisana w Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju. Premier zachęciła niemieckich przedsiębiorców do bardziej aktywnego włączenia się do polskich projektów inwestycyjnych.

Głos zabrała także kanclerz Angela Merkel. Powiedziała, że dzięki naszemu stanowisku, będzie mogła poznać Polskę z innej strony. "Znamy polskie krajobrazy, polskie miasta" - powiedziała kanclerz. "Ale cyfrowej Polski nie znamy za dobrze. Cieszę się, że będę mogła poznać nową, nieznaną stronę Polski na targach Hannover Messe" - podsumowała Angela Merkel.

Polskie stoisko narodowe ma 1200 metrów kwadratowych powierzchni. Poza tym, stanowisko przygotowało też Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Można na nim zobaczyć wynalazki polskich naukowców i studentów. Łącznie na hanowerskich targach prezentuje się około 200 firm znad Wisły.

Targi potrwają do 28 kwietnia. Organizatorzy szacują, że w ubiegłym roku odwiedziło je około 200 tysięcy osób, w tym 70 tysięcy gości z zagranicy. W tym roku w Hanowerze prezentuje się około 200 polskich firm. Do inwestycji na swoim terenie zachęcają także województwa czy specjalne strefy ekonomiczne.

Polskie Radio jest patronem medialnym polskiego partnerstwa na targach w Hanowerze.