Cyberwojna. Wstrząsające fakty o wojnie bez amunicji- ZOBACZ - zdjęcie
18.10.17, 20:30

Cyberwojna. Wstrząsające fakty o wojnie bez amunicji- ZOBACZ

„Cyberwojna. Wojna bez amunicji?” Wstrząsająca książka Piotra Łuczuka o zagrożeniach XXI w.

Antoni Macierewicz przyznał, że Polska odparła cybernetyczny atak Rosji. Łuczuk w „Cyberwojnie” udowadnia, że takich ataków były już setki!

            Internet niemal od samego początku swego istnienia został poddany próbom wykorzystania go do celów militarnych i politycznych. Przywódcy szybko zauważyli, że panowanie nad siecią daje realną władzę. Stąd pierwszą operacją cybernetyczną o podłożu politycznym była bomba logiczna, którą CIA posłużyło się już w 1982 roku.

            Dziś przestrzeń cybernetyczną można wykorzystać w dużo szerszy, niemal nieograniczony sposób. Wystarczy do tego zdolny programista i podłączony do sieci komputer.

            O realnych zagrożeniach, których jako masowi użytkownicy sieci najczęściej nie jesteśmy świadomi, opowiada znawca tematu i ekspert w zakresie cyberbezpieczeństwa, dr Piotr Łuczuk, w książce „Cyberwojna – Wojna bez amunicji?”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Biały Kruk. Jest to pierwsza tego typu książka na polskim rynku.

            Opisane przez autora wydarzenia, analizy i prognozy nie są bynajmniej dziełem fikcji literackiej. Nie są wyssaną z palca czarną wizją przyszłości. Są jak najbardziej realne.

Są groźne. Dla nas wszystkich.

            Konflikty wojenne w cyberprzestrzeni, wykorzystywanie potencjału tkwiącego w komputerach, inwigilacja każdego z nas przez globalne sieci – jeszcze do niedawna przeczytać o tym było można jedynie na kartach powieści science fiction.

            Obecnie tymczasem nikt nie ma już wątpliwości, że te zagrożenia przeniknęły całkowicie do świata rzeczywistego, choć cyberwojna stanowi niebezpieczeństwo, którego nie widać. Na cyberatak jesteśmy narażeni wszyscy, aczkolwiek osoby korzystające z internetu, bardzo często nie są świadome, że padają ofiarą zamaskowanych i doskonale kamuflowanych ataków propagandowych.

„Cyberwojna – Wojna bez amunicji” odpowiada na kluczowe pytania:

-                     Czym były tajemnicze operacje „Tytanowy deszcz” oraz „Księżycowy labirynt”?

-                     Dlaczego powstała tajna jednostka „8200” izraelskiego wywiadu?

-                     Na ile obnażamy siebie korzystając z portali społecznościowych?

-                     Gdzie i kiedy Rosja zaatakowała inne państwa w cyberprzestrzeni?

-                     Jak CIA po raz pierwszy dokonała sabotażu informacyjnego na Syberii?

-                     Ile razy Polska stała się już ofiarą cyberataków?

-                     Kiedy Rosja zaczęła wojnę hybrydową przeciwko Polsce?

            O tych mało znanych, aczkolwiek kluczowych faktach opowiada Piotr Łuczuk w „Cyberwojnie”. Co ciekawe, autor pokusił się również na snucie opartych na nauczaniu Kościoła katolickiego rozważań o charakterze moralnym i zastanawia się, jakim rodzajem wojny jest cyberwojna i na jakich zasadach wolno się w nią angażować.

            Książka „Cyberwojna – Wojna bez amunicji?”ukazała się w wydawnictwie Biały Kruk w twardej oprawie, w formacie 16,8x23,8 cm oraz objętości 192 stron. Głębsze potraktowanie tematu oraz lepsze jego zrozumienie umożliwia dodatkowo ponad 70 ilustracji oraz infografik. Książka już w sprzedaży.

Więcej na https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/cyberwojna-wojna-bez-amunicji