Oto moc Boga! CUD wskrzeszenia człowieka w Libanie - zdjęcie
11.05.15, 19:54

Oto moc Boga! CUD wskrzeszenia człowieka w Libanie

9

Jezus Chrystus wspomina o tym ważnym w dziejach ludzkości fakcie w synagodze w Nazarecie: „Naprawdę, mówię wam: Wiele wdów było w Izraelu za czasów Eliasza, kiedy niebo pozostawało zamknięte przez trzy lata i sześć miesięcy, tak że wielki głód panował w całym kraju;  a Eliasz do żadnej z nich nie został posłany, tylko do owej wdowy w Sarepcie Sydońskiej” Co Jezus miał na myśli, kiedy wspominał o Libanie? (Łk.4.25-27)

Wskrzeszenie syna wdowy z Sarepty Sydońskiej to jedno z najważniejszych zdarzeń z historii ludzkości.  Opisane jest w Biblii w pierwszej księdze Królewskiej „Wówczas Pan skierował do niego to słowo: «Wstań! Idź do Sarepty koło Sydonu i tam będziesz mógł zamieszkać, albowiem kazałem tam [pewnej] wdowie, aby cię żywiła». Wtedy wstał i zaraz poszedł do Sarepty. Kiedy wchodził do bramy tego miasta, pewna wdowa zbierała tam sobie drwa. Więc zawołał ją i powiedział: «Daj mi, proszę, trochę wody w naczyniu, abym się napił». Ona zaś zaraz poszła, aby jej nabrać, ale zawołał na nią i rzekł: «Weź, proszę, dla mnie i kromkę chleba!» Na to odrzekła: «Na życie Pana, Boga twego! Już nie mam pieczywa - tylko garść mąki w dzbanie i trochę oliwy w baryłce. Właśnie zbieram kilka kawałków drewna i kiedy przyjdę, przyrządzę sobie i memu synowi [strawę]. Zjemy to, a potem pomrzemy».  Eliasz zaś jej powiedział: «Nie bój się! Idź, zrób, jak rzekłaś; tylko najpierw zrób z tego mały podpłomyk dla mnie i przynieś mi! A sobie i twemu synowi zrobisz potem. Bo Pan, Bóg Izraela, rzekł tak: "Dzban mąki nie wyczerpie się i baryłka oliwy nie opróżni się aż do dnia, w którym Pan spuści deszcz na ziemię"». Poszła więc i zrobiła, jak Eliasz powiedział, a potem zjadł on i ona oraz jej syn, i tak było co dzień. Dzban mąki nie wyczerpał się i baryłka oliwy nie opróżniła się według obietnicy, którą Pan wypowiedział przez Eliasza. Po tych wydarzeniach zachorował syn tej kobiety, będącej głową rodziny. Niebawem jego choroba tak bardzo się wzmogła, że przestał oddychać. Wówczas powiedziała ona Eliaszowi: «Czego ty, mężu Boży, chcesz ode mnie? Czy po to przyszedłeś do mnie, aby mi przypomnieć moją winę i przyprawić o śmierć mego syna?» Na to Eliasz jej odpowiedział: «Daj mi twego syna!» Następnie, wziąwszy go z jej łona, zaniósł go do górnej izby, gdzie sam mieszkał, i położył go na swoim łóżku. Potem wzywając Pana, rzekł: «O Panie, Boże mój! Czy nawet na wdowę, u której zamieszkałem, sprowadzasz nieszczęście, dopuszczając śmierć jej syna?» Później trzykrotnie rozciągnął się nad dzieckiem i znów wzywając Pana rzekł: «O Panie, Boże mój! Błagam cię, niech dusza tego dziecka wróci do niego!» Pan zaś wysłuchał wołania Eliasza, gdyż dusza dziecka powróciła do niego, a ono ożyło. Wówczas Eliasz wziął dziecko i zaniósł z górnej izby tego domu, i zaraz oddał je matce. Następnie Eliasz rzekł: «Patrz, syn twój żyje!» A wtedy ta kobieta powiedziała do Eliasza: «Teraz już wiem, że naprawdę jesteś mężem Bożym i słowo Pańskie w twoich ustach jest prawdą».”

Ta historia mówi nam, że Bóg wstawia się za nami, kiedy jesteśmy w potrzebie i że dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych. Także i dzisiaj w Libanie, w prawdziwej Ziemi Świętej, Bóg dokonuje wielkich cudów. Możemy pielgrzymować w te miejsce i osobiście tego doświadczyć. 

Za: http://www.charbel.com.pl/Aktualnosci/_newsart/17/CUD-wskrzeszenia-czlowieka-z-ma

Komentarze (9):

anonim2015.05.11 20:08
Święty Charbelu módł się za nami!
anonim2015.05.11 20:27
Chwała Tobie Jezu Chryste, bądź uwielbiony w sercu każdego stworzenia.
anonim2015.05.11 20:56
http://www.ivrp.pl/viewtopic.php?t=15391
anonim2015.05.11 21:39
Jego uczeń Elizeusz też dokonywał cudów tylko co na to obrońcy życia? "23 Stamtąd poszedł do Betel5. Kiedy zaś postępował drogą, mali chłopcy wybiegli z miasta i naśmiewali się z niego wzgardliwie, mówiąc do niego: «Przyjdź no, łysku! Przyjdź no, łysku!» 24 On zaś odwrócił się, spojrzał na nich i przeklął ich w imię Pańskie. Wówczas wypadły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały spośród nich czterdzieści dwoje dzieci." Dzieci jakie są wiemy - ale czy to adekwatne? i czy moralne?
anonim2015.05.12 10:53
Jak żyję, nie widziałem podobnych czarów.
anonim2015.05.12 13:57
Pielgrzymowanie do Libanu nie jest takie proste, pomijając środki finansowe jest tam bardzo niebezpiecznie. Faktem jest, że w tym świętym miejscu chciałabym być.
anonim2015.05.12 21:49
@olla najwyżej cię wskrzeszą - brak ci wiary?
anonim2015.05.12 22:57
Może Bóg sprawi że Duda wygra wybory, wówczas poziom nienawiści na frondzie trochę się obniży.
anonim2015.05.17 11:39
Chwala Jezusowi teraz i na wieki!