Córki patrzyły, jak matce obcinano głowę - zdjęcie
17.03.14, 19:54Fot. Flckr

Córki patrzyły, jak matce obcinano głowę

1

W Somalii dokonano niezwykle brutalnej zbrodni na dwójce chrześcijan. 41-letnia kobieta, matka dwóch dziewczynek, oraz jej 35-letni kuzyn zostali schwytani przez radykalnych islamistów. Obcięto im głowy, bo byli chrześcijanami. Na egzekucję musiały patrzeć dwie córki mordowanej kobiety.

Zbrodni dokonała organizacja Al-Szabaab. Według jednego ze świadków, bojownik islamistów mówił przed egzekucją: „Wiemy, żąe te dwie osoby to chrześcijanie, którzy niedawno wrócili z Kenii. Chcemy wymazać jakiekolwiek chrześcijańskie podziemie na terenach dżihadystów”.

Dzieci zostały potem przewiezione do innego regionu przez przyjaciół. Ci obawiają się, że Al-Szabaab może chcieć je w przyszłości zabić.

Islamiści nabrali podejrzeń wobec dwóch zamordowanych, bo ci nie wypełniali skrupulatnie obowiązku piątkowej modlitwy w meczecie. W Somalii Al-Szabaab podejrzliwie traktuje wszystkich, którzy mieszkali przez jakiś czas w Kenii, gdzie chrześcijanie stanowią większość.

Al-Szabaab to ugrupowanie powiązane z Al-Kaidą. Odpowiada za głośny atak przeprowadzony w zeszłym roku w centrum handlowym w Nairobi w Kenii. Zabito wówczas ok. 67 osób

Pac/chnnews.pl

Komentarze (1):

anonim2014.03.17 20:32
jeśli Chrześcijanie się nie bronią przed islamistami czy też ateistycznymi padalcami to efekty są makabryczne ponieważ czciciele ciemności bezlitośnie unicestwiają