Coraz trudniejsza sytuacja Asii Bibi - zdjęcie
01.03.14, 09:32(fot: arch. fronda.pl)

Coraz trudniejsza sytuacja Asii Bibi

5

Kobieta od 2009 r. przetrzymywana jest w więzieniu pod zarzutem bluźnierstwa przeciwko Mahometowi. W istocie opowiadała koleżankom o swej wierze w Chrystusa.

„50-letniej kobiecie, matce pięciorga dzieci, grozi kara śmierci przez powieszenie” - mówi Mobeen Shahid ze Stowarzyszenia Pakistańskich Chrześcijan.

„W Pakistanie sędziowie boją się wydawać wyroki w sprawach o bluźnierstwo, ponieważ nie tylko adwokaci, ale cała wspólnota muzułmańska oraz grupy zbrojne z reguły ich zastraszają. Kolejne odroczenie procesu Asii Bibi jest tego najlepszym dowodem. Sędziowie po prostu się boją – podkreśla Shahid. – Pamiętajmy, że o jej niewinności mówił zarówno gubernator Salman Taseer, właśnie za to zabity, jak i walczący o jej wolność Shahbaz Bhatti, też zamordowany. W Pakistanie wystarczy być oskarżonym o bluźnierstwo, dowody nie są potrzebne. Nie tyle ludzie łamią to prawo, ile jest ono powszechnie nadużywane. Asia Bibi została przeniesiona do leżącego na południu kraju więzienia, co znacznie utrudnia jej kontakt z rodziną; dzieci może spotykać niezwykle rzadko. Współwięźniarki ją zastraszają. Sytuacja staje się coraz trudniejsza”.

Ab/pl.radiovaticana.va

Komentarze (5):

anonim2014.03.1 9:41
+++ Jezu Chryste Miłosierny, Synu Boga Żywego, zmiłuj się nad nami i nad całym światem! Królowo Rodzin - wstawiaj się za tą niewinną kobietą, żoną i matką! Jezu, ufam Tobie.
anonim2014.03.1 10:21
+
anonim2014.03.1 10:41
@Piogal Nie ma czegoś takiego jak neutralność światopoglądowa. Mówisz o fanatyźmie religijnym ale nie wspominasz o fanatyźmie antyreligijnym i prześladowaniu ludzi wierzących, szydzeniu z ich przekonań i dyskryminowaniu ich w przestrzeni publicznej. To nie powinno miec miejsca w nowoczesnym społeczeństwie. Chciej zauważyć że między religiami jest wielka różnica a nawet ludzie wyznający tą samą religię prezentują często różne postawy a nie tylko radykalne. Jeżeli wszystkich wierzących wrzucach do jednego worka do nie powinienes miec pretensji gdy ludzie wierzący zrównują niewierzących do stalina i hitlera. Obie postawy są nielogiczne, emocjonalne i fałszywe.
anonim2014.03.1 12:26
tych co ją zamknęli wybiłabym jak psy
anonim2014.03.7 18:23
Piogal, a jezeli przeciw eutanazji i aborcji wystąpią ateiści, to wtedy też im zabronisz, czy już nie i jeżeli zabronisz, to w imię czego?