Coraz mniej anglikanów chodzi do kościoła - zdjęcie
24.03.14, 20:55Logotyp Kościoła anglikańskiego, Wikipedia

Coraz mniej anglikanów chodzi do kościoła

2

Raport został opublikowany przez Departament Badań i Statystyk Rady Arcybiskupiej. Pokazuje, że w 2012 roku na niedzielne nabożeństwo do kościoła przychodziło średnio tylko 800 tys. osób – 2 proc. brytyjskiego społeczeństwa. W 1968 roku w niedzielę kościół odwiedzało regularnie 1,6 miliona wiernych.

Duża liczba wiernych zjawia się w świątyni wyłącznie podczas świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Wówczas w kościele pojawia się odpowiednio 2,5 i 1,4 miliona anglikanów.

Według wielu komentatorów duży spadek praktykujących wiernych wynika z niskich wymagań, jakie Kościół anglikański stawia swoim członkom.

Warto przypomnieć, że także w krajach niemieckojęzycznych z kościołów protestanckich odchodzi co roku więcej wiernych, niż z Kościoła katolickiego.

Pac/charismanews.com

Komentarze (2):

anonim2014.03.25 5:01
Biorąc pod uwagę, iż "kościół" anglikański zgadza się na wszelkiego rodzaju "postęp", nie dziwi nic, że do takiej sekty mało kto chodzi.
anonim2014.03.25 11:09
Zgodnie z lewacką logiką wierni powinni walić drzwiami i oknami do wspólnoty anglikańskiej a do protestantów szczególnie - są w przeciwności do KK "postępowi". A przecież każdy postępak wie, że zmniejszanie wymagań zwiększa liczbę wiernych i ogólnie polepsza PR danej wspólnoty. Pewnie badanie było jakieś "prawe" (lewe według lewaków).