W tekście "Sny i marzenia Daniego", informację tę ujawnił dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung. Zawartość zastrzeżonych dokumentów stanowić ma m.in. korespondencja dotycząca książki polityka pt. "Wielki Bazar", zawierającej szeroko dyskutowane także na stronach naszego portalu opisy seksualnych doświadczeń z udziałem pięcioletnich dzieci. Wszelkie materiały dyskusji i debat odnośnie publikacji są niedostępne dla potrzeb badań dziennikarskich.
 
Sam polityk, który nie chciał udzielić odpowiedzi dziennikarzom, twierdzi, że niczego nie blokował, a dysponowanie archiwum leży w gestii Fundacji Heinricha Bölla, której podlega archiwum Partii Zielonych, o nazwie "Zielona Pamięć".
 
Co ciekawe, kierownik archiwum, powiedział dziennikarzom, że akta oznaczone były wyraźną adnotacją biura Cohn-Bendita.
 
Materiały do których dotarli dziennikarze są obrzydliwe. Nie wchodząc w szczegóły można choćby wspomnieć o tym, że jeden z rozdziałów ww. książki nie został w niej opublikowany, ale za to znalazł swoje miejsce na łamach miesięcznika "das da". Epatujący pedofilskimi aluzjami nosił tytuł "Sklep z dziećmi". W zbiorze znajduje się szereg innych obscenicznych pedofilskich publikacji, z którymi zapoznawanie się może przyprawić o mdłości.

Dziennikarze FAZ opisując wydarzenia lat 70 i połowy '80 wyraźnie podkreślają, że wówczas grupy Zielonych i homoseksualistów co jakiś czas postulowały zalegalizowanie "równouprawnionego seksu z dziećmi", a także podejmowały próby wykreślenia z niemieckiego kodeksu karnego paragrafu mówiącego o seksualnym wykorzystywaniu dzieci.

MCC/wpolityce.pl