24.09.18, 13:40

Co za nienawiść... Ks. Lemański do ks. Kowalczyka: Odwal się, klecho

Ks. prof. Dariusz Kowalczyk SJ skomentował ironicznie film ,,Kler'' Wojciecha Smarzowskiego. Na to odpowiedział mu ks. Wojciech Lemański. W to, co napisał, wprost trudno uwierzyć. ,,Odwal się, klecho'' - zakrzyknął Lemański.

Ks. prof. Dariusz Kowalczyk zauważył, że po filmie ,,Kler'' rozpoczęła się nagonka na św. Jana Pawła II. Jak stwierdził, w tej sytuacji ,,twarzą'' Kościoła katolickiego w Polsce powinien chyba zostać... Adam Michnik. ,,Mamy nowy etap. Do niedawna rodzime lewactwo ubolewało, że KK ma twarz Rydzyka, a powinien mieć twarz JPII. Ale teraz wraz z wejściem "Kleru" do kin lewactwo ogłosiło, że winnym pedofilii w KK jest JPII. Czyją w tej sytuacji twarz powinien mieć KK? Pieronka? Lemańskiego? Wiem! Michnika!'' - napisał ks. Kowalczyk.

Dłużny nie pozostwał mu ks. Wojciech Lemański. I w swoim stylu, odpowiedź wystosował wyjątkowo ordynarną.

,,Ulało się jezuicie, co to się uważa za bardziej katolickiego od papieża Franciszka, co ślepy jest na bezduszność Polaków wobec uchodźców, co głuchy jest na bluzgi prezesa, kłamstwa premiera i nocne tweety prezydenta. Mam nadzieje, że twarz tego przedstawiciela polskiego kleru nikomu się dobrze nie kojarzy'' - napisał Lemański.

,,Szukam jego zdrowej chrześcijańskiej reakcji po Tylawie, po Tarchominie, po Dominikanie, po Poznaniu, po Bochni, po Gdańsku... nie znajduję. On broni KK przed lewactwem. Dla niego duchowni z "Kleru" to koledzy po fachu, takich się nie rusza'' - dodał.

I stwierdził na koniec: ,,A od bp. Pieronka i red. Michnika odwal się klecho, bo im do pięt nie dorastasz''.

Podsumował to wszystko pytaniem ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: co jeszcze musi zrobić ks. Wojciech Lemański, by został wreszcie przywołany do porządku przez władze swojej łódzkiej archidiecezji? 

mod/twitter,facebook