Co Polacy myślą o kompromisie w UE? Sondaż daje rządzącym powód do zadowolenia  - zdjęcie
14.12.20, 10:23Konwencja PiS/pis.org.pl

Co Polacy myślą o kompromisie w UE? Sondaż daje rządzącym powód do zadowolenia

16

Na zakończonym w piątek szczycie Unii Europejskiej przyjęto kompromis ws. pakietu budżetowego i tzw. mechanizmu praworządności. Negocjującemu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu udało się uzyskać ogromne środki, zabezpieczając jednocześnie tzw. mechanizm praworządności przed jego arbitralnym użyciem. Sukces rządzących dostrzegają Polacy.

Na zlecenie RMF FM i „Dziennika Gazety prawnej” pracownia United Surveys przeprowadziła sondaż, w którym zapytała respondentów o ocenę osiągniętego na szczycie UE kompromisu. Aż 60 proc. badanych uważa, że rezultat negocjacji jest sukcesem Polski. Według 9,9 proc. z nich negocjacje to „zdecydowanie sukces”, a 49,4 wybrało odpowiedź „raczej sukces”.

Innego zdania jest 24 proc. respondentów. Zdaniem 14,1 proc. przyjęty kompromis to „raczej porażka”, a zdaniem 9,9 proc. to „zdecydowanie porażka”.

Zdania w tej sprawie nie ma 16,6 proc. ankietowanych.

kak/RMF 24

Komentarze (16):

Wojtek Polak2020.12.15 8:39
SUWERENNNOŚĆ SPRZEDANA ZA 770 MLD. A BYŁO NIE ODDAMY ANI GUZIKA ODDALISCIE NIE TYLKO GUZIK ALE WSZYSTKO STOJCIE Z GOŁĄ DOOPĄ I KRZYCZYCIE SUKCES-IDIOCI CZY SPRZEDAWCZYCY-GŁOSOWAŁEM NA PIS A NIE NA UNIĘ WOLNOŚCI I PO- PANIE KACZYNSKI DAŁEŚ SIĘ OGRAĆ ODPADOM Z UW I PO WSTYD!
Jest AAAsshole, jest ateusz, jest Agnieszka2020.12.14 13:59
brakuje Po 11..., Natalja Siwiec i oczywiście Göwno z Nilu ...
Agnieszka2020.12.14 13:18
Wow jaki tam uczciwy sondaż. Wyniki wiadome, bo dla takich czytelników tego czasopisma, to zwycięstwo Niemiec i lewaków jest zawsze sukcesem. Za to na niezależnej.pl jest ubaw z sondażem, bo tam oceniać "kompromis" pozwolili wyłącznie 1) bardzo dobrze, 2) dobrze, 3) dobrze, ale z obawami 4) nie mieć zdania, 5) mieć zdanie INNE
A co to jest "Wow"2020.12.14 13:56
"Agnieszka"?
ktos2020.12.14 12:03
Kolejny wielki sukces porownywalny tylko z zatrzymaniem ekshumacji w Jedwabnem (nie mieli wyjscia ucierpialy by interesy diaspory), podpisaniem traktatu lisbonskiego (trzeba niszczyc po cichu panstwa narodowe glosno ich broniac) oraz retyfikacja konwencji stambulskiej (glosno jestesmy za rodzina po cichu realizujmy ideologie noomarksistowska), walka z aborcja w przed wyborami w 2015 (ignorowanie 800tys podpisow przy korycie), wlaka z GMO przed wyborami (wpuszczenie GMO po wyborach, gnorowanie raportu NIK o stanie polskiej zywnosci). Same sukcesy, rzad ma u spoleczenstwa tak wysokie noty ze sheeple poleca i dadza sobie dobrowolnie bez walki wszczepic toxyczna szczepionke i przywitaja NWO unijnymi flagami. Czysmy zmysly postradali ?
BieS2020.12.14 13:39
Sympatyk konfy się odezwał. Dzięki przejęciu roli totalnej, konfa już coraz bliżej dna. Nie pozostało nic innego tylko spiknąć się z Biedroniem, co Braun już robi, aby dostać się do parlamentu w przyszłych wyborach a może to też nie wystarczyć. Wasze kłamstwa już spowszedniały.
XD2020.12.14 11:56
Kiedy zapowiada się samobójstwo, a później się go nie popełnia to faktycznie sukces.
Agnieszka2020.12.14 13:22
Problem prawny polega na tym, że samobójstwo właśnie popełnili i już w styczniu może się okazać, że ani cnotki ani rubelka, którym tak się cieszą jakby już ten budżet i inne frukta w kasie mieli. Mieliby, gdyby zablokowali a tak to się zgodzili, że już mogą ich nie mieć, bo wszystko mogą nam dopiero zablokować.
BieS2020.12.14 13:45
Pożyjemy. zobaczymy może Agnieszka wtedy też się wypowie o "samobójstwie".
Noel2020.12.14 11:15
Bardzo dobra i rozumna decyzja Rządu na te czasy ! "Weto albo śmierć" mógł wymyślić tylko głupek . Ale darujmy wszystkim głupkom, idą Święta Bożego Narodzenia. Dla całego Chrześcijaństwa na świecie, to czas radości, zadumy i pokoju !
AAAtomek2020.12.14 10:41
Ogromny sukces Polski. Porażka PiS. Pozdrowienia dla miękkiszona :D
ateusz2020.12.14 10:41
Oczywiście, Polacy cieszą się, że Unia Europejska dostała narzędzie do powstrzymania autorytatywnych zapędów Kaczora i spółki. Tylko UE może ich powstrzymać przed dalszym demontowaniem ustroju i robienia sobie z Polski prywatnego folwarku.
Anonim2020.12.14 10:40
Zobaczymy za dwa lata, jaki będzie sondaż? Teraz to bicie piany?
Anonim2020.12.14 10:39
głupota nie boli
Polonia Semper Fidelis2020.12.14 10:31
Uwaga! Nasz stary znajomy "Anonim" (czasem AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści i pogardy do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. To beneficjent starych układów z czasów rządów PO, który nie może się pogodzić z nieodwracalnością obecnych rządów w kraju. Uporczywie wieszczy ich upadek, w co zresztą sam nie wierzy. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się powtarza ze zdwojoną siłą. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na nich nie ma rady – udają głuchych. Może mają z nim jakąś cichą umowę? A może się boją oskarżenia o straszną zbrodnię antysemityzmu? Tak, czy inaczej: NIE WCHODŹCIE W ŻADNE SŁOWNE PRZEPYCHANKI Z TYM TYPEM, BO JEMU WŁAŚNIE O TO CHODZI. To jest sadomasochista, który atakowany czuje lubieżną satysfakcję. W jego przypadku logika nie działa. Jego „argumenty” to Talmud w czystej postaci – pokrętny, złośliwy, pełen fałszywych oskarżeń. Mózg wyprany przez lekturę Wyborczej, Newsweeka i Onetu. Potomek ewangelicznych faryzeuszy, którego obłudnie „smuci” los dzieci molestowanych przez księży. Dobro wywołuje w nim furię. Skandale, prawdziwe, naciągane lub wręcz urojone go cieszą. Niech więc prowadzi ten swój maniacki, bełkotliwy dialog sam ze sobą. To żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam zaciągnąć też innych.
AAAtomek2020.12.14 10:41
Dzień dobry Panie Hrabio! Pozdrowienia dla Pana Hrabiego i Wilczura. Widzę, że Hrabia w dobrej kondycji! Pozdrowienia dla wyczerpanego wilczura...