„Co na to Bronek?” - nowa strona na Facebooku  - zdjęcie
05.04.15, 12:26

„Co na to Bronek?” - nowa strona na Facebooku

9

Strona określona jako fanpage osoby fikcyjnej powstała pod koniec marca. W awatarze zaprezentowano rysunkową postać prezydenta Komorowskiego. Co jakiś czas dodawany jest komentarz rysunkowy, który w delikatnie prześmiewczy sposób odnosi się do tych przywar i zachowań kandydata Platformy Obywatelskiej, które w negatywny sposób są komentowane w internecie oraz budzą silne emocje. 

1 kwietnia pojawił się rysunek ze stojącym przed mikrofonem i trzymającym w ręku kartkę Bronisławem Komorowskim. Podpis na wpisie (zarówno tym dodanym na Facebooku, jak i na grafice) brzmi: Prima Aprilis… bo się pomylisz! W ten sposób odniesiono się do krytykowanego w internecie sposobu przemawiania ubiegającego się o reelekcję prezydenta, który posiłkuje się kartką i często popełnia dziwaczne błędy.

Strona zdobywa coraz więcej polubień, jednak bardzo prawdopodobne, że jest to marketingowa strategia „gospodarowania hejtu”. Ma to na celu prześmiewcze komentowanie błędów Bronisława Komorowskiego i tym samym łagodzenie internetowych ataków oraz ostrej krytyki. 

Strona nie zawiera informacji o twórcach, nie można też wysłać wiadomości do administratorów. Jednak cała oprawa i grafiki są bardzo spójne, a kolejne wpisy dokładnie przemyślane i publikowane z profesjonalnym podejściem. Wygląda więc na to, że za fanpage’m „Co na to Bronek?” może stać profesjonalna agencja marketingowa.

MT/telewizjarepublika.pl

Komentarze (9):

anonim2015.04.5 12:36
Lepiej, żeby była to inicjatywa, któregoś z komitetów wyborczych, inaczej twórca może mieć wizytę smutnych Panów o szóstej nad ranem. Na pewno wejdą bez pukania, razem z drzwiami.
anonim2015.04.5 12:42
Przez takich jak was uczciwi ludzie odchodzą od Kościoła. Tym się zajmuje katolicki portal? Obmową? Wstydźcie się!
anonim2015.04.5 12:55
@Mucha Gdzie tutaj widzisz obmowę? Pokazanie prawdziwych przemówień / zachowań osoby publicznej jest prawdą. Osoby przyzwoite raczej lgną do prawdy a w nosie mają POwską propagandę. Poza tym - ani fronda ani strona o bronku nie są inicjatywami Kościoła?
anonim2015.04.5 12:57
Usiłują złagodzić w żartobliwej formie liczne ekscesy aktorstwa Komorowskiego, prawdopodobnie jest to urabianie publiki przez firmę na usługach rządowych pochłaniającą za te specyficzne zabiegi spore finansowe zasoby odbierane Polskiemu Narodowi.
anonim2015.04.5 13:01
Wojciech_Polak zauważ że określenie uczciwy nie pasuje do elektoratu Komorowskiego, tego stronnika WSI wspierają rzezimieszki którzy Kościoła i uczuciowości unikają.
anonim2015.04.5 15:06
Ta świąteczna reklama aż się prosi żeby ja upowszechniać wstyd dla jakiejś miernej republiki i frondy.
anonim2015.04.5 15:36
@Mucha Jeśli dla kogoś PO i Bronek znaczą więcej niż Kościół to nie musi odchodzić, już niestety jest poza Kościołem.
anonim2015.04.5 18:23
Jeżeli za tym stoi profesjonalna agencja marketingowa to znaczy, że jest to gówniana agencja. 2300 "lajków" w dwa tygodnie istnienia? Co to jest?
anonim2015.04.6 1:47
Prezydent jest jaki jest, każdy wyrabia sobie sąd. Ale witryna katolicka, która propaguje nienawiść, propaguje małostkowość...