Cichanouska wzywa Radę Europejską do nieuznawania wyników wyborów na Białorusi - zdjęcie
19.08.20, 08:50Screenshot Youtube - Страна для жизни

Cichanouska wzywa Radę Europejską do nieuznawania wyników wyborów na Białorusi

6

W Brukseli będzie dziś miała miejsce poświęcona sytuacji na Białorusi nadzwyczajna wideokonferencja szefów rządów oraz państw Unii Europejskiej. Główna kontrkandydatka Aleksandra Łukaszenki w wyborach prezydenckich Swiatłana Cichanouska opublikowała w sieci nagranie, w którym wzywa Radę Europejską do nieuznawania sfałszowanych wyników wyborów na Białorusi.

Znajdująca się na Litwie polityk apeluje w nim również o to, aby uszanować wybór Białorusinów.

To już kolejne nagranie Cichanouskiej, które obiegło sieć. W poprzednim mówiła między innymi o jej zatrzymanym mężu, który wczoraj zamiast świętować urodziny z przyjaciółmi, obchodził je w więzieniu. Jego żona mówiła:

Został zatrzymany w Grodnie pod zarzutem czynu, którego nie popełnił. To była prowokacja służb specjalnych, aby go uciszyć i aby nie uczestniczył w kampanii wyborczej”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (6):

Anonim2020.08.19 14:44
No to jeszcze raz przeprowadzić wybory, pod ścisłą kontrolą EU i zagranicy.
Albert2020.08.19 12:06
Tak naprawdę to Polacy maja w du pie te babe
Łagodny2020.08.19 10:24
Jak MOŻNA Ufać Tej Babie ,która najpierw Zapiera się ,a Teraz ZDRADZA Rodaków?????????????????????????
OZ2020.08.19 9:33
Czy dojdzie do wojny domowej? KŁAMSTWO O BIAŁORUSI | PL1.TV - prosze zapoznać się na YOU TUBE z wypowiedzią min. p. Izabeli Brodackiej-Falzman /żony p. Falzmana - który udowdnił przestępstwa w Aferze FOZZ/.
ciekawy2020.08.19 9:30
Owszem trzeba wspierać Białorusinów, ale przede wszystkim należy mieć zdrową ocenę sytuacji. Szansa na to, że uda się pozbyć teraz Łukaszenki nie jest duża. A bezpardonowe atakowanie go może skończyć się jak w wypadku Turcji, która dystansuje się od Zachodu i znalazła sobie nowego sojusznika czyli Rosję. Warto wspierać opozycję, o której jak na razie nic nie słychać i musi ona przedstawić alternatywę dla Białorusi czyli w perspektywie przynależność do Unii.
verizanus2020.08.19 9:01
A jak to było z Leszkiem Bublem? ;)