Ciało Chrystusa w parlamencie USA. Kiedy w Polsce? - zdjęcie
09.07.14, 17:10

Ciało Chrystusa w parlamencie USA. Kiedy w Polsce?

4

Po raz pierwszy w historii USA Najświętszy Sakrament gościł w parlamencie. Miało to miejsce podczas procesji Bożego Ciała; Chrystus zawitał w parlamencie w Austin (Teksas). Celem tego wydarzenia jest rechrystianizacja Stanów Zjednoczonych.

Parlament w Austin, w stolicy Teksasu, stał się jedną ze stacji procesji Bożego Ciała. Podczas stacji czytano Ewangelię i udzielono eucharystycznego błogosławieństwa. Inicjatywa wprowadzenia Ciała Chrystusa do parlamentu została podjęta przez organizację Divine Mercy America Campaign. Celem tej grupy jest rozprzestrzenienie na całym świecie szacunku dla Miłosierdzia Bożego. Jest to zainspirowane działalnością św. Faustyny Kowalskiej. Po drugie grupa ma nadzieję doprowadzić do nawrócenia Stanów Zjednoczonych.

Jak dotąd podczas procesji Bożego Ciała w Austin zatrzymywano się przed budynkiem parlamentu.

Teksas to od lat jeden z najbardziej konserwatywnych stanów USA. To właśnie w parlamencie w Austin podpisano w 2012 jedną z najlepszych ustaw aborcyjnych od czasu legalizacji w Stanach zabijania dzieci. W odpowiedzi zwolennicy mordowania nienarodzonych dopuścili się szturmu na budynek Kapitolu, a chrześcijan obrażali okrzykami „Heil Satan”.  

Wprowadzenie Najświętszego Sakramentu do parlamentu Teksasu to niezwykle ważne wydarzenie, które pokazuje, że rozdział państwa od religii katolickiej wcale nie jest konieczny. Nauczanie Kościoła musi pozostać fundamentem wszystkich praw stanowionych przez władze, by w ten sposób prowadzić obywateli ku zbawieniu. Inaczej państwo przeradza się w bezbożną tyranię: dokładnie tak, jak to dzieje się dzisiaj.

Zatrutym owocem odrzucenia Boga są nie tylko zamordowane dzieci, ale także kompletny upadek moralności dokonujący się już nawet nie za przyzwoleniem, ale często wprost za zachętą państwowych urzędników. Oby w przyszłości podobne inicjatywy jak ta z Teksasu stały się codziennością zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i całej Europie. Najwyższy czas powrócić do poddania prawa ludzkiego prawu Bożemu. W przeciwnym wypadku będziemy cierpieć prześladowania za wierność Ewangelii - jak przecież już dzieje się w Polsce. Państwo musi uznać, że prawdziwa wolność to nie liberalna, indywidualistyczna utopia, ale jedynie życie w zgodzie z nakazami Chrystusa.

Paweł Chmielewski/katholisches.info

Komentarze (4):

anonim2014.07.9 17:51
w Polsce chyba jak PO wyleci w powietrze
anonim2014.07.9 19:40
@waza Teksańczykom, i w ogóle Amerykanom, myślę, nie dorasta Pan do pięt... Zresztą... Taki Pan "mundry", ale idę o zakład, że w Teksasie nie był Pan ani razu... Jak to się teraz zwykło mawiać: po prostu... ŻAL Aaaaa... Taaa :DDD
anonim2014.07.9 19:52
@Nowakowska HAHAHAHAHAHAHAHAHA!!! :DDDDDDDDDDDDDDD BANK ROZBITY!!!! ;)))))))))))))) Nieeeeee.... No jestem zmuszony, po raz kolejny... To było poważnie, czy na żarty?? Poważnie?? To dobrze, bo żartów to ja takich nie lubię ;))))) Była Szanowna w ogóle kiedykolwiek w Stanach Zjednoczonych?? (że o Teksasie to już nawet nie wspominam). Really?!! USA, Teksas, przyrównuje Pani do Wołomina???? ;)))) Dziecię drogie... Tam odpowiednik naszego Pana XYZ spod sklepu z piwem w ręku, otrzymuje więcej $$$, niż Pani jest w stanie zarobić w kilka miesięcy ;)))) (w zależności od zarobków oczywiście). Ciemnota, Pani powiada... Nic straconego!! Z tego co mi wiadomo w jednej z polskich stacji TV wciąż emitowany jest serial "Strażnik Teksasu". Radzę obejrzeć. Produkcja rozciągnięta na początek lat 90. a zakończona bodajże w roku 2001. Część polskich miasteczek/miast wygląda w 2014 tak, jak tereny Teksasu już na początku lat 90. (i wcześniej). :DDDDD P.S. Aleeeeeee... Dzieeeena ;)) Pod lepsze spanko... ;)))) Hahahahaha... Wołomin... Hahahaha... "A taki był ładny, amryakański... Szkodaaaa" xDD
anonim2014.07.10 7:48
Marihuana legalna w Kolorado i Waszyngtonie. Kiedy w Polsce?