Ci, którzy żyją według ciała, nie mogą podobać się Bogu - zdjęcie
26.10.19, 09:00

Ci, którzy żyją według ciała, nie mogą podobać się Bogu

49

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Rzymian (Rz 8, 1-11)

Teraz dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie, nie ma już potępienia. Albowiem prawo Ducha, który daje życie w Chrystusie Jezusie, wyzwoliło cię spod prawa grzechu i śmierci. Co bowiem było niemożliwe dla Prawa, ponieważ ciało czyniło je bezsilnym, tego dokonał Bóg. On to zesłał Syna swego w ciele podobnym do ciała grzesznego i dla usunięcia grzechu wydał w tym ciele wyrok potępiający grzech, aby to, co nakazuje Prawo, wypełniło się w nas, o ile postępujemy nie według ciała, ale według Ducha.

Ci bowiem, którzy żyją według ciała, dążą do tego, czego chce ciało; ci zaś, którzy żyją według Ducha – do tego, czego chce Duch. Dążność bowiem ciała prowadzi do śmierci, dążność zaś Ducha – do życia i pokoju: ponieważ dążność ciała jest wroga Bogu, nie podporządkowuje się bowiem Prawu Bożemu, ani nawet nie jest do tego zdolna. A ci, którzy według ciała żyją, Bogu podobać się nie mogą. Wy jednak nie żyjecie według ciała, lecz według Ducha, jeśli tylko Duch Boży w was mieszka.

Jeżeli zaś ktoś nie ma Ducha Chrystusowego, ten do Niego nie należy. Skoro zaś Chrystus w was mieszka, ciało wprawdzie podlega śmierci ze względu na skutki grzechu, duch jednak ma życie na skutek usprawiedliwienia. A jeżeli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten, co wskrzesił Chrystusa Jezusa z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha.


Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 13, 1-9)

W tym czasie przyszli jacyś ludzie i donieśli Jezusowi o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar.
Jezus im odpowiedział: «Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, iż to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jeruzalem? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie».

I opowiedział im następującą przypowieść: «Pewien człowiek miał zasadzony w swojej winnicy figowiec; przyszedł i szukał na nim owoców, ale nie znalazł. Rzekł więc do ogrodnika: „Oto już trzy lata, odkąd przychodzę i szukam owocu na tym figowcu, a nie znajduję. Wytnij go, po co jeszcze ziemię wyjaławia?” Lecz on mu odpowiedział: „Panie, jeszcze na ten rok go pozostaw, aż okopię go i obłożę nawozem; i może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz go wyciąć”».

Komentarze (49):

Realista2019.10.27 9:08
To Rydzyk na pewno Bogu nie leży!,!!!!!
Franek2019.10.26 22:57
To rozróżnianie na ducha i ciało( to do www) nie ma nic wspólnego z poświęcaniem się dla innych. Staram się stosować tę postawę.Postrzeganie oddzielnie obu bytów jest dla mnie manicheizmem.I propagowanie wyższości ducha wobec ciała, dobra wobec zła jest po prostu herezją.
rebeliant2019.10.26 20:29
Czynienie gonitwy za duchowością, a powinności względem potencjałów ciał podeptanie jest wyrazem pychu świętokradztwa i samowywyższenia. Wielce rozmodlone towarzycho często nie dopilnowuje, aby ich dzieci wzrastały zgodnie z naturą (czyli w przygotowaniu, że będą one zaspokajać potencjał seksualny) i zamiast przygotowywać pod to grunt (chodzi o szlifowanie talentów i jakiś majątek), to poświęcają swój czas na pajacowanie przed Panem Bogiem, że to łoni w niebie jako pierwse. Dlatego ja powiadam wam, jeżeli praw życia doczesnego nie olewacie jak ci wspinacze po przenajświętszość, ale jak dobry ogrodnik wypełniacie z umiarem wszystkie jego potencjały nie jesteście widziani przez Boga jako gorszymi. A ci którzy tak chcą być przenajświętsi (świętsi od Boga) to niech to sobie czynią no chyba, że im rura zmiękła i teraz biadolą do innych, aby zrzucili Jezusa z krzyża i się do niego przybili.
Zygfryd2019.10.27 5:58
Zacznij sie modlić to moze cos zakumasz tak to szkoda z tobą rozmawiać za malutki jestes i nigdy sie nie modliłeś za trudne dla ciebie tematy
rebeliant2019.10.27 14:17
Załóż zakon, którego sztandarowym postem jest robienie jednej kupy na tydzień.
c2019.10.26 20:13
Janosik mówi, ze to kler ma problem. A on sam to chyba święty! Nie żyje według ciała, tylko duchowośc jest dla niego najważniejsza.
andrzejhahn32019.10.26 18:42
i czy katolicyzm nie jest kiczowaty....................kosciol katolicki jest to obrzydliwa zbrodnicza instytucja i dlatego SRAM NA NIEGO
c2019.10.26 20:15
andrzej, tacy jak ty nie wejdą do Królestwa Niebieskiego.Masz jeszcze szansę zmienić swoje dotychczasowe życie i oddać się cały Chrystusowi. Bo jak Chrystus przyjdzie na sąd, to już nie będzie odwrotu.
andrzejhahn32019.10.26 22:16
sram na te wasze katolskie krolestwo
andrzejhahn32019.10.26 22:20
do tego waszego kiczowatego krolestwa nie wejda tez m.in.Goethe,Balzac,Dostojewski,Puszkin,Tolstoj,Paganini,Wolter,J.J.Rosseau,Napoleon,Platon,Sokrates,i setki innych wielkich ludzi........a wy katole bedziecie razem z pedofilami i tego typu ludzkimi wybrakami
stop amatorom fekalii2019.10.26 22:11
Jesteś koprofagiem ?
Głódź - Książę Kościoła, Arcybiskup prze-Pychy2019.10.26 18:40
pazerny kościół zdycha jak narkoman w wychodku
rebeliant2019.10.26 17:40
Takie pytanie testowe odnośnie tego co napisałem: Dajmy na to, że rodzic nie ma czasu w tygodniu i "młody" wymaga solidnej (nie na odp***l) interwencji ojca. Co jest lepiej zrobić w niedzielę: a) pouczyć "młodego" o tym jak działa samochód, o przepisach ruchu drogowego, o zagrożeniach pojawiających się podczas jazdy i czego należy unikać. b) zamiast a) stać w kościele z młodym i słuchać trudnych i na wiele sposobów do zinterpretowania treści. Powiem odnośnie tego oto zdania "Panie, jeszcze na ten rok go pozostaw, aż okopię go i obłożę nawozem; i może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz go wyciąć" Do wycięcia jest świętokradztwo polegające na tym, że wielce rozmodlone towarzycho, które pluje na obowiązki doczesności i narzucające innym, że to oni mają klucz do Pana Boga. (odnośnie b)) - Do wielu treści z Pisma Świętego trzeba mieć pewien bagaż doświadczeń i nie powinno się nimi obarczać od małego. Dochodzi wtedy bowiem do porażenia. Zamiast tego kłaniają się właśnie należyte wypełnianie obowiązków wobec potencjałów ciała, które Bóg człowiekowi wręcz narzucił. A jeżeli Bóg zechce to powołać daną osobę do świętości to uczyni to bez waszej asysty.
ridado2019.10.26 17:20
Polski KLER to banda zboczencow masakruja swiete nauki Chrystusa Pana. Popatrzcie na tych Je4draszewskich Glodzia I reszta a wystarczy aby odejsc od tego kosciola.
c2019.10.26 20:17
Zamiast wyjść tak jak mówi Pismo, to tkwią w tym zakłamanym i zepsutym środowisku. Wiadomo, dla kasy i dla wygodnego życia.Darmozjady!!!
1ww22019.10.26 22:10
Możesz więc odejść , kościół nie jest dla dewiantów .
rebeliant2019.10.26 17:19
Człowiek właśnie powinien żyć według ciała i to ciało uprawiać tak samo jak ogrodnik uprawia ziemię. Bez ludzkiej czułej ręki nie ma urodzajnych plonów. Podobnie jest z człowiekiem - jeżeli nie zadba się o poszczególne składniki człowieka, to najprawdopodobniej dojdzie do tragedii. Z blokowania ludzkich naturalnych potencjałów - co usiłują narzucić przecedzacze komara - wychodzą w następstwie takie trynkiewicze, penkalskie i inni zwyrodnialcy. Człowiek wymaga zadbania o obowiązki seksualne, człowiek wymaga tego, że może siebie bronić - blokowanie tych potencjałów można porównać do zmuszania kogoś do siedzenia gołym tyłkiem na mrowisku. Znając życie nawoływania z tego artykułu nie spadną na tych co trzeba, ale jak zwykle staną się ciężarem dla najsłabszych. Przywołujecie tu nawet przecież św. Pawła - zanim zaczął głosić Ewangelię to sobie poszalał. I to Bóg go powołał, a nie wielce rozmodlone towarzycho, które na siłę od małego chce zrobić świętego (z reguły, aby można było po nim jeździć jak po zdechłej kobyle). Przywołując postać św. Pawła sami przyznajecie, że to Bóg powołuje do świętości, a nie dokonujące świętokradztwa wielce rozmodlone towarzycho. Policzcie lepiej psychopatów, którzy się wypaczyli w zderzeniu z waszymi żądaniami. Lepiej jak człowiek wypełni swoje dzieciństwo (nauka, wzrastanie), młodość (seks, dorastanie), seniorstwo (czuwanie nad młodszymi i nauczanie). Tym czasem z tej pogardy dla praw życia doczesnego wychodzą masy młodzieży tułającej się w samowolce i tabuny staruchów próżnie zanurzonych w treściach z telewizora. Między wielce rozmodlonymi starymi babami, a pijanymi ojcami nie ma życia - to jest produkt waszego podeptania doczesności i przebierania nogami do tego co ma być po śmierci.
Zbigniew2019.10.26 18:44
cialo staje sie pastwa robactwa czy sie to komus podoba czy nie czy warto dogadzac cialu ?
rebeliant2019.10.26 20:11
Czy nam się to podoba czy nie ciało puki ono żyje wymaga wypełnienia względem niego obowiązków. Ciało obumarłe ich się nie domaga. Nie ma tu żadnych cudów-niewidów. Co ma jedno do drugiego - ciało żywe do ciała obumarłego ? Po to kupuje się nowe opony, aby nimi jeździć, a nie po to, aby sparciały w piwnicy. Po prostu dobroduchy domagają się od innych poświęceń, ale sami się do postu nie garną.
Franek2019.10.26 15:57
Bóg dał człowiekowi ciało, po co? Żeby żył tylko według Ducha? Czy to logiczne? Ani słowa nie ma o tym w Ewangeliach, wręcz przeciwnie. Oddajcie ciału, co cielesne, a Duchowi, co duchowe. Ta obsesja walki ciała i ducha, co trafnie ujął Sęp Szarzyński, zupełnie w Kościele niepotrzebna, bardzo mu szkodzi.
www2019.10.26 18:34
Szkodzi? Oczywiście, ponoszenie ofiary dla bliźnich, szkodzi. Tracisz czas, swoją energię, swoje zasoby. To jest właśnie sednem wiary - dla innych ponosisz ofiarę. Poświęcasz to co cielesne, przemijające, jak Jezus na krzyżu, a ta miłość w poświęceniu daje Ci życie wieczne.
c2019.10.26 20:24
Jest wyrażnie napisane, że bierze góre grzech, cielesność i należy wszystko robić aby temu nie ulec. A jedyny lek na to, to modlitwa do Chrystusa. Ciągły kontakt z nim.
nikt2019.10.26 20:49
To , że nie doszukałeś się tego w ewangeliach nie ma znaczenia . W wielu wypadkach są zakłamane . Zacznij szukać Boga a wszystkiego dowiesz się sam .
JPIII2019.10.26 15:33
Popatrzcie na to zdjęcie, Ileż lat tej hooj ma? I ten hooj molestował i gwałcił 14-letnią marychę i wyprodukował z nią pedała chrystka jezusika.
Gamberro2019.10.26 16:42
A ciebie kto wyprodukował? belzebub/?
nikt2019.10.26 12:01
Nie chce mi się czytać całego artykułu , gdyż na ten temat mam już zdanie wyrobione bez biblijnych cytatów . Ale w zupełności zgadzam się z nagłówkiem tego artykułu . Pod każdym względem dogadzaniu ciała , wygoda szkodzą duchowości . Rozpasany seks także . A duchowość to droga do Boga . Nikomu nie chce się jej szukać a więc niech każdy postępuje tak jak chce . Ale to jest moje zdanie . Już tyle napisałam się na ten temat , tyle argumentów przedstawiłam , że więcej mi się nie chce . Inni też mają wyrobione ( częściej nie , ulegają wpływom ) zdanie na ten temat . A w końcu jakie to wszystko ma obecnie znaczenie ? To , co stanie się z Polską też ? To krew przodków niepotrzebnie się we mnie odzywa . Ja jestem w pobliżu Boga i jestem szczęśliwa . Dla Jezusa też nie miało znaczenia to , co stanie się z jego krajem . A ja staram się iść Jego ścieżką .
nikt2019.10.26 12:14
Jeszcze tylko dopiszę , że w seksie chodzi o wzajemne energetyczne oddziaływanie . Wyzwala się duży potencjał energetyczny , energie się mieszają . Dlatego też ja niewielu podaję rękę . Chińczycy to wiedzieli , dlatego tylko się sobie kłaniali . Kościół tego nie wie a więc piszę . A teraz mam wszystko w d...e i idę do ogrodu .
Bożena2019.10.26 10:21
Zdrowaś MARYJO Łaski Pełna PAN z Tobą Błogosławionaś Ty między Niewiastami i Błogosławiony Owoc Żywota Twojego JEZUS Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami wszystkimi teraz i w godzinę śmierci naszej . AMEN. To za wszystkich , którzy tu komentują Bracia. Pamiętaj zło DOBREM zwyciężaj. Ks. Jerzy Popiełuszko i Św. Paweł. Z PANEM BOGIEM. Życzę BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO dla WAS. AMEN.
jeden z wielu 2019.10.26 11:58
z Panem Bogiem, siostro
c2019.10.26 20:22
Bożeno, zbyt dosłownie bierzesz do siebie werset z Biblii.Jak by cię ktoś ciżko pobił powiedzmy, to co byś zrobiła? Nie poszła byś do sądu? Wybaczyłabyś tej osobie? Medal byś dała tej osobie? Podać na policję, pod sąd i wyrok. Tak to poiwnno wyglądać. Oko za oko, ząb za ząb. Może też niedosłownie.
Bożena2019.10.27 15:56
Piękny przykład dał nam Jan Paweł II po zamachu, Lekcja Miłosierdzia i Przebaczenia. Wielki Autorytet dla mnie. Pan Jezus JEST i Żyje w każdym z NAS a więc wszystko dosłownie należy wybaczyć. Popatrzmy na mamę Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Również przebaczyła. Święci są dla nas tu jeszcze żyjących naszymi drogowskazami do NIEBA i jeśli w to wierzysz to dobrze. Po ludzku zawsze boimy się naszej pierwszej reakcji na zło, na krzywdę. Jesteśmy tylko ludźmi, ale możemy się starać i uczyć pokonywać samych Siebie . Z PANEM BOGIEM. Pozdrawiam.
lady chapel2019.10.26 9:45
Nowa rezydencja chlora Głodzia: - Za ciasno było mu w pałacu biskupim w Oliwie – mówi mi pan Krzysztof. – No to przeniósł się tu. Ile on ma tu metrów kwadratowych? https://wiadomosci.wp.pl/imponujaca-rezydencja-slawoja-leszka-glodzia-odcial-sie-od-nas-i-nikogo-nie-wpuszcza-6438979557877889a
.2019.10.26 11:57
to własność KK a nie Głodzia, trollu, a tak w ogóle to wynoś się stąd i przestań załączać te fake newsy z wirtualnej francji i esbeckiego TVN
..2019.10.26 12:55
Prawda cie boli katolu manipulowany
anonim2019.10.26 9:37
Obecnie zarówno edukacja, jak i cała kultura starają się nas przekonać, iż ducha w ogóle nie ma, a króliczość to jądro człowieczeństwa.
Zygfryd2019.10.26 9:22
Święte słowa i prawe życie dla samego ciała puste krótkie i niszczące szybko umiera jak same przyjemności umierają ,dla ducha daje szczęście tu a zwłaszcza w wieczności .
lady chapel2019.10.26 9:21
Zacznijcie od samych siebie - od "ojców" Rydzyków, Jędraszewskich i tego chlora co ma rezydencję z biegającymi po niej danielami Sławoja Głódzia, o którym ostatnio stało się głośno po materiale v TVN https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/arcybiskup-slawoj-leszek-glodz-diecezja-gdanska-reportaz-w-tvn24,980303.html
KrojeSalceson2019.10.26 9:20
Kler jest obrzydliwy w oczach Boga. Jezus sie w grobie przewraca!
lewak2019.10.26 11:52
Jezus nie leży w grobie.
andrzejhahn32019.10.26 18:43
tylko pewnie w knajpie nawalony
rwe2019.10.26 22:06
Tak sądzisz , kacapie ?
pyk pyk pyk2019.10.26 13:56
Ty jesteś głupi w moich oczach.
Zbigniew2019.10.26 18:36
biedny czlowieku Jezus zyje
andrzejhahn32019.10.26 18:44
niby gdzie............widziales go pewnie miewasz wizje opowiadaj o nich
JONASIK2019.10.26 9:12
To kler ma problem. Pasibrzuchy ...
?2019.10.26 11:53
też pewnie ma, a ty nie masz?
anonim2019.10.26 15:29
A ty pościsz ,umartwiasz się ?
Zbigniew2019.10.26 18:39
kto atakuje Kosciol w Polsce atakuje narod polski
andrzejhahn32019.10.26 18:45
SRAM NA OBRZYDLIWY ZBRODNICZY kosciol katolicki