Chrześcijańskie wesele w Egipcie zostało ostrzelane. Zginęła min. 8-letnia dziewczynka - zdjęcie
22.10.13, 18:52fot. z archiwum Frondy

Chrześcijańskie wesele w Egipcie zostało ostrzelane. Zginęła min. 8-letnia dziewczynka

4

Przynajmniej kolejne dziewięć osób zostało rannych. Jak dotąd nikt nie przyznał się do przeprowadzenia ataku.

Odpowiedzialni są najprawdopodobniej muzułmańscy ekstremiści, którzy oskarżają Kościół koptyjski o wspieranie rządów wojskowych, jakie rozpoczęły się po obaleniu prezydenta Muhammada Mursiego.

Sprawcy otworzyli ogień celując chaotycznie do osób, które opuściły kościół po ceremonii ślubnej.

Mężczyzna i ośmioletnia dziewczynka zginęli bezpośrednio przed kościołem. Jedna kobieta zmarła po drodze do szpitala. „Usłyszeliśmy bardzo głośny dźwięk, jakgdyby coś się waliło” – mówi jeden ze świadków zdarzenia. „Znalazłem kobietę siedzącą na krześle z mnóstwem ran postrzałowych, unurzaną w krwi. Wiele innych osób wokół niej się przewróciło, w tym jedno dziecko” – dodał.

Koptyjski duchowny, Thomas Daoud Ibrahim, mówi, że gdy rozpocżął się ostrzał, był wewnątrz kościoła. „To, co się stało, jest obrazą dla Egiptu i nie jest wymierzone wyłącznie w koptyjskich chrześcijan. Niszczymy nasz własny kraj” – powiedział.

Atak był możliwy, bo – jak powiedział mediom inny duchowny, Beshay Lofti – kościół od czerwca był pozostawiony bez ochrony policyjnej.

Pac/tundratabloids/bbc.co.uk

Komentarze (4):

anonim2013.10.22 19:36
W islamskich państwach chrześcijan się morduje prześladuje a w najlepszym przypadku "tylko" dyskryminuje z względu na wiarę, w Europie za to daje się muzułmanom coraz więcej praw i nawet lewactwo, które całym sercem, całym ciałem i całą duszą nienawidzi religii roztacza nad nimi parasol ochronny. Wiadomości stawiające muzułmanów w niekorzystnym świetle, jak te o dekapitacji żołnierza w centrum Londynu są filtrowane, tak że z rozmysłem nie używa się w nich słów, islam, koran, imigrant czy dżihad, zamiast tego są nie europejskie rysy, szaleniec, wariat czy pospolity morderca. To że lewactwo nie widzi rzezi chrześcijan indukowanej tzw. arabską wiosną to normalka, nic ich oni nie obchodzą, ale że milczą gdy ich ukochani homoseksualiści są chłostani publicznie, kamienowani czy wieszani w ortodoksyjnej Arabii Saudyjskiej czy Iranie to już musi budzić uzasadnione podejrzenia. Czyżby w tym wypadku respektowali prawo do swobody praktyk religijnych? Nie po prostu się boją bojowo nastawionej, agresywnej mniejszości we własnych krajach i przekupują ją coraz to wyższymi zasiłkami, co innego pokojowi i nie groźni chrześcijanie, w których można tłuc jak w worek treningowy bo wiadomo że nie oddadzą. Socjaliści swoją polityką społeczną, ekonomiczna, kulturalną i imigracyjną doprowadzili nasz kontynent na skraj przepaści w każdy możliwy sposób, moralny, intelektualny, demograficzny, polityczny, cywilizacyjny. Obawiam się że bez interwencji Bożej Opatrzności już niebawem się w nią stoczymy z hukiem większym od walącego się WTC.
anonim2013.10.22 20:21
Tu krucjaty potrzeba właśnie na tych barbarzyńców! W XI wieku już dawno europejscy władcy, hrabiowie, baronowie i możni by się zreflektowali i ruszyliby do walki na saracenów. A teraz Franciszek będzie mówił o przyjaźni z muzułmanami, a Obama z chęcią poprze szaleńców w Syrii czy w Egipcie. I taka jest słabość naszej cywilizacji!
anonim2013.10.22 21:44
Zaczyna się od budek z kebabem, później meczety itd. Beżowi niech wracają do siebie Nie są chętni i zdolni do asymilacji.
anonim2013.10.23 3:18
Efekt antychrześcijańskiej nagonki w mediach jest taki, że gdy "zwykłym zjadaczom chleba" powiem o ofiarach śmiertelnych wśród chrześcijan, jako efekcie arabskiej wiosny, to słyszę w odpowiedzi: "Widocznie sobie zasłużyli".