Chrześcijanie wybaczają ISIS! Zobacz przepiękny film! - zdjęcie
25.04.15, 12:16fot. Wikipedia

Chrześcijanie wybaczają ISIS! Zobacz przepiękny film!

9

W internecie pojawił się film, w którym chrześcijanie oferują mordercom z Państwa Islamskiego przebaczenie. Za inicjatywę odpowiada waszyngtońska organizacja "International Christian Concern". Film jest zatytułowany: "List ludu krzyża do ISIS".
"Wasze apokaliptyczne sny i spektakularne grzechy wstrzasają dzisiaj Bliskim Wschodem. Jednak lud krzyża zbiera się przed waszymi bramami z przesłaniem: idzie za wami miłość!" - głosi "list". "Przyjdzie armia, bez pancerzy i żołnierzy. Będzie to armia męczenników, którzy są wierni aż po śmierć i niosą ze sobą przesłanie miłości" - piszą dalej autorzy.
"Wy umieracie za waszego Boga. Nasz Bóg umarł za nas" - dodają autorzy.

 

Komentarze (9):

anonim2015.04.25 12:28
Jeśli całe chrześcijaństwo posiadałoby taką naiwność wielkości Himalajów ci troglodyci z ISIS by wygrali i wytępiliby wyznawców Chrystusa . Jest mi smutno że wiarę dziele z takimi utopistami.Akurat jeśli o chodzi o przebaczenie to mają prawo jako pierwsi je głosić ofiary ISIS a nie jakaś grupa oddalona od bliskiego wschodu wiele tysięcy km która nawet nie odczuła skutków działań tych dzikusów.
anonim2015.04.25 12:59
Skrajna naiwność i głupota. Tę swołocz trzeba wybić w pień, a nie jej "wybaczać".
anonim2015.04.25 13:32
[wytępiliby wyznawców Chrystusa] @Sebinus Nie da się wytępić wyznawców Chrystusa, z jednego tylko powodu. Jezus GWARANTUJE życie wieczne. "Jest wolą Tego, który Mię posłał, abym ze wszystkiego, co Mi dał, niczego nie stracił, ale żebym to wskrzesił w dniu ostatecznym. To bowiem jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne. A ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym" (...).Jezus rzekł im w odpowiedzi: "Nie szemrajcie między sobą! Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym. Napisane jest u Proroków: Oni wszyscy będą uczniami Boga. Każdy, kto od Ojca usłyszał i nauczył się, przyjdzie do Mnie. Nie znaczy to, aby ktokolwiek widział Ojca; jedynie Ten, który jest od Boga, widział Ojca. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto <we Mnie> wierzy, ma życie wieczne. " [Jest mi smutno że wiarę dziele z takimi utopistami] To nie utopiści, tylko wyznawcy Jezusa żyjący według Ewangelii. "Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb! A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące! Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie. Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski”." Pozdrawiam
anonim2015.04.25 13:49
Lubiniak Chyba mnie nie zrozumiałeś:wytępiliby z całej ziemi nie duchowo a fizycznie z tego świata. Co do drugiego : przykro mi ale nastawianie drugiego policzka to wyraźne zielone światło dla tych troglodytów w swoim bestialstwie,może dla ciebie umrzeć jak świnia zarzynana w rzeźni to coś wspaniałego i godne bycia męczennikiem. Wolę polec w walce z tymi pomyleńcami.Wiem że zrównuje się w ten sposób z nimi ale nawet Papież coś tu mówi o wojnie o sprawiedliwość. Czyli co wszyscy wierzący mają głowę pod topór postawić?-w ten sposób oni zatriumfują na ziemi,ale przyszykują sobie miejsce w piekle.
anonim2015.04.25 15:22
[Chyba mnie nie zrozumiałeś:wytępiliby z całej ziemi nie duchowo a fizycznie z tego świata.] Wiem o co Ci chodziło, dlatego specjalnie napisałem, że mimo wytępienia fizycznego i tak chrześcijan nie da się zabić, bo oni maja zapewnione życie wieczne i to nie tylko duchowe, ale później po wskrzeszeniu również fizyczne. Jako katolik głęboko w to wierzę. I dlatego mimo,że nas tu nawet pozabijają nie mogą nas nigdy zgładzić. :) Kto nam chrześcijanom podskoczy :), wiedząc, że sam Bóg daje nam życie wieczne. [w ten sposób oni zatriumfują na ziemi,ale przyszykują sobie miejsce w piekle. ] Sebinus - i tu trafiłeś w sedno. Mogą sobie zatriumfować na ziemi i co z tego, kiedy pójdą na zatracenie WIECZNE. Mu może i tu na ziemi "przegramy", ale cóż to jest do wieczności. Wieczne życie obok Boga jest naszym celem. Od razu nasuwają się fragmenty Ewangelii: "Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi." oraz najważniejsze: " (...) Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie. Błogosławieni jesteście, gdy /ludzie/ wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami." A co do obrony koniecznej. To masz rację, że nawet papież Franciszek wzywał do niej. I chwała mu za to, bo cierpienia zadawane przez "państwo islamskie" naszym braciom z bliskiego wschodu są przeogromne. Jednak oprócz tej obrony fizycznej do której wzywa Kościół, to musimy używać obrony w postaci miłości. I tak odczytuje ten film/list dedykowany ISIS. Pozdrawiam.
anonim2015.04.25 19:35
"niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda dla szpiclów katów tchórzy - oni wygrają pójdą na twój pogrzeb i z ulgą rzucą grudę a kornik napisze twój uładzony życiorys i nie przebaczaj zaiste nie w twojej mocy przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie " Herbert Zbigniew Przesłanie Pana Cogito
anonim2015.04.25 19:36
Przebaczać mogą ofiary a nie jacyś wyalienowani goście z innej strony świata zresztą przebaczamy tym któryż wykazują skruchę.... Chrześcijaństwo nie oznacza frajerstwa !
anonim2015.04.25 19:52
Οὕτως γὰρ ἠγάπησεν ὁ θεὸς τὸν κόσμον, ὥστε τὸν υἱὸν τὸν μονογενῆ ἔδωκεν, ἵνα πᾶς ὁ πιστεύων εἰς αὐτὸν μὴ ἀπόληται ἀλλ' ἔχῃ ζωὴν αἰώνιον.
anonim2015.04.26 8:13
To jest przeslanie zrobione rekami chrzescijan Zachodu, ale serce chrzescijan Wschodu jest wlasnie takie, jak widac na fimie. To nie jest propaganda. Film tylko obrazuje postawe, jaka w przesladowanych widac. Kto jest w temacie, ten wie. Jest wiele swiadectw indywidualnych i zbiorowych na ten temat. Swiadectwo krwi i przebaczenia tych ludzi jest tak wstrzasajace, ze muzulmanie masowo nawracaja sie na chrzescijanstwo. Islam peka. Rozdzieli sie na opetanych przez szatana i na lud Bozy, ktory przyjmie Ewangelie. Niekoniecznie przez chrzest z wody, moze tylko sercem tak jak ten muzulmanin, ktory zginal za chrzescijanskiego przyjaciela.