Chrystianofobia w Polsce. Porażający raport!!!  - zdjęcie
11.04.19, 16:51Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

Chrystianofobia w Polsce. Porażający raport!!!

51

Liczne przestępstwa z nienawiści wobec chrześcijan w Polsce. Ordo Iuris alarmuje OBWE (informacja prasowa)

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie od lat bada zjawisko występowania przestępstw z nienawiści w Europie. Instytut Ordo Iuris już po raz piąty uczestniczy w międzynarodowym procesie sprawozdawczym by sygnalizować o nasilającej się wrogości względem chrześcijan. W ubiegłym roku w Polsce doszło do kilkudziesięciu tego typu przestępstw.

W raporcie za rok 2018 Centrum Wolności Religijnej Ordo Iuris zgłosiło 31 przypadków zdarzeń noszących znamiona przestępstw z nienawiści względem chrześcijan w Polsce, czyli tzw. chrystianofobii. Wszystkie ze zgłoszonych incydentów były uprzednio opisane na portalach lokalnych bądź ogólnokrajowych mediów i wywołały poruszenie miejscowych społeczności. Rzeczywista skala tych spraw jest jednak nieznana, ponieważ większość z podobnych zdarzeń nie zostaje w ogóle zgłaszana. Dominującą część przypadków stanowią przestępstwa przeciwko mieniu – akty wandalizmu, kradzieże czy podpalenia kościołów, ołtarzy, kaplic, cmentarzy. Opisano także m.in. sprawy obrazy uczuć religijnych, złośliwego przeszkadzania we Mszy świętej czy modlitwie. Ofiarami przestępstw z nienawiści na tle religijnym padają zarówno księża, jak i wierni. Wynikają one w głównej mierze z narastającej niechęci, czy agresji wobec chrześcijan.

Przypadki chrystianofobii opisane w raporcie Centrum Wolności Religijnej, mające miejsce w Polsce w minionym 2018 roku, to np. dewastacja Alei Świętych - 22 figur ufundowanych przez proboszcza i parafian przy kościele parafialnym Matki Bożej Śnieżnej w Zarzeczu koło Niska. Straty związane z ich zniszczeniem szacuje się na ok. 50 tys. zł. Inna sprawa dotyczy złośliwego przeszkadzania we Mszy Świętej, gdzie do kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku, podczas wieczornej Mszy wtargnęło dwóch agresywnych mężczyzn, którzy krzyczeli i wykonywali obraźliwe gesty. Sprawcy zostali aresztowani przez policję. Inne zdarzenie dotyczyło aktu wandalizmu na budynku Kurii w Warszawie, gdzie na murach pojawiło się obraźliwe graffiti. Jego treść wskazuje, że najprawdopodobniej tego czynu dopuściły się grupy feministyczne. Kolejny tego typu akt miał miejsce w Płońsku, gdzie sprawca uszkodził konfesjonały oraz kropielnice oblewając je atramentem.

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie przyjęła powszechnie akceptowalną na gruncie prawa międzynarodowego terminologię, wedle której za przestępstwo z nienawiści powinno uznawać się czyny, które wypełniają znamiona ustawy karnej danego państwa motywowane uprzedzeniami sprawcy lub jego wrogością (nienawiścią) wobec określonej cechy danej osoby, miejsca bądź rzeczy. Zgodnie z takim rozumieniem, przestępstwo z nienawiści mogą obejmować groźby karane, zniszczenia mienia, napaści, zabójstwa lub inne czyny, dodatkowo motywowane uprzedzeniami czy nienawiścią. Przestępstwa z nienawiści nie dotyczą wyłącznie osób, mogą dotyczyć również miejsc i przedmiotów związanych z daną grupą.

„Niestety, co roku skala wykrytych przestępstw nie maleje, a większość z nich nie jest w ogóle zgłaszana na policję. Zarówno w Polsce jak i w innych krajach agresja względem chrześcijan jest coraz silniejsza, i bardziej śmiała. Centrum Wolności Religijnej Ordo Iuris powstało by monitorować, badać, zgłaszać a tam, gdzie to konieczne interweniować w sprawach, w których dochodzi do przestępstw ze względu na nienawiść wobec chrześcijan” - mówi Karina Walinowicz, dyrektor Centrum Wolności Religijnej Ordo Iuris.

Ordo Iuris/informacja prasowa

Komentarze (51):

Marcin2020.12.7 21:41
No i mamy plejadę chrystianofobii w komentarzach poniżej, łącznie z groźbami śmierci, ciekaw jestem reakcji np. sądów francuskich gdyby podobne rzeczy były wygadywane w stosunku do muzułmanów we Francji. KK nigdzie nikomu z butami nie włazi, natomiast swoje zdanie w różnych tematach ma i będzie miał, przykładowo nie dopuszcza małżeństw homoseksualnych i koniec kropka. Jestem tolerancyjny względem takich osób (tzn. nie atakuję ich werbalnie i fizycznie), ale nie zaprzyjaźnił bym się z taką osobą, bo jest wbrew moim przekonaniom, sposobowi postrzegania świata itd. Niech sobie idzie swoją drogą, ze swojego życia zda sprawę przed Bogiem. Natomiast Kościół jest po to by wskazać co jest grzechem a co nie, żeby każdy z nas miał wybór, ale wybór należy zawsze do nas
wiktor2019.04.12 11:12
Jest akcja, jest reakcja. Kto ogniem wojuje, ten od ognia ginie. Nie rób drugiemu co tobie nie miłe itd. Czy myśliciele z Ordo Iuris o tym zapomnieli? Nachalna propaganda i przymus zawsze budzi opór.
janek2019.04.12 7:32
KK sam jest sobie winny temu, że ludzie od niego odchodzą. Aktów wandalizmu nie popieram. Jestem szczęśliwym apostatą. Odnalazłem Pana u braci w wierze - ewangelików reformowanych, których katolicy nazywają heretykami. Szkoda, że katolicy NIC na temat swych braci w wierze nie wiedzą. Na religii nie uczą się o tym, czym różnią się wyznania prawosławne, ewangelickie od katolickiego. Protestanci uczą się na konfirmacji o tych różnicach.
Torchwood2019.04.12 7:00
Malowanie graffiti na budynku kościoła to chrystianofobia? Czyli malowanie na budynku szkoły to didaskaleinofobia, a na budynku banku chromatofobia?
zibi2019.04.12 5:17
ale sie tlumacza lewackie trole,wilk przybiera owcza skure,jadem pluja na katoli ,jeszcze mowiac ze to dobre
JAGODA2019.04.12 0:33
Ludzie! Po co te waśnie, kłótnie, fale nienawiści! To do niczego nie prowadzi! Może Pomyślicie, z jakiej polskiej ksiązki są te słowa Z.Naukowskiej! To lektura! Ale tu też pasuje! Może coś do kogoś dotrze! " ISTNIEJE GRANICA, KTÓREJ PRZEKROCZYĆ NIE WOLNO ! PO PRZEKROCZENIU KTÓREJ, CZŁOWIEK PRZESTAJE BYĆ SOBĄ !.. " Może pamiętacie? Tu chodzi o granicę strasznych zachowań ludzkich i okropnych czynów ! Zastanówmy się! Ile razy przez was ta granica już była przekroczona ? I po co? Normalnie się nie da? A poza tym niedawno czytałam mądrą wypowiedź aktora Pierr Brosnana. Aż się zdziwiłam, że on jako aktor tak pisze : " Modlitwa pomaga mi być ojcem, być aktorem i mężczyzną. Musisz coś mieć na czym mógłbyś się oprzeć. A dla mnie to jest Bóg, Jezus, moje Katolickie Wychowanie i Wiara..." ! No i co wy na to ? Też na niego naplujecie? Pewnie nie, bo to nie Polak! Prawda?? Ja uważam tak jak on i wiem, że : ""Jeżeli Bóg jest na pierwszym miejscu w życiu, to wszystko pozostałe jest na właściwym miejscu! " Możecie mnie obrażać , nie dbam o to! Tak uważam i koniec!
Hanna2019.04.11 23:46
Jestem porażona tym szatańskim jazgotem przeciwników Kościoła . To też dowód, że my Katolicy musimy się zmobilizować i połączyć w działaniu przeciwko złu. A zaczęło się od nienawiści do Radia Maryja... i oto efekty.Gratuluję kato-lewicy i rogatemu.
Janek2019.04.12 8:32
Jest jeden Kościół Powszechny Katolicki , ze stolicą w Watykanie, gdzie Ojciec Święty pokazuje jak żyć zgodnie z naukami Chrystusa. Nazywanie zła po imieniu, które czynią polscy biskupi, toruńskie radio, czy środowiska pseudo narodowe, to żadna lewacka propaganda, tylko sprzeciw prawdziwych katolików i wybranie Boga, nawet kosztem rozpadu polskiego Kościoła, w którym już tak naprawdę tylko nieliczni hierarchowie, mogą nazwać siebie uczniami Jezusa.
Zbyszek2019.04.11 22:35
Powyższe wpisy faktycznie świadczą o nakręcaniu wrogości do Kościoła.
sraćnadziwiszke2019.04.11 21:15
kur****a to jakiś zart, katolstwo się panoszy jak plaga przecież
Hydrant p-poż.2019.04.11 19:18
Gdy parę tygodni temu w Szczecinie proboszcz kazał pracownikom pracować na dachu kościoła podczas wichury Fronda się nie zająknęła. Pracownicy spadli z dachu, jeden z nich zmarł. http://szczecin.naszemiasto.pl/artykul/dwie-osoby-spadly-z-dachu-sanktuarium-na-slonecznym,5040653,artgal,t,id,tm.html
ŹleMyślałemOProboszczu2019.04.11 19:07
Horda Jurystów w służbie religijnego kato-zamordyzmu odnalazła ledwie 31 przypadków. Do roboty, pachoły kleru, bo ta mikra liczba wygląda komicznie w tak statystycznie skatoliczonym nardodzie!
anonim2019.04.11 18:24
Jeżeli polscy katole nie dostaną takiej dyktatury jak była za Franco, to w ich mniemaniu będą prześladowani. Jesteście żałośni, katolicy. Rzygać mi się chce, jak na was patrzę.
Robert Pi\304\205tek2019.04.11 18:48
Chciałem skomentować twój wpis ale ż.... się chce. Nie i tego też nie napisze. Brak słów.
margeritta2019.04.11 22:04
Chce się "ŻY?" To napij się Żywca! :)))))
Andrzej Malik2019.04.11 18:00
"Rzeczywista skala tych spraw jest jednak nieznana, ponieważ większość z podobnych zdarzeń nie zostaje w ogóle zgłaszana"- hm... no to podobnie jak z molestowaniem dzieci przez księży, prawda? Tylko że tych wypadków jest nieco więcej niż 31... Najbardziej przerażające czyn to złośliwe przeszkadzanie we Mszy Świętej. Nawet Kiszczak z Jaruzelskim nie byli tak okrutni. Topić księży- topili, ale nigdy we mszy nie przeszkadzali.
Auferetur Inferunt Insaniam2019.04.11 17:59
Jest znacznie gorzej. Większość zgwałconych w Polsce kobiet to chrześcijanki, pobicia, znowu większość to ochrzczeni katolicy, włamania?, podobnie, głównie okrada się katolickie rodziny, nawet samochody giną w większości katolikom. Represje idą dalej. W więzieniach też prym wiodą wyznawcy Jezusa. Normalnie masakra jakaś.
margeritta2019.04.11 21:58
No ale tych wszystkich przestępstw dokonują nie-chrześcijanie, no bo jak inaczej?
Maria Błaszczyk2019.04.11 17:59
Jedna rzecz to przestępstwa, które należy ścigać. I już. Druga, to robienie z nich czegoś, czym nie są. Nie mylmy nienawiści do chrześcijan z niechęcią (czy nawet nienawiścią) do polskiego kościoła katolickiego. To nie chodzi o wiarę w jednego boga, Ojca Wszechmogącego, stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych itd. To chodzi o tę konkretną instytucję. O ile więc jeszcze polskokatolikofobia może by się była w stanie obronić - to chrystianofobia jest absurdem. Nie o chrześcijan tu chodzi, tylko o potężny, obłędnie bogaty podmiot o wielkich wpływach politycznych, siejący nienawiść, niszczący Polskę, okradający ją, szkodzący jej na wiele sposobów. Nawet nie o katolików w ogóle - bo każdy z nas zna porządnych katolików, będących dobrymi (a często też mądrymi) ludźmi,
Stanislaw znad Dunajca2019.04.11 18:04
Katolicy polscy zapewne nie aprobują tej Twojej "wiary w jednego boga" (sic!). I zapewne dlatego takaś zgorzkniała i antykatolicka na tym forum.
Maria Błaszczyk2019.04.11 21:33
To w ilu bogów wierzą katolicy? Ja kiedyś byłam katoliczką, jestem prawie pewna, że był tam jeden bóg... A ja nie jestem zgorzkniała. Próbuję tylko, na miarę moich sił i możliwości, zmieniać świat na lepsze (podobnie jak wielu katolików i innych chrześcijan- ale sekta ordojurków ma plany wręcz przeciwne...)
aaa_kotki_dwa2019.04.11 22:55
Imion w panteonie polskiego katolictwa jest legion.
M.K.2019.04.11 23:50
Konkrety, fakty napisz! Jak zwykle lejesz dużo wody! Mario, co ci ukradli! Lejesz teraz jad! Ja nie narzekam jako katolik! Dziwne że narzekają ci , co nie mają do czynienia z księżmi!
Maria Błaszczyk2019.04.12 1:22
Tyle samo, co Tobie. Opisywała to szeroko prasa, trzeba jeszcze raz? No to kilka przykładów... Np. Komisja Majątkowa. Okradła państwo (czyli wszystkich obywateli) zawyżając operaty szacunkowe albo dwa razy wynagradzając tę samą stratę (np. cystersi w Krakowie, którzy najpier odzyskali działję, o potem dostali jeszcze 66 milionów odszkodowania za to samo 10 lat później). Albo kradnąc prąd - https://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=7940 Albo sprowadzając rzeczy na cele sprawowania kultu, tak jak te limuzyny (kradzież tu polega na nieuiszczeniu podatku) http://lublin.wyborcza.pl/lublin/7,48724,23997559,18-duchownych-i-61-luksusowych-aut-afera-samochodowa-w-lubelskiej.html Skoro przy limuzynach jesteśmy, to od razu warto wspomnieć dwie limuzyny od bezdomnego nieboszczyka ojca Rydzyka. Dalej mamy „numer z darowizną na księdza” https://www.ekumenizm.pl/religia/spoleczenstwo/afera-z-darowiznami-dla-lodzkiej-parafii/ Albo grunty przejmowane, np. z 99% bonifikatą na cele sprawowania kultu - np. wypasania jelonków (to na pewno ważna kultowa czynność katolicka, tylko ja się nie znam, co? https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/426787,dzialka-arcybiskupa-daniele-na-ziemi-kultu-religijnego.html Starczy? Czy poszukać jeszcze?
Marian2019.04.12 8:21
Wszyscy sie czepiacie tej Komisji Majatkowej ale zwrot mienia gmina zydowskim juz was nie interesuje.Zrobiono to nie zwracajac uwagi na ich ogrone zadluzenie jakim byly obciazone.Naglasniajcie tez ta sprawe to przeciesz tez wspolnota religijna ktore wy ateisci zwalczacie
Maria Błaszczyk2019.04.12 9:16
Wiesz co? Rzeczywiście mnie nie interesuje. I napiszę Ci, dlaczego. Bo to nie Żydzi stawiają się w roli morlanego kompasu, który dyktuje innym - też osobom niewierzącym i wyznającym inne religie - jak żyć. Jeśli robisz z siebie autorytet moralny, to nie powinieneś okradać ludzi - a zwłaszcza biedniejszych od sibie. Aha, i jeszcze... Komisja Regulacyjna do Spraw Gmin Wyznaniowych Żydowskich działa transparentnie, ma porządek w papierach, i w ogóle gdzie Rzym a gdzie Krym. Łącznie ta komisja przyznała Związkowi Gmin Wyznaniowych Żydowskich i żydowskim gminom wyznaniowym rekompensatę pieniężną w wysokości 26 mln 848 tys. zł. Ponadto wnioskodawcom przyznano odszkodowania w wysokości 27 mln 47 tys. zł... Jedni cystersi obrobili nas na więcej, niż dostali Żydzi, którzy stracili 100% swojego majątku... A to kropla w morzu przekrętów kościelnej komisji...
Marian2019.04.12 9:20
Zarty sobie ze mnie robisz.Nie wypada
Maria Błaszczyk2019.04.12 23:38
Gdzieżbym śmiała?
Albert2019.04.11 17:58
W ramach kontrastu nagminne przykłady chrystianofilii: 1. Powszechna obecność krzyży w urzędach i miejscach użyteczności publicznej z definicji świeckich. 2. Artykuł 196 kodeksu karnego. 3. Nieustanne dotacje z budżetu państwa dla Kościoła katolickiego i różnego rodzaju specjalne traktowanie. 4. Kontrast związany z nauczaniem religii i etyki w szkołach. W Polsce jest około 15 tysięcy szkół podstawowych. We WSZYSTKICH prowadzi się lekcje religii. Natomiast etyka dostępna jest w około 3000 placówek, czyli w 20% szkół. Przykładów można podać mnóstwo, łącznie z zakazem pracy/handlu w niedzielę i tak dalej. Ale oczywiście o tym żaden prawacki przygłup, czy kleruch w koloratce się nawet nie zająknie.
Stanislaw znad Dunajca2019.04.11 18:14
Wreszcie mamy prima-aprilis! 1) Ocenia facet nauczanie religii w szkołach i narzeka, że nie ma w szkołach etyki. Jaka szkoda, że za komuny uciekałeś z lekcji religii, bo nawet nie wiesz, że połowa treści religijnych dotyczą etyki!. 2) Zakaż handlu w niedzielę się mu nie podoba, a pamiętam, że dawniej wychwalano dziewiętnastowiecznych rewolucjonistów zachodnich, że wywalczyli sześciodniowy tydzień pracy, a komuna zawsze się przechwalała, że jest pełna tolerancja dla praktyk religijnych w Polsce. Czy świętowanie, zwłaszcza wspólnotowe, oprócz prawa naturalnego, nie jest praktyką religijną?! Krzyże go drażnią, jakby nie słyszał jego pozytywnej dla świata symboliki, także ETYCZNEJ - człowiecze!
Albert2019.04.11 18:32
1. Etyka to przedmiot niezależny od religii, który ma być dostępny dla tych uczniów, którzy nie uczęszczają na religię. Ego - jesteś idiotą. 2. Zakaz handlu w niedzielę oparty jest wyłącznie o wykładnię katolicką dotyczącą siódmego dnia. Jakby na przykład oprzeć się o wykładnię judaistyczną, zakaz powinien obowiązywać w sobotę, a niedziela powinna być dniem pracującym. Ergo - jesteś idiotą. 3. Pozytywna dla świata symbolika krzyża? Tylko w wersji opowiadanej przez pedofilów w koloratkach i mohery w kruchcie. Krzyż oznacza kabotyństwo, nienawiść, ludobójstwo i poparcie dla haniebnych czynów. O czym rzecz jasna nie masz pojęcia. Ergo - jesteś idiotą. Powinieneś podpisywać się Idiota Stanislaw znad Dunajca.
Piotr Nowak2019.04.11 17:52
Bzdura. Jak ktoś ma arachnofobię, to po prostu unika pająków - a nie biega po mieście krzycząc "dawać mi pająki! yebać pająki"... I dokładnie tak samo jest z "chrystianofobią" Wy po prostu bez wroga i szczucia na niego nie potraficie być. Przez "Wy" rozumiem instytucjonalny kościół (pseudo)katolicki
Limma BALLS2019.04.11 17:54
Jeśli ci się pająki zalęgają w domu, starają się dostać do twoich dzieci, i wyżerają twoje jedzenie, to co wtedy zrobisz? Jakoś nikt nie ma problemu z zielonoświątkowcami, prawosławiem i innymi odłamami chrześcijaństwa, które żyją w spokoju we własnych wspólnotach.
Piotr Nowak2019.04.11 17:58
U mnie w domu? Dojadę je. Ale u jak będą u sąsiadów to tam nie pobiegnę z pianą na ustach żeby zabijać. Walą mnie zielonoświątkowcy, prawo/lewo sławni i inni. Jak nie zapraszam - to won z mojego domu.
Limma BALLS2019.04.11 18:02
A teraz sobie pomyśl że nasz dom to nasze państwo, społeczeństwo. Wszyscy jesteśmy na siebie skazani czy tego chcemy czy nie. Więc jeśli ty chcesz u siebie w pokoju trzymać pająki, śmiało. Ale jak zaczną wyłazić, i nękać innych, to nie dziw się że ludzie chcą się ich pozbyć. Jakbyś nie zrozumiał, pająki to analogia do kleru.
Piotr Nowak2019.04.11 18:17
Do momentu w którym nikt nikomu nie robi krzywdy i do niczego nie zmusza - pająki w przestrzeni publicznej mi nie przeszkadzają. To dotyczy zarówno np. kleru jak i LGBT oraz "człowieka który został psem" W momencie w którym zmieniłoby się założenie "nikt nikogo nie krzywdzi" (np. pedofilia i przemoc) To moje zdanie jest diametralnie inne. ok?
Marlena2019.04.11 23:44
Piotrze N. ! Z jednej strony dobrze mówisz, chociaż brutalnie! Ale drugiej strony nie widzisz?? Piszesz, " won z mojego domu" ! OK, ale dlaczego sam względem siebie tego nie stosujesz? To działa w obie strony! Dlaczego ty nie proszony władowałeś się nieproszony na Frondę i ubliżasz nam? Odpowiesz na to? A jakby ktoś w twoim domu tak przyszedł bluzgać? Byłoby won! A więc stąd też won, to nasz Portal katolicki! Nie zachowujesz się normalnie! ZACHOWANIE LOGICZNE ! SAM SIĘ O TO PROSIŁEŚ!
Albert2019.04.11 17:59
"Jeśli ci się pająki zalęgają w domu, starają się dostać do twoich dzieci, i wyżerają twoje jedzenie, to co wtedy zrobisz?" Wybijam je do nogi. Niestety nie mogę tego samego zrobić w stosunku do kleruchów, bo prawo tego zakazuje.
Limma BALLS2019.04.11 17:48
Jestem Polakiem, tak samo jak nie chciałbym by moje dzieci wiązały się z ortodoksyjnymi żydami, czy muzułmanami, też nie chciałbym by wiązały się z głęboko wierzącymi katolikami. Niestety, lata dominacji w kościele dziwnych ludzi, można przytaczać dziesiątki wypowiedzi arcybiskupów które mrożą krew w żyłach (np obwinianie dzieci o pedofilie, czy ostatnie podawanie za przykład prześladowania, skazanie za czyny pedofilskie księdza w Australii), spowodowały że kościół jest po prostu bardzo źle odbierany, i ludzie w końcu otworzyli oczy. Czy to fobia? Oczywiście że nie, bo czy "wężofobią" jest strach przed ugryzieniem jadowitego węża? Każda religia w końcu upadnie, co pokazała historia ludzkości, dziś religie abrahamowe upadają w cywilizowanym świecie i nic w tym ani złego, ani nowego. Może już nasze dzieci, ale na pewno nasze wnuki będą traktowały Jezusa czy chrześcijańskiego boga, tak samo jak my traktujemy Zeusa, czy Ra.
Stanislaw znad Dunajca2019.04.11 18:01
A po czym Ty rozpoznajesz tych "głęboko wierzących" katolików, których takl bardzo unikasz? Powiedz, może się tu pośmiejemy trochę!
Limma BALLS2019.04.11 18:09
Po tym samym co głęboko wierzących muzułmanów. Po ich stosunku do ludzi, chęci narzucaniu innym swojej wizji świata, i panicznym strachu przed mówieniem prawdy o ich ukochanej organizacji kościoła. Nawet nie trzeba się ich o nic pytać, sami często zaczynają temat i opowiadają jak to gejeje niszczą rodziny, czy ateiści czczą szatana.
Beno2019.04.11 22:59
Z ciebie większy fanatyk niż z każdego innego głęboko wierzącego katolika. Zacznij myśleć samodzielnie - to nie boli.
Likc2019.04.11 23:36
Ktoś napisal: "Niektórzy ludzie nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"
My balls, lick them2019.04.12 9:23
Myślę samodzielnie, dlatego nie jestem katolikiem. A w ktorym miejscu jestem fanatykiem? W tym, gdzie nie chce by w moim otoczeniu byli wariaci, dewianci i psychopaci?
Aston2019.04.11 23:55
To co mowisz o Kosciele to jest zwykla propaganda. Przypominam ci ze jesli cos zlego dzieje sie w Kosciele to swiadczy o tym ze tam sa ludzie jak i wszedzie ../Statystycznie w pewnych kregach zadzacych na swiecie zjawiska pedofilii a nawet mordestw kultowych dzieci sa bardziej nagminne o czym wspominal Mel Gibson gdy wypowiadal sie o pedofilii i mordach kultowych dzieci w Hollywood .On dobrze wie co mowi i ma informacje z niepodwazalnych zrodel,bo przeciez sam byyl zwiazany z Holywood a jednak potrafil oposcic miejsce
My balls\054 lick them2019.04.12 9:25
Czyli cytowanie głów kościoła to propaganda? No i twoje tłumaczenie, ze kler może gwałcić i zabijać dzieci, bo w hollyłód też tak robią. Aha. Brawo katoliku. Dlatego do takich jak ty nigdy nie będę mieć szacunku i dlatego chcę by tacy ludzie jak ty byli leczeni psychiatrycznie.
Aston2019.04.12 0:30
Wsyd ze jestes albo uwazasz sie za Polaka.Zamiast byc dumny ze pochodzisz z jedynego narodu ktorego Krolowa jest Najswietrza Maryja Panna wygadujesz takie bzdury .Zobacz czy jest gdzes na swiecie jakis inny narod ktory tyle zawdzecza Bogu i Jego Matce Najswietrzej Jak Narod Polski.Zobacz w historie Potop Szwedzki,Wieden,Cod nad Wisla.Zobacz ile jest miejsc objawien oficjalnie uznanych i nieoficjalnych,zobacz na Czestochowe ,Lichen,Gietrzwald,zobacz ile razy Matka Boza bezposrednio interweniowala i jesli tego nie widzisz to nic cie nie usprawiedliwia ani propaganda mediow ktore sa w niemieckich i zydowskich rekach i nawet te nie wszystkie sa do konca zaklamane a na sadzie Bozym potepia cie wlasne dzieci za to ze im prawdy nie przekazales tylko jakies modernistyczne banialuki to nie Pan Bog cie potepi ale wlasna ignorancja wyrosla z pychy i przewrotnosci .Ty bronisz dzieci przed wierzacymi gleboko katolikami.Zobacz co sie dzieje na swiecie ile Chrzescijan ponioslo smierc meczenska od nienawistnych wyznawcow prorka Machometa z Izis ile kosciolow zostalo spacyfikowanych.W Arabi Saudyjskiej za odejscie od religi Machometa jest kara smierci a ty nie chcesz aby twoje dzieci zostaly wychowane w jedynej prawdziwej religi MIlosci .Wszyscy polscy Krolowie powierzali Korone Polska Bogu Najwyzszemu i Matce Najswietrzej a jesli Pan jest Polakiem to niech Pan takich bzdor nie wypowiada.To prawda struktury Kosciola moga sie rozsypac ale Kosciol nigdy nie upadnie bo zbudowany jest na Skale a bramy piekielne go nie przemoga.Przyjdzie czas Panowie ze trzeba sie bedzie opowiedzec za albo przeciw ,czyli albo za Bogiem albo za szatanem a konsekwencje beda nie odwracalne na wiecznosc .I pisze to do wielu osob wyrazajacych bzdurne opinie ,ktore wynikaja albo z neiwiedzy i glupoty albo z przwrotnosci i zlej woli
jozef2019.04.12 0:39
Piszesz takie bzdury, że szkoda to komentować. Proste pytanie - gdzie była Matka Boża jak były rozbiory, na urlopie. Lub gdzie była Matka Boża jak Niemcy burzyli Warszawę.
Janek2019.04.12 8:50
Każda źle pojmowana religia jest złem, gdyż prowadzi do fanatyzmu, który z kolei prowadzi, do niszczenia ludzi inaczej myślących, aczkolwiek muzułmanie mają tak spaczone pojęcie o Bogu iż nie należy z nimi dyskutować, prosta piłka: przyjmujesz wiarę w Jezusa, (ewentualnie zostajesz ateistą) albo natychmiastowa deportacja, innej drogi nie ma.
Harry Potter > jezus2019.04.12 9:27
Wstydzisz się że Polacy nie chcą bić pokłonów w kierunku izraelickich bożków, którzy dziś siedzą w watykanie? Jaki smuteczek. No i wiesz ty że w Polsce nie ma ani królowych ani króli, dokształć się z historii, albo idź na WOS do szkoły średniej to ci wyjaśnią. A jak uważasz tą magię za prawdę, to może zawierzymy Polskę Harremu Potterowi, jest on znacznie potężniejszy od Jezusa, ten tylko chodził po wodzie, i robił wino. Harry miał znacznie lepsze czary.
Albert2019.04.12 10:06
I właśnie dlatego, że najwięcej do powiedzenia mają tacy fanatyczni analfabeci, jak ty, należy za wszelką cenę wytępić religię doszczętnie. I to każdą.