Choroba umysłu czy opętanie? Aktor Pieczyński znów w akcji!! - zdjęcie
10.03.15, 12:20fot. Wikimedia Commons

Choroba umysłu czy opętanie? Aktor Pieczyński znów w akcji!!

53

W wywiadzie dla portalu Onet.pl, portalu który za wszelką cenę dostarcza Polakom takiej pożywki antyintelektualnej, Krzysztof Pieczyński mówi o Kościele, o tym, że kościół zawładnął duszami jak niewolnikami. Oto kilka - dla potomnych, by przestrzec ich przed takimi kretynizmami - cytatów aktora : "Krzyże, ceremonie, kadzidła, dzwony - to czarna magia, dzięki której Kościół zawładnął duszami dwóch miliardów ludzi". 

"Opętani są chrześcijanie przez chrześcijaństwo"

"Większość ludzi jest tak zahipnotyzowana, że tego nie widzi, a przecież mentalność Kościoła wcale się nie zmieniła. Stąd słowa nienawiści i pomysł, by egzorcyzmować tych, którzy widzą kłamstwa i hipokryzję Kościoła".

"Kościół wprowadza w podświadomość człowieka swoją własną matrycę: jesteś nikim i tylko Kościół może cię doprowadzić do Boga. Nasza podświadomość żyje poza czasem i przestrzenią, potrafi też kreować to, co uzna za prawdę - na tej zasadzie działają uzdrowienia. Omijanie świadomości i umieszczanie bez wiedzy człowieka informacji w jego podświadomości może go zniewolić i zamienić w bezwolną maszynę".

"Nieprzejednany stosunek (Kościoła - przy.autor) wobec stosowania prezerwatyw i środków antykoncepcyjnych jest nie tylko dowodem zacofania, ale i okrucieństwa".

"Kościół też nie jest święty, bo przeszkadza w przyspieszonej ewolucji człowieka (...) Każda cząstka materii, każdy elektron w atomie ma swoją równowartość matematyczną w cząstce światła. Nasze ciało może zostać przebudowane w zgodzie z boskim obrazem. To właśnie jest nowa ewolucja, którą przyniósł Chrystus. Gdy to już się stanie, religia nie będzie potrzebna, bo o Bogu będziemy mówić w kategoriach wiedzy".

"Kościół, także poprzez dzwony, włożył nam do podświadomości swój program: strach zamiast nowej ewolucji. Każde uderzenie dzwonu - szczególnie w nocy, kiedy człowiek śpi - jest informacją dla podświadomości, kto tu ma władzę".

"Te krzyże działają na podświadomość. Należy je usunąć ze wszystkich publicznych miejsc z wyjątkiem kościołów. Przestrzeń publiczna nie może być miejscem indoktrynacji".

A oto wizja świata i ludzkości według Pieczyńskiego: "Ten, kto wyrazi swoją prawdę, czy to dotyczy rodziny, szkoły, pracy, kościoła czy polityki, otrzyma nalepkę „nienawiści”. Ludzie rozpoznają w innych najszybciej i najintensywniej to, czym sami są, ale ukrywają to przed sobą. To syndrom wyparcia(...) Nasza dusza jest twórczym, boskim instrumentem, dostarczając wiedzę przypominamy jej o tym, co zapomniała przechodząc w materię. Jeśli pomiędzy świadomość a podświadomość zostanie włożona jakaś matryca, to dusza jest okłamywana. Krzyże, ceremonie, kadzidła, dzwony - to czarna magia, dzięki której Kościół zawładnął duszami dwóch miliardów ludzi. Państwo powinno więc zapewnić obywatelom ochronę przed Kościołem. Tymczasem, mając na sumieniu zbrodnie, Kościół wpływa na decyzje państwa i wtrąca się do edukacji. Jak ludzie mogą widzieć w nim autorytet? (...) Moja wizja ma niewielki odbiór, bo niewiele osób o niej wie. Zaprzestańcie nienawiści i dajcie mi media do dyspozycji, a stworzę fundament, bez którego nie ma równowagi.Obecnie każda sfera życia w Polsce jest skatoliczona: urzędy, szkoły, system prawny. W sensie duchowym jesteśmy tam, gdzie są Rosjanie w sensie świadomości politycznej. Na moje spotkania przychodzi 40-50 osób. I to wszystko

No cóż, czytając wypowiedzi pana Pieczyńskiego ma się wrażenie, że mamy doczynienia z osobą całkowicie zaburzoną jeśli chodzi o możliwość wglądu w istotę religijności w ogóle. Jego nienawiść, wręcz masochistyczna względem Kościoła katolickiego, ludzi wierzących w Jezusa Chrystusa jest przerażająca. Podobny ton można było znaleźć u tych, którzy dążyli do eliminacji chrześcijan z przestrzeni publicznej. A było ich sporo i są również i dziś. 

Zostaje nam modlitwa za Pieczyńskiego, by Bóg oświecił jego serce i umysł, i pozwolił dostrzec choć iskrę Prawdy!

Philo

Komentarze (53):

anonim2015.03.10 12:59
Pieczyński plecie kompletne bzdury, ale te bzdury stroi w pióra naukowości i odkrywczości, no więc lemingi to łykną. Człowieka prawdziwie wierzącego (i mającego swą wiarę ugruntowaną również wiedzą) to nie wzruszy, ale letnich i przeżywających kryzys w wierze jak najbardziej.
anonim2015.03.10 12:59
Pan Pieczyński mówi niestety językiem jakiejś sekty "new age".
anonim2015.03.10 13:03
@KrzysiekWarszawski Wręcz przeciwnie. I Tobie i jemu szczerze współczujemy...Nie wierzysz, to włącz o 12.30 Radio Maryja. Codzienny Różaniec za wrogów Kościoła - między innymi...Ani słowa o nienawiści i chęci upokorzenia, czy zemście.
anonim2015.03.10 13:07
old new age
anonim2015.03.10 13:12
@JakiśCzłowiek Czysty kabalizm lucyferiańskina fundamencie gnostycyzmu. "Gnoza jest specyficzną, tajemną wiedzą, dostępną tylko „wybranym”, która ma im przynieść wyzwolenie i boskość. Słowo „gnoza” (po grecku gnosis) oznacza poznanie. Jednak nie chodzi w gnozie o poznanie rozumowe, ale o specyficzne, powstające w świadomości gnostyka przekonanie o własnej boskości, czyli o odkrycie posiadania ducha bożego (boskiej iskry). Gnostyk wierzy, że jego boski duch został uwięziony w ciele przez złego demiurga, Boga Jahwe, jednego – jak głoszą – z pomniejszych bogów. Według gnostycznej teogonii („nauka” o pochodzeniu bogów) odwieczny ojciec (praprzyczyna) ujawnił się w bytach niebieskich, w wy emanowanych z siebie parach boskich (bóstwa męskiego i żeńskiego), które w miarę stopniowej emanacji stawały się coraz bardziej niedoskonałe. Stało się to przyczyną degeneracji pierwotnej doskonałości w całym wszechświecie. Bóstwa te rządzą siedmioma sferami niebieskimi. Według gnostyków istnieje opozycja między dobrym bogiem, ojcem innych bogów, ojcem najwyższym, od którego pochodzi duch gnostyków, a Bogiem Jahwe, w którego wierzą chrześcijanie. Według nich ziemia zamieszkana przez ludzi jest chaotyczna i zła, a życie na niej jest absurdem, bo cały nasz świat pochodzi od aniołów ostatniego w procesie emanacji, najbardziej niedoskonałego, siódmego nieba, którego królem jest demiurg Jahwe. Głoszą, że jest On uosobieniem zła, że kieruje się pychą i gniewem w działaniu, a swe dzieło uczynił niedoskonałe na skutek swego grzechu lub błędu."
anonim2015.03.10 13:12
Najlepsze są te brednie o dzwonach!
anonim2015.03.10 13:13
"Kościół też nie jest święty, bo przeszkadza w przyspieszonej ewolucji człowieka (...) Każda cząstka materii, każdy elektron w atomie ma swoją równowartość matematyczną w cząstce światła. Nasze ciało może zostać przebudowane w zgodzie z boskim obrazem. To właśnie jest nowa ewolucja, którą przyniósł Chrystus. Gdy to już się stanie, religia nie będzie potrzebna, bo o Bogu będziemy mówić w kategoriach wiedzy". - Bardzo trafna wypowiedz:):):) A panie Philo-konserze, pomodl sie o laske oswiecenia, przeczytaj jeszcze ze dwa razy, to moze zrozumiesz o czym ten Pan mowi…
anonim2015.03.10 13:18
przestrzeń publiczna ma być miejscem indoktrynacji oszołoma Pieczyńskiego.
anonim2015.03.10 13:19
Pieczyński zapisał się do jakiejś sekty ...wzorcowo wyprali mu mózg! Aż przykro patrzeć.
anonim2015.03.10 13:24
Jakiś sekciarz to on chyba jest... Może "scientolog", albo jakiś inny czort...? Albo pieron swoje "kadzidełka" wącha...;-)
anonim2015.03.10 13:26
"Nasza dusza jest twórczym, boskim instrumentem, dostarczając wiedzę przypominamy jej o tym, co zapomniała przechodząc w materię." Ciekawe zdanie ,jakieś rozróżnienie między duszą ,a "ja" . Pisanie o swojej duszy w trzeciej osobie . Kto dostarcza wiedzę i komu ?
anonim2015.03.10 13:26
Jedna z moich sióstr ze Wspólnoty Drogi Katechumenalnej w S. jest już bardzo stara, i schorowana. Idziemy dzisiaj razem z naszym księdzem, który nam posługuje, odprawić u niej w domu Mszę świętą! Jaki to ma związek z Panem Pieczyńskim? Chcę pokazać, że istnieje świat braterskiej, chrześcijańskiej wspólnoty, a nasza siostra Celina, pewnie nawet nie słyszała o Panu P. To zupełnie dwa różne światy!
anonim2015.03.10 13:31
Naturalnym sposobem wyrażenia tego typu myśli byłoby bardziej np. gdy uczymy się to przypominamy sobie ...
anonim2015.03.10 13:32
@Ramadarster - "laska oświecenia" dropnęła mi kiedyś w Diablo, miała +20 do intelektu
anonim2015.03.10 13:33
Uważać ,że moja duża to nie ja .
anonim2015.03.10 13:47
"Jak możecie czegokolwiek życzyć osobom, które są dla was tylko gównem, bydłem i nic nie wartym brudem?" widać stan chorobowy ...
anonim2015.03.10 13:48
KrzysiekWarszawski ... jakbym Pieczyńskiego usłyszał :)
anonim2015.03.10 13:59
"Te krzyże działają na podświadomość. Należy je usunąć ze wszystkich publicznych miejsc z wyjątkiem kościołów. Przestrzeń publiczna nie może być miejscem indoktrynacji" . Przestrzeń publiczna wpływa na świadomość ,co ma być w niej obecne to trudno ustalić i raczej nie ma szans na jednomyślność , czy mają to być pomniki na cześć wyzwolicieli z armii czerwonej , wehrmachtu ,czy żołnierzy wyklętych .
anonim2015.03.10 14:11
Pieczyński jednostka chorobowa. Mania wielkości i prześladowcza zarazem. Wyrazy współczucia dla chorego i rodziny.
anonim2015.03.10 14:13
Bo z niekontrowersyjnych symboli chyba to tylko plastikowa palma zostanie .
anonim2015.03.10 14:14
Jak możecie czegokolwiek życzyć osobom, które są dla was tylko gównem, bydłem i nic nie wartym brudem? warszawski czyżbyś miał takie właśnie podejście do drugiego człowieka ? uważasz ludzi za bydło itd. w tym zdaniu wyraziłeś się !!! jakie masz poglądy o ludziach, współczuję ci, będę się modlił za ciebie, czy jest coś co kochasz ???
anonim2015.03.10 14:29
wygląda że człowiek liznął trochę filozofii wschodniej, coś usłyszał może w jakiejś "wspólnocie" i krzyczy jakby wszystkiego był pewien, taki neoficki zapał
anonim2015.03.10 14:34
Jest zły zagubiony, coś stało się w jego życiu z czym nie może sobie poradzić. Pozostała więc nienawiść. A to wykorzystują głupie lewusy, pompują niechęć do kościoła wszelkimi możliwymi sposobami. Banda zwących się przez samych siebie ateistami, a tak naprawdę z ateizmem niewiele mających wspólnego. Nienawiść, to ich żarcie.
anonim2015.03.10 14:57
Biedny człowiek, należy mu się od nas modlitwa!
anonim2015.03.10 15:07
"Każda cząstka materii, każdy elektron w atomie ma swoją równowartość matematyczną w cząstce światła. Nasze ciało może zostać przebudowane w zgodzie z boskim obrazem. To właśnie jest nowa ewolucja, którą przyniósł Chrystus." Cóż to za pseudonaukowy bełkot.Ha.Ha.Ha. Wypisz , wymaluj to jest ten Piogalowy człowiek po(d)stępu i nauki. Ale ubaw:)
anonim2015.03.10 15:22
"Bezdennie głupi"? Coś, co wam nie jest na rękę, nie musi być "bezdennie głupie" w tym akurat wypadku - nie jest.
anonim2015.03.10 15:24
Bredzenie sfrustrowanego starego a na dodatek kiepskiego aktorzyny aby jeszcze raz zasmakować sławy która już dawno przeminęła bo młodsi odepchnęli od koryta. Bezbożny komediant poucza o bogu i religii to dopiero żałosne. Następny niespełniony jak Stuhr.
anonim2015.03.10 15:34
takie śmieci jak pieczyński itp powinno się wywozić na antarktyde albo topić w morzu.
anonim2015.03.10 17:49
Mk Por favor, nie wspominaj mi o tej palmie... Jak ja nie cierpię kiczu!
anonim2015.03.10 18:05
Co on brał?!?!?!
anonim2015.03.10 18:15
Moim zdaniem, to za dużo u tego Pieczyńskiego New Age`u.
anonim2015.03.10 18:22
@sct Co on brał?!?!?! Kto?...Philo?...Tego nie napisał, ale musiał mieć niezły odlot!! :)
anonim2015.03.10 18:27
@Kallessin- Pieczyński pewnie wąchał jakieś ,,zioła". Nie po raz pierwszy zresztą. @gorol101- Nie przesadzaj.
anonim2015.03.10 18:56
@ Michał Boom On chce być jak Stuhr?... E, wydaje mi się, że bardziej jak Travolta czy Cruise...;-) To też nieźli sekciarze...
anonim2015.03.10 19:13
AirWolf co za głup!
anonim2015.03.10 19:19
jedno mu odpowiem: PILNUJ SZEWCZE KOPYTA
anonim2015.03.10 19:35
Musi się strasznie bać Kościoła, wydaje mu się taki duży i straszny, całe 2 miliardy ludzi. Tymczasem jest tylko jeden miliard. Dalej nie ma sensu komentować, np. tego, że "państwo powinno więc zapewnić obywatelom ochronę przed Kościołem", co usadawia Kościół obok jakiegoś Boko Haram.
anonim2015.03.10 19:57
gorol101, a ja mam lepszy pomysł, za Pana Pieczyńskiego i za Ciebie proponuję Koronkę do Miłosierdzia Bożego :)
anonim2015.03.10 19:57
Pieczyński to kolejny przygasły celebryta chcący o sobie przypomnieć atakiem na fundamentalny element duchowo-kulturowy własnego narodu. Daje tym do zrozumienia, iż jest lojalnym obywatelem UE i jest do dyspozycji jeśli ktoś potrzebuje od czasu do czasu przypomnieć Polakom o zbrodniach Kościoła. Tak tak, nie żadnych tam Żydów z UB, tylko tej zbrodniczej organizacji z Watykanu. A tak na marginesie to pan Pieczyński jest mocno spóźniony, bo kilkoro celebrytów już go dawno ubiegło i jest lepiej jest kojarzonych z szczekania na Kościół i katolicyzm, ale mam nadzieję, że odpowiednie czynniki docenią i ten wkład w "postęp" oraz "europeizację" ciemnych Polaków.
anonim2015.03.10 22:01
http://www.ivrp.pl/viewtopic.php?t=15391
anonim2015.03.11 0:24
Doskonale mówi !!! Nie wiem jak "ludzkość" może wierzyć w tak wierutne bzdury. Kościół to mafijno-przestępcza organizacja, która od wieków wciska biednym ludziom brednie do głów. Robią to doskonale !!! Na tym polega problem ... Pan Pieczyński mówi całą prawdę i obnaża rzeczywistą działalność tak zwanego "kościoła". Oczywiście "katolicy" rzucą mu się do gardła, bo takie zmanipulowane rzesze są niezwykle groźne.Ba, mało że groźne, to jeszcze potwornie ograniczające wolność człowieka. Całe szczęście, że istnieją jeszcze tacy ludzie, którzy potrafią spojrzeć trzeźwo na papierza (Capo di Tutti Capi) i jego żołnierzy na całym świecie, którzy panują nad umysłami podporządkowanych "wiernych". Precz ze światłoczułymi !!!!!!!!!!!!!!!!! Ostatnio wyczytałem, że na przykład Maria była kurwą, a Jezus schizofrenikiem. Tego się nie da zaprzeczyć, to fakty ... Zupełnie nie pojmuję jak to się dzieje, że tak wiele ludzi jest w błędzie ... Brawo Panie Krzysztofie. Pozdrawiam, maciek.
anonim2015.03.11 7:12
Yoshimura69 Ty kolego zmień doktora, ponieważ ten ci już nie pomaga.
anonim2015.03.11 7:39
Kolejny komediant uznał się za autorytet w sprawach wiary i społeczeństwa. Nic nowego.
anonim2015.03.11 14:23
Co za bzdury.... Pieczyński, odstaw to świństwo!!!
anonim2015.03.11 18:40
Yoshimura69
anonim2015.03.11 20:53
Stat crux dum volvitur orbis.
anonim2015.03.12 16:44
Innymi słowy Pieczyński mówi jak Karol Marks "religia to opium dla ludu"
anonim2015.03.13 13:58
przynajmniej otwarcie przyznaje się do tego że nie rozumie dogmatów kościoła i nie wierzy w jego zbawienną funkcję dla duszy człowieka, zawsze to jakiś początek, lepsze to niż udawać że się wierzy... +
anonim2015.03.13 22:48
ja się nawróciłąm bo oprzytomniałam po tym jak mnie postraszyło , więc co ten aktor moze powiedziec o religi która trwa od tak dawna ? może lepiej niech się nie ośmiesza
anonim2015.03.13 22:48
za mało żyje za mało widział i wie , zeby go posłuchac
anonim2015.03.14 20:43
To po co mieszka w dzwonnicy, nie może się przeprowadzić? Żal człowieka, wszędzie jak nie dzwony, to krzyże.Biedny jest. A tęcze go radują?
anonim2015.03.15 10:59
Ale nagadał głupot - dusza jak dać jej wiedzę to się zmaterializuje - to ciekawe, bardzo...nic dziwnego, że tak mało ludzi chce go słuchać...gada jak sekciarz
anonim2015.03.18 8:44
"Nasza podświadomość żyje poza czasem i przestrzenią, potrafi też kreować to, co uzna za prawdę - na tej zasadzie działają uzdrowienia." Co za bełkot!