Chiny. Kara śmierci za zabójstwo ex-żony, znanej vlogerki. Podpalił ją w programie na żywo - zdjęcie
15.10.21, 18:51fot. yt/screen

Chiny. Kara śmierci za zabójstwo ex-żony, znanej vlogerki. Podpalił ją w programie na żywo

6

Jak informuje PAP, w Chinach sąd skazał na karę śmierci mężczyznę, który w programie na żywo podpalił swoją byłą żonę, znaną chińską vlogerkę.

Mężczyzna został uznany „za winnego brutalnego zabójstwa swojej byłej żony, popularnej blogerki Lamu. Miał ją polać benzyną i podpalić w czasie, gdy prowadziła transmisję na żywo w mediach społecznościowych” - czytamy.

Do zabójstwa doszło we wrześniu 2020 roku. Jak podaje BBC, zbrodnia ta wywołała „falę oburzenia w chińskim społeczeństwie i odnowiła debatę na temat przemocy wobec kobiet”.

Sprawcą podpalenia jest były mąż blogerki, Tang Lu.

Sąd w prowincji Syczuan na południowym zachodzie Chin stwierdził, że zbrodnia ta była „skrajnie okrutna” oraz miała „skrajnie zły wpływ społeczny”.

30-letnia Lamu na swoim kanale w chińskiej wersji TikToka posiadała tysiące obserwatorów i fanów. Należała ona tybetańskiej mniejszości etnicznej i osierociła dwoje dzieci. Tematem jej nagrań było życie na wsi, a internauci cenili ją m.in. za naturalny styl i nieużywanie makijażu.

Do zabójstwa Lamu przez jej byłego męża doszło około trzy miesiące po rozwodzie. Sąd stwierdził także, ze mężczyzna używał przemocy wobec Lamu już wcześniej.

W wyniku tragicznego podpalenia vlogerka doznała poparzeń około 90 proc. powierzchni ciała i po dwóch tygodniach zmarła.

 

mp/pap

Komentarze (6):

AAAtomek2021.10.20 11:26
lewactwo gdzie wasze protesty przeciw karze śmierci????????????????
Incel2021.10.16 14:40
dla mnie on jest niewinny
Grizzly2021.10.16 11:32
Po tym incydencie oglądalność vlogerki chyba wzrosła radykalnie
abcd2021.10.15 21:04
"Społeczeństwo, które godzi się na usunięcie kary śmierci z kodeksu karnego, okazuje pogardę ofiarom, bowiem stawia życie mordercy ponad życie ofiary, a jednocześnie wysyła czytelny komunikat do przestępców: możesz zabijać, twoje życie jest bezpieczne, a my jesteśmy bezsilni. Likwidując karę śmierci społeczeństwo samo siebie pozbawia godności, bowiem jest to również komunikat do wszystkich obywateli: od teraz nie dzielimy już ludzi na dobrych i złych, ale dzielimy na martwych i żywych." Henryk Dąbrowski Czytaj "Krótkie historie o zabijaniu" na "henryk dabrowski pl"
abcd2021.10.15 21:04
Wyszukaj w sieci: "Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar"
Anonim2021.10.15 19:41
Kara śmierci mam nadzieję że będzie transmitowana na żywo, a morderca zdechnie dokładnie tą samą śmiercią co ofiara, polecam miotacz ognia, z kontrolowanym płomieniem, co by za szybko nie było, wiem co mówię!