Cela plus: Wprowadzali do obrotu nielegalne paliwo. Rozbito międzynarodową grupę przestępczą - zdjęcie
14.01.20, 11:33(fot. screen)

Cela plus: Wprowadzali do obrotu nielegalne paliwo. Rozbito międzynarodową grupę przestępczą

4

6 osób zatrzymanych to efekt ostatnich działań CBŚP i KAS. Osoby są podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, a także przestępstwa karnoskarbowe. Grupa mogła wprowadzić 41 milionów litrów nielegalnego paliwa, a straty Skarbu Państwa mogły wynieść co najmniej 130 milionów złotych. W całej sprawie zatrzymano już 26 osób, w tym 22 w Polsce, a 16 zostało tymczasowo aresztowanych. Do sprawy zabezpieczono mienie o wartości ponad 7,5 mln zł. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Częstochowie.

Policjanci Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego, w poprzednim tygodniu przeprowadzili akcję, w wyniku której zatrzymali 6 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze międzynarodowym, działającej na rynku paliw płynnych. Działania zrealizowano na terenie województw śląskiego i małopolskiego. Śledztwo jest nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Częstochowie.

Przeprowadzona akcja była kontynuacją czynności z marca i listopada poprzedniego roku związanych z rozbiciem grupy przestępczej. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, w latach 2015 - 2018 grupa wprowadziła do obrotu 41 milionów litrów nielegalnego paliwa, powodując straty Skarbu Państwa na kwotę co najmniej 130 milionów złotych. 

Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące udziału w międzynarodowej grupie przestępczej i popełniania przestępstw karnych skarbowych. Do chwili obecnej łącznie zatrzymano tej sprawie 26 osób, z czego 22 osoby na terenie Polski, a 4 osoby na terenie Niemiec. Decyzją sądu wobec 16 podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Do sprawy zabezpieczono mienie o wartości ponad 7,5 mln zł.

Sprawa jest rozwojowa. Możliwe są kolejne zatrzymania.

 

 

bz/policja.pl

Komentarze (4):

qwerty2020.01.15 9:29
Ej flądra ! Może by tak coś napisać o spółce "srebrna", o Banasiu, o Kogucie z synkiem, itd itp. Co nic ? Ooo! Jaka szkoda :-( No tak flądra to rzetelny, prawdomówny i obiektywny portal. :-)
Mirek2020.01.14 13:23
Złodzieje muszą się mieć na baczności . Nie to co za rządów Tuska gdy każdy przestępca czuł się jak ryba w wodzie . Kradli złodzieje krajowi i ci z Zachodu . Przez 8 lat rządów koalicji PO-PSL rozkradziono Polskę na 600 miliardów złotych !!! . Ciekaw jestem czy ktoś jest sobie w stanie wyobrazić taką górę pieniędzy .
Elektor2020.01.14 11:52
Myślałem że może rząd zamknęli! A tu standard, drobne płotki.
MAVERICK JONASIK2020.01.14 12:39
A ja myślałem, że to o Adamie Andruszkiewiczu, który nie posiadał samochodu i w ciągu dwóch lat, rozliczając paliwo, miał pobrać prawie 70 tys. zł z publicznych pieniędzy.