Cela Plus! Wiadomo, kto został zatrzymany w sprawie Nowaka - zdjęcie
04.08.20, 17:10Zdjęcie ilustracyjne

Cela Plus! Wiadomo, kto został zatrzymany w sprawie Nowaka

11

Z ustaleń śledczych oraz jak podaje też ziennikarz Piotr Nisztor, zatrzymanym w sprawie Sławomira Nowaka jest były prezes firmy która modernizowała oczyszczalnię Czajka w Warszawie.

Sławomir Nowak był ministrem transportu i szefem gabinetu politycznego Donalda Tuska. Zatrzymany to Aleksander D. reprezentujący polską spółkę ubiegającą się o kontrakt na budowę i remont drogi na Ukrainie.

Jak podaje PAP, najprawdopodobniej w tej sprawie będą kolejne zatrzymania. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy zatrzymanie Aleksandra D. to wynik zeznań osób wcześniej zatrzymanych.

Jak ustalili śledczy D. miał obiecywać Nowakowi łapówkę w czasie, gdy Nowak kierował ukraińską agencją dróg Ukrawtodorem. Istnieje możliwość, że sam Nowak mógł go obciążyć zeznaniami.

mp/pap/twitter/piotr nisztor

Komentarze (11):

UWAGA!!!2020.08.4 20:33
Pilnujcie Bufetowej, bo gotowa do ściekowego kolektor się schować. Trzask, pewnie też dużo owie o sprawie....
Po 11 ...2020.08.4 20:23
"ziennikarz Piotr Nisztor", a może frądel w końcu zatrudni jakiegoś dziennikarza?
oficer CBA2020.08.4 19:01
Cela + https://niezalezna.pl/344374-tomasz-sakiewicz-o-efektach-prac-podkomisji-smolenskiej-piorunujace-wrazenie-silne-dowody Te video robi wrażenie!
Szybka Randka2020.08.4 18:54
Chcesz się umówić na SZYBKI SEKS BEZ ŻADNYCH ZOBOWIĄZAŃ? Legendarny portal otworzył ponownie rejestracje. To najstarszy portal erotyczny do umawiania. Tysiące zweryfikowanych profili i lata doświadczenia na rynku czynią serwis numerem jeden! lexlale.com.pl
Hue2020.08.4 18:36
PIS na szczescie jest przewidujacy. W tarczy ukryli przepis, ze nie odpowiadaja ze przestepstwa i problem z glowy.
Ruch ośmu krat2020.08.4 18:19
Moim zdaniem to tworzy dobre warunki do zawiązania się ruchu ośmiu krat. Nie oszukujmy się gwiazdy z tego ruchu będą siedzieć w mamrze bo jak już doszło do Czajki to z pewnością ktoś zacznie sypać - kto pierwszy sypnie ten się wywinie. Teoria gier mówi że jeśli wspólników jest więcej niż dwóch to w końcu jeden prędzej czy później zacznie gadać. Jednak tam będąc wśród swoich będą mieli czas i sposobność do przygotowania statutu i programu na przyszłe wybory.
#ProkuraturaChroniPedofilówwSutannach2020.08.4 17:52
"Pamiętacie biskupa Janiaka z filmu braci Sekielskich? To ten, którego Watykan odsunął niedawno od kierowania diecezją kaliską i który ukrywał pedofilów. Prokuratura uznała, że pomimo ukrywania przez biskupa pedofilów nie ma czego badać."
Jaś2020.08.4 18:23
Nie było nic o ukrywaniu pedofilów. Było jedynie o niepodejmowaniu nakazanej aktywności.To może stanowić występek przeciw procedurom kościelnym ale nie jest karalne. Widać, że nieźle ci się w głowie gotuje.
Hue2020.08.4 18:35
No popatrz, kodeks karny mowi "odpowiada za pomocnictwo, kto w zamiarze, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, swoim zachowaniem ułatwia jego popełnienie," Skoro biskup wiedzial o pedofilu, a nie zglaszal tego policji, to powinien odpowiedziec za ulatwienie popelnienia przestepstwa.
tulipan2020.08.4 17:39
Swierze parowy. Tam dadza im w L i G i B i T.
Roman2020.08.4 17:38
Nowak niczego nowego nie robil coby inni ministrowie , prezydenci miast , wysocy urzednicy na panstwowych posadach nie robili . Nie oklamujmy sie !! Lapowkarstwo w Polsce jest nagminne . Wiekszosc zakladow uslugowych , prywatne gabinety w tym medyczne nie daja rachunkow za usluge , co na zachodzie i USA jest nie do pomyslenia . Wystarczyloby zroboc audit tych zakladow aby wykazac , ze wiekszosc trzeba by ukarac . Wysocy urzednicy panstwowi powinni nie tylko skladac oswiadczenia majatkowe , ale wykazac jak sie tych majatkow dorobili.