Cela plus: Przestępstwa narkotykowe, pobicia, groźby, korupcja. Rozbcie gangu przez CBŚP - zdjęcie
10.02.21, 10:45Fot. Edward Kimmel via Flickr, CC BY-SA 2.0

Cela plus: Przestępstwa narkotykowe, pobicia, groźby, korupcja. Rozbcie gangu przez CBŚP

1

Rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się multiprzestępczością, to kolejny efekt współpracy śląskiego CBŚP i Prokuratury Krajowej. Członkowie gangu podejrzani są m.in, o przestępstwa narkotykowe, pobicia, groźby, korupcję, oszustwa i inne. CBŚP zatrzymało 3 osoby i kolejne 3 doprowadziło do prokuratury z zakładów karnych.

Policjanci z Zarządu w Katowicach CBŚP, pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, prowadzą od wielu miesięcy czynności w ramach śledztwa dotyczącego zorganizowanej grupy przestępczej. Członkowie gangu działali w latach 2014 – 2017 na terenie niemal całego kraju, a głównie w województwie podkarpackim i śląskim. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w tym czasie mogli dokonywać przestępstw narkotykowych, przeciwko życiu i zdrowiu, mieniu oraz inne. Z zebranego materiału wynika, że członkowie gangu mogą być również odpowiedzialni za wyłudzenie blisko 90 tys. litrów oleju napędowego.

Pod koniec stycznia policjanci CBŚP zatrzymali 3 osoby, w wieku od 33 do 61 lat. Kolejne 3 osoby doprowadzono do prokuratury z zakładów karnych, gdzie obecnie przebywają. Działania przeprowadzono na terenie województwa podkarpackiego, śląskiego oraz małopolskiego. Wówczas to, policjanci zabezpieczyli amunicję, telefony komórkowe, komputery i inne nośniki bazy danych oraz dokumentację. Przejęty materiał obecnie jest szczegółowo analizowany. Zabezpieczono także 160 tys. zł w gotówce.

Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach przedstawił dwóm zatrzymanym zarzuty dotyczące powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych. Pozostali podejrzani usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udziału w obrocie znaczonymi ilościami amfetaminy.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego wobec 5 osób sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania, a wobec jednej dozór policyjny.

Śledztwo jest rozwojowe i planowane są następne zatrzymania.

Policja.pl

Komentarze (1):

rebeliant2021.02.10 17:02
Nie ma, że gang rozbito, ale ile krwi upuszczono bandyctwu w odwecie ? Nie ma sensu walczyć z bandyctwem jeżeli nie konfiskuje się ich majątków i nie zmusza do odpracowania szkód, a jeśli to nie działa, to tłuc w ryj (tak samo jak oni w stosunku do innych ludzi). Jak widać nie można odmawiać sobie stosowania bandyckich środków według bandyckich reguł, a nie tylko tych legalnych, gdyż bilans jest taki, że bandyctwo wychodzi na plus kosztem ludzi chcących żyć dobrze. Ponadto w konsekwencji dochodzi do takich sytuacji jak w ZK na Białołęce, gdzie panoszące się bandyctwo (właśnie przez brak profilaktycznej pały na ryju (oni nie odmawiają sobie i zaszlachtowania kogoś)) obs...rało służbę więzienną oraz trzy panie adwokat i teraz to oni mają się tłumaczyć za plamę na koszuli, a nie słowiki i inne gnidy, które mają krew za pazurami. Dalej się cackajcie z bandziorami to niedługo policja będzie stać na jednej nodze i wołać "policja !". Niestety, ale z nimi to jest tak samo jak z niebezpiecznymi odpadami - jeśli się bagatelizuje, a tu jeszcze ponadto dba o jego "prawa człowieka", to niestety, ale w końcu te odpady wezmą górę. Dlatego nie rozbijanie gangów, ale wpier...ol upuszczający zdrowia i obozy pracy przymusowej, gdzie są cele jednoosobowe i jak na wolności... trzeba pracować, aby mieć co zjeść.