Cela plus! Ponad 13 mln zł w gotówce znaleźli policjanci CBŚP - zdjęcie
05.08.20, 10:35fot. policja.pl

Cela plus! Ponad 13 mln zł w gotówce znaleźli policjanci CBŚP

4

Wczoraj 9 osób wpadło w ręce policjantów poznańskiego CBŚP, którzy działali przy wsparciu funkcjonariuszy z Zarządu we Wrocławiu i Gorzowa Wlkp. Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy poprzez działającą legalnie hurtownię farmaceutyczną i apteki, zdobywali tabletki zawierające pseudoefedrynę, które następnie były sprzedawane polskim i czeskim gangom. Z pozyskanych tabletek produkowano metamfetaminę. Śledztwo prowadzi Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Poznaniu.

Policjanci z Zarządu w Poznaniu, przy wsparciu funkcjonariuszy z Zarządu we Wrocławiu i Gorzowa Wielkopolskiego Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili wczoraj akcję, podczas której zatrzymali 8 osób i jedną doprowadzili z Zakładu Karnego. W trakcie działań przeprowadzonych na terenie województwa dolnośląskiego przeszukano kilkanaście miejsc zamieszkania i użytkowanych przez podejrzanych. Wówczas to, znaleziono i zabezpieczono ponad 13 milionów złotych w gotówce, które ukryte były w jednym z mieszkań w walizkach, torbach podróżnych i pudełkach. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono także mienie ruchome należące do podejrzanych warte ponad 300 tys. zł. Wśród zabezpieczonego mienia znalazły się samochody, motocykle i biżuteria.

Rozpracowywana przez policjantów CBŚP grupa działała głównie w województwie dolnośląskim. Z ustaleń śledczych wynika, że za pośrednictwem hurtowni farmaceutycznej oraz aptek i punktów aptecznych, zdobywano leki zawierające pseudoefedrynę. Następnie członkowie grupy wyłuskiwali tabletki z blistrów i sprzedawali je jako prekursory grupom przestępczym działającym w Polsce i w Czechach. Nielegalny towar trafiał na teren niemal całego kraju oraz do Czech, gdzie była produkowana matamfetamina.

Śledztwo nadzoruje Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu, gdzie dzisiaj zostaną doprowadzeni zatrzymani. Z wstępnych ustaleń śledczych wynika, że zatrzymani mogą usłyszeć zarzuty między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wewnątrzwspólnotowego obrotu prekursorami służącymi do produkcji metamfetaminy oraz prania pieniędzy pochodzących z przestępstwa.

Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

 

mp/policja.pl

Komentarze (4):

XYZ2020.08.5 11:16
A co z tymi miliardami zaginionych za czasów PO .Czyżby PIS nie dał rady?
...2020.08.5 10:47
Brawo! Szukajcie dalej tyle dzieci z domów dziecka potrzebuje wsparcia finansowego każdy milion się przyda.
Klejnot Nilu2020.08.5 10:41
Ciekawe, czy znajdą kiedyś 70 mln Sasina przewalone na wybory, których nie było.
astm.2020.08.5 14:39
To nie u Sosina ale u tych złodziei z peło. Wstrzymać dofinansowanie partii oszustów bo oni spowodowali odroczenie wyborów 10 maja i ten łapownik grodzki powinien być za kratami. Te zabójcze koperty....złodziej ,oszust.