Cela plus: Narkogang rozbity. Zabezpieczono narkotyki za ponad 10 mln zł - zdjęcie
09.02.21, 08:30Fot. policja.pl

Cela plus: Narkogang rozbity. Zabezpieczono narkotyki za ponad 10 mln zł

5

Ponad ćwierć tony marihuany ukrytej w ogórkach zabezpieczyli policjanci zajmujący się ściganiem handlarzy narkotyków. Wartość zarekwirowanego ładunku wynosi ponad dziesięć milionów złotych. W związku z tą sprawą do aresztu trafiło dwóch poznaniaków. Grozi im 12 lat więzienia. Śledztwo prowadzone jest wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu.

Policjanci z wydziału antynarkotykowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wraz z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie kilka dni temu przeprowadzili operację przechwycenia dużego ładunku narkotyków. W podpoznańskiej Mosinie na terenie jednej z posesji zatrzymali dwóch mężczyzn zajmujących się przeładunkiem towaru z naczepy ciągnika siodłowego do towarowego busa. W workach typu Big Bag znajdowały się świeże ogórki. Pod kilkuset kilogramową warstwą warzyw ukryte były sprasowane pakiety marihuany.

Funkcjonariusze zespołu realizacyjnego po przejrzeniu całego ładunku ogórków znaleźli kilkaset sprasowanych, foliowych paczek. Wewnątrz znajdowała się wysokiej jakości marihuana o łącznej wadze ponad 250 kg. Policjanci zajmujący się tą sprawą oszacowali, że rynkowa wartość narkotyków w tej postaci wynosi ponad dziesięć milionów złotych.

Wszystko zaczęło się od telefonu policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie do kolegów z poznańskiego wydziału antynarkotykowego. Z przekazanych informacji wynikało, że na terenie Wielkopolski może znajdować się spora ilość narkotyków. Po sprawdzeniu tych wiadomości, kiedy wszystko zaczęło się układać w całość, poinformowano Prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Zostało wszczęte śledztwo.

Zaplanowano akcję zatrzymania wytypowanych osób i kontroli wynajmowanej posesji. Realizacja sprawy nastąpiła w środę. Po wejściu zespołu realizacyjnego na wytypowany teren zatrzymano dwóch mężczyzn w trakcie przeładunku towaru z naczepy do samochodu dostawczego. Zatrzymani mężczyźni są poznaniakami w wieku 31 i 34 lat. Obaj w przeszłości przewijali się w różnych sprawach kryminalnych.

Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, na podstawie materiałów dowodowych, przedstawił mężczyznom zarzuty posiadania narkotyków w dużej ilości i udziału w obrocie tymi środkami. Za tego rodzaju przestępstwo grozi im kara do 12 lat więzienia. Na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd w Poznaniu aresztował obu podejrzanych.

Policja.pl

Komentarze (5):

O. Tadeusz Rydzyk2021.02.9 13:40
To, że zgrzeszył... no zgrzeszył. A kto nie ma pokus?
Anonim2021.02.9 13:39
Gdzie były anioły stróże że oni tak zbłądzili? Czemu ich spowiednicy nie potrafili ich na właściwą drogę naprowadzić?
anonim2021.02.9 13:38
Ale jak to gang? To oni nie chodzili na religię? Nie byli ochrzczeni, u komunii? Duch Święty ich nie umocnił w katolickiej postawie?
podatnik2021.02.9 13:37
I to w czasach kiedy msza święta po trzy razy dziennie w TVP i TRWAM? Kiedy ojciec Rydzyk dostał taką zapomogę od ministranta Ziobry żeby w Polsce było bezpiecznie? Kiedy w szkole więcej religii niż biologii i fizyki razem wziętych? JAK TO SIĘ STAŁO???
kaka2021.02.9 9:50
Wszystko byloby fajnie -tylko TO JEST POCZATEK PRZESTEPSTWA.Za to zgina papala teraz te prochy pojda przez posterunki policyjne spowrotem do ludzi-----ja to wiem a kto niewie to trudno.