Cela Plus: Mocny cios w mafie VAT! Dwie osoby zatrzymane przez ABW - zdjęcie
18.12.19, 09:50Screenshot TVP Info

Cela Plus: Mocny cios w mafie VAT! Dwie osoby zatrzymane przez ABW

2

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali kolejne dwie osoby, które są podejrzewane o udział w grupie, która miała wyłudzać podatek VAT.

Jak poinformował dziś rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, osoby zatrzymanie 16 grudnia przez agentów z katowickiej delegatury ABW miały w latach 2015-2016 wyłudzić co najmniej 10 milionów złotych.

Śledczy są przekonani, że zajmowali się oni oszustwami podatkowymi działając nie tylko w Polsce, ale także w Czechach, na Węgrzech oraz w innych krajach UE.

Jak dodawał Żaryn:

Do przestępstw wykorzystywano nierzetelne - poświadczające nieprawdę – faktury. Na ich podstawie uzyskiwano nienależny zwrot podatku VAT. W cały proceder zaangażowane były również fikcyjne firmy – słupy”.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty m.in. oszustwa, wystawiania nierzetelnych dokumentów, prnia pieniędzy oraz przestępstw skarbowych dot. uszczuplenia VAT, a także zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Łącznie w śledztwie zarzuty usłyszało 25 osób. Grozi im do 10 lat więzienia.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (2):

4442019.12.18 19:12
Znowu kogoś z PiS-u dopadli? Powybijają się chłopaki nawzajem, aż miło patrzeć.. :)
AKowcyŻywiąBroniąIRozdająKamieniceBezVAT2019.12.18 10:20
Pewnie pracownicy działu "VAT od darowizn AKowców". W PiSocjalistycznym urzędzie kierowanym przez Kryształowego Sutenera Banasia.