Cela plus. Korupcja w wojsku. Żandarmeria zatrzymała pięć osób - zdjęcie
29.07.20, 10:33Fot. johnrambo, via: Wikipedia CC 3.0

Cela plus. Korupcja w wojsku. Żandarmeria zatrzymała pięć osób

3

Dziś rano Żandarmeria Wojskowa dokonała zatrzymania pięciu osób. Sprawa dotyczy korupcji przy kierowaniu żołnierzy na kursy oficerskie. Zatrzymani zostaną doprowadzeni do poznańskiej prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty.

Jak ustalił portal tvp.info, wśród zatrzymanych są zarówno żołnierze, jak też cywilni pracownicy. Chodzi o korupcję przy kierowaniu żołnierzy na oficerskie i podoficerskie kursy, oraz o nieprawidłowości wykryte przy wykonywaniu badań lekarskich.

- „Potwierdzam, że zatrzymano pięć osób. One są w tej chwili przewożone do siedziby prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty karne” – powiedział portalowi prok. Łukasz Wawrzyniak z poznańskiej prokuratury okręgowej.

kak/tvp.info.

Komentarze (3):

AAAtomek2020.07.29 11:42
Czyli 5 żołnierzy mniej? Oficerowie na stanowiskach dzięki korupcji? Nie ci najlepsi tylko ci najbardziej ambitni??
oficer LWP2020.07.29 22:38
toż to pisowskie hasło, kasa, kasa, kasa , reszta to pokazówka w kościołach i defiladach, okazuje się, że katolsko-pisowskie wojsko zna się tylko na przekrętach , wiernej jak pies w służbie judesejowi, o honorze nic nie wiedzą bo czerpią przykład z PIS a tam takie pojęcie nie jest znane, komuszemu wojsku do pięt ta zbieranina karierowiczów nie dorasta
AAAtomek2020.07.30 15:06
Obawiam się, że w starciu - komusze wojsko Jaruzelskiego rozniósłby w puch obecne wojska 4RP?