Cela plus: Fikcyjne faktury VAT. Kolejne osoby w rękach CBA - zdjęcie
23.12.19, 10:35(fot. cba.gov.pl)

Cela plus: Fikcyjne faktury VAT. Kolejne osoby w rękach CBA

4

Funkcjonariusze z Delegatury CBA w Rzeszowie zatrzymali kolejne 4 osoby zamieszane w wyłudzanie podatku VAT.

Próbowali wyłudzić podatek VAT poprzez  poświadczanie nieprawdy w dokumentach „Zwrot Vat dla Podróżnych” i wystawianie tzw. pustych faktur.  Narazili Skarb Państwa na uszczuplenie podatku na kwotę ponad miliona złotych, faktury wystawione były na ponad 6 mln złotych.

Przestępczy proceder polegał na utworzeniu łańcuszka powiązań pomiędzy podmiotami gospodarczymi prowadzącymi pomiędzy sobą pozorny obrót towarami, które następnie, również fikcyjnie, opuszczały terytorium Polski.

Funkcjonariusze Biura wykonują czynności zlecone przez Prokuraturę Krajową w Rzeszowie, gdzie zatrzymani usłyszą zarzuty.

Dotychczas w tej sprawie zarzuty usłyszało 21 osób, wobec których zastosowano środki zapobiegawcze areszty i wolnościowe.

bz/cba.gov.pl

Komentarze (4):

Dr Nobody2019.12.23 23:07
PełO razem z PSL, SLD i resztą rozkradali Państwo przez ponad 30-lat!! A takie złodziejskie mafijki jak ta wyżej opisana hasały sobie radośnie w całej Polsce.....I NIKT im nic nie robił bo Bolek-donosiciel, Kwachu-postkomuch czy Komoruski-idiota robili to samo:):)
klaus2019.12.23 11:04
a wystarczy mieć swoją granicę ze swoimi celnikami i urząd skarbowy i mozna siedzieć na karaibach , a tu bantustanie klepać faktury, nic nieprodukować,to jest biznes.
Tomasz. 2019.12.23 10:48
Rzeszów to jakie Województwo, czasem nie największych kato- talibskich poje-bów w Polsce?!!!!!!!!!!!!!
Grizzly2019.12.23 11:20
Sam jesteś PO-jeb bolszewicki! Najwięcej was w Olgino i ratuszu pedalskim!