Cela Plus: Dariusz P. w rękach CBA. Chodzi o wyłudzenie 1,3 mln złotych! - zdjęcie
28.10.20, 08:15Fot. ilustracyjne via CBA.gov.pl

Cela Plus: Dariusz P. w rękach CBA. Chodzi o wyłudzenie 1,3 mln złotych!

4

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wyłudzenie około 1.3 mln zł. Pokrzywdzonych w sprawie może być nawet 30 osób.

Kilkumiesięczne śledztwo prowadzone wspólnie przez warszawską delegaturę Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz Prokuraturę Regionalną w Łodzi przełożyło się na zatrzymanie Dariusza P. Mężczyzna to właściciel jednej ze spółek działającej w Warszawie. W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy ustalono, że w latach 2018-2020 zaoferował kilku przedsiębiorcom zbyt ich towarów w sieci jednej ze stacji benzynowych w zamian za zakup części udziałów w jego spółce. W trakcie prezentacji oferty przyszłym kontrahentom przedstawiał się jako osoba powiązana z koncernem paliwowo-energetycznym, co faktycznie nie miało miejsca. Ustalenia śledczych wskazują, że mężczyzna twierdził między innymi, że posiadał wyłączność na modernizację wizualną stacji benzynowych oraz mógł wpływać na asortyment oferowany w ich sklepach. Dla uwiarygodnienia swoich kontaktów przedstawiał zainteresowanym przedsiębiorcom fikcyjne umowy podpisane z koncernem oraz fałszywe weksle opiewające na łączną kwotę ponad 280 milionów złotych.

Zgromadzone dowody wskazują, że mężczyzna wyłudził około 1,3 mln zł oraz usiłował wyłudzić kolejne kilkaset tysięcy złotych.

Zatrzymany usłyszał zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Łodzi. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Pokrzywdzonymi w sprawie może być nawet 30 osób.

CBA.gov.pl

Komentarze (4):

rdaneel2020.10.28 12:19
1.9 % sasina a wy się podniecacie...
Grizzly2020.10.28 8:32
Biznesmeni dali się nabrać?
Polak2020.10.28 8:31
Brawo Jarosław! Aresztuj wreszcie kvrviska protestujące!!
xyz1232020.10.28 9:53
Protestuja juz WSZYSCY razem foliarzu ;)))... Postaram sie chronologicznie opisac RZECZYWISTOSC w picogrodzie jaka was otacza: na wiosne pelny lockdown to jak wywalic trzy kolka ratunkowe na pytanie za 500zl; 2mld zlotych na propagande picowska zamiast na sluzbe zdrowia ; picowski gjenjusz po KUL-wie 1.09 otwiera szkoly BEZ ZADNYCH obostrzen sanitarnych !!!!, ~10 dni po otrawciu mamy LAWINOWY wzrost zakazen !!!!; picowski gjenjusz co to po polsku mowic nie umie mowi o dziursku budzetowym na 2021 w wysokosci ~12% PKB (~300mld); wodz picu daje zielone swiatlo aby narobic na grob wlasnego brata lamiac porozumienie w sprawie aborcji czym w warunkach szalejacej pandemii doprowadza do masowych protestow w calym kaczogrodzie; za wczoraj mamy 66k testow i 16k pozytywnych wynikow co daje ~24% pozytywnych w puli testowej, oznacza to BRAK KONTROLI nad rozprzestrzenianiem sie wirusa... Teraz pora wybrac czy wolicie ponowny calkowity lockdown za ~miesiac na ktory was juz nie stac czy moze poczekacie bez lockdownu ~dwa miesiace az sluzba zdrowia padnie?? Na zakonczenie nasuwa mi sie taka jedna mysl odnoscie picu : sa tylko dwie opcje A) albo sa skonczonymi deb*lami albo B) dzialaja specjalnie na szkode kraju. Tak czy srak juz jest po wszystkim… ~10 dni do 20k przypadkow dziennie przy ~60-70k wykonanych testach bedzie oznaczac realny wskaznik zachorowan grubo powyzej 100k w skali kraju / dzien. GG…