Cela plus. Akcja CBA w więzieniu. Zatrzymana dyrekcja placówki  - zdjęcie
08.05.21, 18:14Fot. via: cba.gov.pl

Cela plus. Akcja CBA w więzieniu. Zatrzymana dyrekcja placówki

4

Sześć osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w śledztwie dotyczącym wręczania korzyści majątkowych funkcjonariuszom Służby Więziennej.

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Szczecinie na polecenie Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Szczecinie zatrzymali sześć osób, w tym dwóch funkcjonariuszy Służby Więziennej- Dyrektora i Zastępcę Dyrektora jednego z Zakładów karnych województwa zachodniopomorskiego. Czynności realizowane były wspólnie z funkcjonariuszami Biura Spraw Wewnętrznych Centralnego Zarządu Służby Więziennej.

Jednocześnie agenci CBA przeszukali i zabezpieczyli materiały dowodowe na terenie trzech placówek penitencjarnych podległych Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Szczecinie oraz mieszkań prywatnych.  

W oparciu o zgromadzone w toku postępowania materiały dowodowe zatrzymani usłyszeli zarzuty korupcyjne oraz przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych. Śledztwo dotyczące  wręczania korzyści majątkowych funkcjonariuszom Służby Więziennej obejmuje lata 2019-2020.

Sprawa jest rozwojowa.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Komentarze (4):

rebeliant2021.05.9 11:58
To jest właśnie zjawisko, które towarzyszy niezbilansowanemu naporowi bandyctwa na ludzi uznających się pożytecznymi czynami. Niezbilansowany napór, czyli bez kontry lub wręcz ataku, który odbierałby siły witalne ludziom zajmującym się rozbojami, napadami, porwaniami, haraczami, handlem narkotykami. Do takich zabiegów należ bezwzględny łomot do momentu zatrzymania, a po schwytaniu bezwzględna izolacja w obozach pracy przymusowej (gdzie delikwent ma łaskę odpracowania chociaż ułamka zadanych krzywd) oraz konfiskata dóbr.
Onanizm bez granic2021.05.9 9:22
Walili konia?
Pegasus w CBA?2021.05.8 18:28
"CBA za 25 mln zł kupiło system inwigilacji Pegasus i nie chce się przyznać, czy go używa. Z materiału wynika, że w trakcie kontroli w CBA Najwyższa Izba Kontroli natrafiła na fakturę opiewającą na kwotę 25 mln zł. Według mediów została ona przeznaczona na zakup systemu Pegasus, który służy do inwigilacji wybranych osób za pomocą smartfonów, z których korzystają."
Inwigilowane telefony2021.05.8 19:09
"Laboratorium CitizenLab z Toronto odnotowało przypadki wykorzystywania system Pegasus na terenie naszego kraju. Operator korzystał przy tym z polskiej domeny. Szczegółowa analiza wykazała, że cała infrastruktura wykorzystywana w tych przypadkach była związana z naszym krajem. Inwigilowane telefony korzystały z polskich sieci. Wśród potencjalnie zainfekowanych urządzeń nie było tych spoza naszego kraju. Dane trafiały prosto do sieci podsłuchowej, bez wiedzy użytkowników – nie wspominając nawet o ich zgodzie."