CBA zatrzymało 4 przedsiębiorców z Wielkopolski. Wyłudzali VAT - zdjęcie
13.09.19, 15:30

CBA zatrzymało 4 przedsiębiorców z Wielkopolski. Wyłudzali VAT

2

Poznańscy agenci CBA zatrzymali czterech przedsiębiorców z Wielkopolski. Wystawiali fikcyjne faktury VAT - na łączną kwotę 10 mln złotych. Przestępcy zajmowali się transportem i mechaniką pojazdową.

Jedna z firm wystawiała na rzecz innych fikcyjne faktury. Te były wykazywane w deklaracjach podatkowych. Przestępcy otrzymywali zwrot podatku i dzielili się zyskiem. Proceder trwał od 2013 do 2018 roku.

Teraz agenci przeszukują miejsca zamieszkania zatrzymanych oraz ich dokumentację firmową. 

bsw/tvp info

Komentarze (2):

Taka prawda2019.09.14 6:38
To wszystko to jest uj jeden wielki uj w porównaniu z tym ile jewrosolidaruchy po 89 rozkradły wyprzedały za bezcen itd. tą grabież Polski można porównać tylko do potopu szwedzkiego a oni nam tu o jakiejś śmiesznej akcjce za parę srebrników mówią , po odejściu kacapów mieliśmy szansę by wynegocjować partnerstwo z zachodem przemysłowo handlowe na normalnych warunkach nie niszcząc własnego przemysłu i nei wyprzedając za bezcen majątku narodowego ! przynajmniej tak powinno zrobić normalne państwo i nie zamykać za wszelką cenę granicy ze wschodem tak potężnym chłonnym wielkim rynkiem zbytu , teraz w nasze miejsce weszli niemcy francuzi a nawet czesi włosi i robią interesy zarabiają na tym a my nie mając już nic tu własnego jesteśmy tanią siłą roboczą dla berlina.
Mirek2019.09.13 19:44
Jak nie ma kary to nie ma i miary . Przed II wojną za duże złodziejstwo był stryczek . Po prostu się gostka wieszało za szyjkę i był porządek . Dzisiaj tego nie ma i mamy problem . Za rządów koalicji PO - PSL rozkradziono 600 miliardów złotych . Tak przynajmniej powiedział premier na spotkaniu w Bydgoszczy .