CBA w Urzędzie Miejskim w Ustrzykach Dolnych - zdjęcie
25.11.19, 11:10Fot. ilustracyjne (via cba.gov.pl)

CBA w Urzędzie Miejskim w Ustrzykach Dolnych

9

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą kontrolę w Urzędzie Miejskim w Ustrzykach Dolnych. Jak poinformował rzecznik CBA Temistokles Brodowski, chodzi między innymi o przebudowę jednej z dróg gminnych. Kontrola rozpoczęła się w połowie września.

Informacje na temat kontroli potwierdziła sekretarz gminy Ustrzyki Dolne Janina Sokołowska. Jak poinformowała:

Kontrola dotyczy przestrzegania określonych przepisami prawa wybranych procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie udzielania zamówień publicznych przez Gminę Ustrzyki Dolne w latach 2017–2019”.

Dodała, że działania CBA nie wynikają z inicjatywy samorządu, jednak urząd współpracuje z agentami.

Analizowane jest zamówienie publiczne oraz realizacja przebudowy niespełna czterech kilometrów gminnej drogi między Krościenkiem a Stebnikiem. Kontrola powinna zakończyć się w połowie grudnia, jednak szef CBA może ją przedłużyć o maksymalnie sześć miesięcy.

dam/IAR,PAP

Komentarze (9):

TysiąceKleruchaczyWSzkołachZagrożeniemDlaDzieci2019.11.25 16:20
Burmistrz Ustrzyk Dolnych chce przywrócenia normalności, czyli zaprzestania finansowania katechezy ze środków budżetowych gminy. Bo to nie jest "gmina wyznaniowa"! Kto z rodziców chce pchać swoje dziecko w łapy kleruchacza, niech robi to POZA świecką szkołą. Czy w kościołach i na plebaniach brakuje miejsca na prowadzenie nauczania? Czarna mafia z PiSocjalistami natychmiast nasłali na urząd podległy burmistrzowi państwowe służby mundurowe.
Piotr Nowak2019.11.25 12:26
Sketyna znowu zaczął się uśmiechać do kamer ! Widmo obciachu minęło po tym jak Tusk zrezygnował z kandydowania na prezydenta RP. Schetyna mówi o zwolennikach PO: Okradliśmy ich z miliardów, podnieśliśmy im podatki i wiek emerytalny, doprowadziliśmy wiele polskich rodzin na skraj ubóstwa, zdradzaliśmy ich kraj w UE, doprowadziliśmy do bezrobocia ponad 10% i „wyeksportowaliśmy” za granicę ok. 3 mn Polaków, wiele afer korupcyjnych hulało po kraju systematycznie – a oni i tak na nas głosują !!! To niebywałe ! To zdumiewające ! Powszechnie mówi się, że głupszymi od członków PO są ich wyborcy ! I to prawda. Tak głosują przybysze ze wschodu (ZSRR i Rosja), i z zachodu (Niemcy) !
Mirek T2019.11.25 12:24
Panie Antoni Macierewicz, niech pan jak najszybciej wraca do pracy. Bez pana nie da się wyplenić komunizmu z Polski. Tylko pan może to zrobić dobrze i w czasie 4 lat. Oni (komuniści) mogą podróżować po całej Europie tylko z dowodem osobistym, do USA bez wiz, do Rosji bez niczego - a siedzą i smrodzą komunizmen w Polsce. Ich trzeba jakoś ruszyć, zachęcać do szansy tak jak robiła to Anna Komorowska, albo wręcz deportować ! Jest również możliwa inna metoda. Należy wprowadzić w Polsce prawo posiadania broni, a sprawa się sama rozwiąże ! Jak Boga kocham, że już w piewszym dniu postrzelałbym sobie ......
Otto2019.11.25 12:24
Tam, w tej PO-sr-an-ej partii politycznej nie ma już mormalnych ludzi. To same PO-je-by. Oto przykłady : 1. Były marszałek senatu Borusewicz, przydomek „samolocik”, latał samolotem rządowym z W-wy do Gdańska, żeby wypuszczać psa, 2. Obecny marszałek senatu Grodzki, od samego początku kadencji posiada przydomek „łapówkarz”. Pierwsza osoba od której zarządał łapówki w wys. 500 USD już się zgłosiła, 3. Burmistrz dzielnicy Praga, przydomek „jeździec z otwartym oknem”, niestety siedzi, ale swoi sędziowie nie pozwolą mu długo siedzieć. Neumann mówi, że będą o niego walczyć jak o niepodległość, 4. Senatorów Gawłowskiego i Kwiatkowskiego czekają procesy, ale Neumann pracuje nad tym, aby przygotowania trwały jak najdłużej, 5. Tusk spietrał i ogłosił, że nie będzie kandydował na prezydenta. Tchórz i zdrajca PO. Tam już nie ma komu kandydować. Same debile ! Co za patologia ?!
Zosia2019.11.25 12:22
Jakże my Polacy cieszyliśmy się, kiedy do kraju wracali Sobieski spod Wiednia, Kościuszko, czy Piłsudski, Paderewski ..... i jakże my Polacy cieszymy się, gdy po 2 kadencjach król Europy Tusk stchórzył , zdradził wiernych PO kumpli i durnowatych jego zwolenników - wręcz miłośników, postanawiając nie wrócić do kraju ! Jakie szczęście ! Jeszcze nigdy nie przeżyliśmy takiej ulgi i radości z tego, że rudy polski niemiec, który zrobił dla Polski tyle złego, tyle nienawiści, który ma smoleńską krew na rękach, dla którego Polskość jest nienormalnością, okazał się tchórzem i zdezerterował ! My Polacy wierzymy, że w niedalekiej przyszłości CBA zapuka do jego drzwi z „zaproszeniem” na przesłuchanie przed Trybunałem Stanu ! Jesteśmy szczęśliwi i czekamy aż reszta PO-je-bów pójdzie w jego ślady – w ślady jedynego ich idola !!! Granice są otwarte !!!
Zyg2019.11.25 12:20
Program "Cela plus" ruszył na dobre ! Panowie z CBA, po kolei wyciągać te brudne szczury PO z biur i do celi. I nie musicie się o nic pytać, bo tam wszyscy są umoczeni korupcją. W ich miejcse mianować kimisarzy z PIS-u i sprawa załatwiona ! W ten sposób w ciągu 4 lat, pozbędziemy się komubistów w Polsce ! Brawo !
KKK2019.11.25 12:14
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
Grzegorz z Domaradza2019.11.25 11:34
"Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz skierował pismo do metropolity przemyskiego z prośbą o skrócenie godzin lekcji religii w szkołach. Gmina rocznie wydaje na katechezy 530 tys. zł. - Szukamy oszczędności" i to jest prawdziwy cel kontroli! dlaczego brakuje pieniędzy na pasożytów kościelnych!
Marek212019.11.25 11:20
Kontrola dowolnej służby w dowolnym urzędzie gminnym to dla Frondy kolejny wielki sukces Naszości nad nie-Naszością? Jeszcze chwila i tryumfalnie zaczniecie donosić, że w Przemyślu kanary dorwały gapowicza w autobusie miejskim....