Cameron: Terroryści chcą zdobyć broń jądrową - zdjęcie
01.04.16, 18:25

Cameron: Terroryści chcą zdobyć broń jądrową

2

Wg premiera Wielkiej Brytanii islamscy terroryści mogą dążyć do przechwycenia materiałów jądrowych, aby dokonać ogromnego zniszczenia. 

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron podczas szczytu nuklearnego w Waszyngtonie powiedział, że terrorystom zależy na przechwyceniu materiału jądrowego, aby "zabić tylu ludzi, ilu dadzą radę”.

– Wiemy, że terroryści, z którymi mamy dziś do czynienia chcieliby zabić możliwie, jak najwięcej ludz, przy użyciu jakichkolwiek materiałów, które dostaną się w ich ręce – stwierdził Cameron. Dodał, że celem szczytu nuklearnego jest zabezpieczenie tego typu materiałów nie tylko w Wielkiej Brytanii.

Zdaniem brytyjskiego premiera dżihadyści mogą stworzyć "brudną bombę”, a tzw. Państwo Islamskie w ten sposób mogłoby zabić ogromną liczbę osób. Cameron podkreślił także, że ochrona materiałów jądrowych przez kraje prowadzące programy nuklearne jest niezwykle ważna.

Stany Zjednoczone i Wielka Brytania chcą przygotować się na ewentualny cyberatak na systemy sterowania elektrowniami jądrowymi. W związku z tym w następnym roku odbędą się połączone ćwiczenia obu państw. Cameron jednocześnie zaproponował wsparcie państwom, które będą chciały ocenić bezpieczeństwo ich własnych instalacji nuklearnych.

daug/telewizjarepublika.pl

Komentarze (2):

anonim2016.04.1 19:22
Grad z PO na elektrowni jądrowej się obłowił, islam to dla sympatyków PO jest pokojowy, łącznie terroryzmu z islamem jest przez gazetę wyborcza uznawane za niepoprawne.
anonim2016.04.2 21:23
Putin jest bardzo niebezpieczny, gdy da terrorystom bombę, sam wyleci w powietrze.