Cela plus: Choćby minister - ,,idzie do paki'' - zdjęcie
01.08.19, 08:25(fot. cba.gov.pl/youtube)

Cela plus: Choćby minister - ,,idzie do paki''

6

Zarzuty korupcyjne usłyszą zatrzymane dzisiaj przez CBA dwie osoby wśród których jest były wiceminister Środowiska i przedsiębiorca z Włocławka.

Funkcjonariusze łódzkiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego wiceministra Środowiska oraz włocławskiego przedsiębiorcę z branży budowlanej. Śledztwo dotyczy powoływania się na wpływy w 2015 r. w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i podjęcia się załatwienia sprawy w zamian za korzyść majątkową w związku z realizacją projektu „Kompleksowa Ochrona Wód Podziemnych Aglomeracji Kieleckiej”.

Jak ustalono w trakcie prowadzonych czynności w ramach realizacji projektu spółka Wodociągi Kieleckie podpisała umowy na budowę systemu kanalizacji sanitarnej i wodociągowej na terenie m. Kielce oraz w dwóch świętokrzyskich gminach. Inwestycja była współfinansowana przez Unię Europejską. Natomiast instytucją wdrażającą projekt był Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z uwagi na znaczne opóźnienia w realizacji umowy na wykonawcę nałożono kary umowne. Wszystko wskazuje na to, że zatrzymany przedsiębiorca obiecał wiceministrowi zatrudnienie w spółkach z zapewnieniem kilkunastotysięcznego miesięcznego wynagrodzenia w zamian za ,,pomoc”, która miałby doprowadzić do odstąpienia Wodociągów Kieleckich Sp. z o.o. od naliczenia kar umownych i przyjęcia bez zastrzeżeń wykonanych robót budowlanych. Jak ustalili śledczy CBA wiceminister przyjął obietnicę korzyści, a po dymisji z pełnionej funkcji podjął pracę w spółkach przedsiębiorcy.

Obaj zatrzymani mężczyźni zostaną przewiezieni do Prokuratury Krajowej w Lublinie, gdzie usłyszą zarzuty.

źródło: cba.gov.pl

Komentarze (6):

polak2019.08.2 11:31
całe PełO to oszuści i zło0dzieje co na to powie tsue ---o jeju jeje
Adrian2019.08.1 17:01
To juz zapadl wyrok? Moze cos na temat Kuchcinski Air? Jak rozwija sie kariera Katolika i Patrioty, Pana Posla Piety?
polak2019.08.2 11:38
napisz tez o gawłowskim --wiceministrze środowiska -sędziach, którzy kradną i biorą łapówy,o peeselowskim baronie ---nie mówią o tym w tvn--nie -to jesteś bardzo ubogim człowiekiem ,że tylko znasz głupoty ,,które ci pokazuje szczujnia--zawsze mówiła ---głupi lud top kupi ---więc się z tym zgadzam ,nie wiem czy ty też
Andrzej Malik2019.08.1 9:34
...ale błędy to mogliście poprawić, a nie walić zwykły copy-paste.
jozef2019.08.1 9:22
Idą wybory, będą pokazowe aresztowania. Ciekawe kiedy aresztują radnego z PiS - u za jazdę bez uprawnień.
polak2019.08.2 11:33
u nas można jeżdzić bez prawka -potrącać ludzi na pasach ,nie mieć oc i nie musi się mieć przeglądów auta ---ty o tym nie wiesz ??--nie rób z siebie DEBILA