Burmistrz Włoch nie przyznaje się do winy. Usłyszał już zarzut - zdjęcie
30.10.19, 07:45Fot. via Pixabay, CC 0

Burmistrz Włoch nie przyznaje się do winy. Usłyszał już zarzut

3

Burmistrzowi warszawskich Włoch Arturowi W. odczytano zarzut przyjęcia łapówki w związku z pełnieniem przez niego funkcji publicznej. Podejrzany nie przyznał się jednak do zarzucanego mu czynu.

Prok. Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie dodał też w rozmowie z portalem TVP.Info, że podejrzany odmówił złożenia wyjaśnień.

Prokurator postawił Arturowi W. zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w postaci pieniędzy w kwocie 200 tys. złotych:

[…] w związku z pełnieniem funkcji publicznej Burmistrza Dzielnicy Włochy jako zapłaty za przychylność w załatwianiu decyzji administracyjnych procedowanych w Urzędzie Dzielnicy Włochy dotyczących warunków zabudowy nieruchomości położonych w Warszawie przy ul. Łopuszańskiej”.

Zarzuty usłyszał również były właściciel Pogoni Szczecin Sabri B. Chodzi oczywiście o zarzut udzielenia korzyści majątkowej w zamian za przychylność burmistrza w załatwianiu decyzji administracyjnych. Sabri B. również nie przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz odmówił złożenia wyjaśnień.

dam/TVP.Info,Fronda.pl

Komentarze (3):

Polak Ateista Dumny Gej 2019.10.30 14:17
każdy kto pochodzi z mafii PełO-wskiej jest teraz szkolony obowiązkowo jak ma się zachowywać przed sądem ,są szkolenia w trakcje których tacy ludzie ich szkolą ,--sawicka zdanowska, sędzia,który ukradł 50 zł,szkolenie ludzi PełO--polega na tym-- jak płakać-- na sali sądowej .wykłady prowadzą ludzie ,którzy swym płaczem pokazali ,że mimo faktów --sędziowie widząc płaczących złodziei ich uniewinniali ---każdy z PełO teraz uczy się płakać
Portofino2019.10.30 12:56
Idzie w zaparte,to stala zasada doswiadczonych kryminalistow.
jula2019.10.30 9:24
Nic dziwnego;To nie moje pieniądze,to nie mój samochód,to nie mój garaż (podobno teścia) co potwierdzi sąd i uzna jako dowód niewinności.Vide uniewinnienie Sawickiej.Casus już jest teraz można go pociągnąć.(sarkazm)